Beylikdüzü Temizlik Şirketleri

Etiket: temizlik firmaları

Temizlik Nedir

Temizlik nedir sorusunun tanımı en iyi şu şekilde yapılır; Sağlığa zarar veren, her ortamlardan korunmak  için yapın, uygulamaların ve alınan temizlik önlemlerinin tümü hijyen olarak tanımlanmaktadır.

Gözle görünmeyen mikroorganizmaların hayatımız üzerinde oluşturduğu hastalıkları ve tehditleri bilmek, farklı yolarla insan vücuduna transferini önlemek modern ve sağlıklı hayatın bir çok önemli bir zorunluluğu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hijyen,sadece iyi eğitilmiş personeller tarafından uygulanan bilimsel bir yaklaşım olarak algılanmalı, son derece önem ve ciddiyetle uygulanmalıdır, iyi bir  temizlik, kaliteli servis, uygun yaşam ve iş alanları oluşturma, müşteri memnuniyeti için her ne kadar önemli ise, yüksek hijyen sağlanmış sağlıklı ortamlarda bu hizmetleri devam ettirebilmek bir o kadar önemlidir.

Beylikdüzü Temizlik Şirketi

Geniş ve temiz evler, salgın ve tehlikeli hastalıkların bulaşma riskini azaltır. Evlerde mutfakların her zaman temiz tutulması, çöplerin asla biriktirilmemesi önemlidir.

temizlik nedir
temizlik nedir

Temizlik denilince ilk olarak toz ve kirlerdenden yani pislikten arınmış yüzeyler,eşyalar anlaşılmaktadır. Temizlik sistemleri ve uygulamaları: tozları,kirleri,lekeleri ve izleri, yıkama,silme,vakumla emerek temizleme,kuru temizleme (kimyevi ve çözücüler ile) ve fırçalayarak çözebilmektedir. Temizliğin asıl amacı ise yüzeylerdeki pisliği ortadan kaldırmak ile birlikte pisliğin diğer yerlere taşınmasını yayılmasını önlemek ve sağlıklı bir ortam yaratmaktır.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ KİMDİR ?

Temizlik Görevlisi, kendi başına ve belirli bir süre içersinde, sorumlu olduğu bölgelerde hijyenik kurallar ile toz alma,leke çıkarma,süpürme,paspaslama,parlatma, yıkama, cilalama,ovma,kazıma vb. temizlik ve bakım işlemlerini yapabilen, temizlik bilgi ve becerisine sahip nitelikli,profesyonel kimsedir.

GÖREVLERİ
Kuralların çerçevesinde kendisine gösterilen alanların temizliğini uygun malzemeler ile hijyenik bir şekilde yapmaktır. Burada önemli olan husus ikaz edilmeden işi ve görev yerine getirmesidir. Aynı zamanda yeni oluşumların önüne geçmek ve mümkün mertebe işini iyi denetleyerek yapması gereken bir kişi olduğunu belirtmemizde fayda var.

Beylikdüzü Temizlik Şirketleri

TEMİZLİKTE NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

temizlik nedir
temizlik nedir

Deterjanların PH değerleri, kirleri hangi PH. aralıklarda daha iyi temizlenecekleri ve yüzeylerin PH derecelerine duyarlıkları kesinlikle dikkate alınmalıdır. Kişisel güvenlik önlemlerine de her zaman dikkat edilmelidir. Beylikdüzü temizlik şirketi olan firmamız bu konuda üst düzey hassasiyet göstermekte olup, sizlere en iyi hizmeti sunmayı kendisine misyon edinmiştir.

Temizlik Nedir?

Günümüzde insanlar giderek bilinçlenmeye başlamışlardır. İnternet üzerinden istedikleri her türlü bilgiye ulaşabilen insanlar, istedikleri her türlü araştırmayı da yapmaktadırlar. Bu yazımızda belki sizlerden bir tanesinin okuması için temizlik nedir? Önemi nelerdir? Sorularının cevaplarını arayacağız. Böylelikle neden temizlik yapmanız gerektiğini de anlamış olacaksınız.

Temizliğin önemi her geçen gün daha da artmaktadır. İnsanlar temizlik yapmak sureti ile yaşantılarında daha sağlıklı kalabileceklerini ve yaşlandıklarında daha huzurlu bir yaşam süreceklerini anlamışlardır. Bu nedenle günümüzde temizlik konularına bir hayli özen gösterilmektedir. Temizlik firmalarının sayısının artması ve etrafımızda temizlik ile uğraşan kişi sayısındaki ciddi artışlar nedeniyle temizlik artık her türlü yapılır bir hale gelmiştir.

Temizlik Neden Önemlidir?

Temizlik işleri, evlerde ve ofislerde yapıldığında insanların yaşam alanlarına direkt olarak pozitif bir etki bırakmış olmaktadır. Ofisler, her gün girip çıkan insanlar ile doludur. Ayakkabıları ile sokaktan geldikleri gibi girilen bu yerlerde tozlar ve mikroplar tabiri caizse fink atmaktadırlar. Bu yerlerin temizlenmesi ile birlikte aranılan hijyenik ortamda sağlanmış olmaktadır. Temizlik nedir sorusunun cevabını da bu şekilde daha net anlatabiliriz sanırım.

Temizlik yapılan ortamlar son derece sağlık koşullarına uygun olmaktadır. Bu uygun koşullarda yaşayan insanlarda daha geç hasta olmakta ve yaşlandıkları zaman daha dinç bir yaşam sürmektedirler. İnsanlar, hastalandıkları süreçlerde temizliğin önemini fark etseler de sağlıklarına kavuşunca hemen unutmaktadırlar. Bunun önüne geçmek için her zaman temizlik yapmalı ve eğer vakit bulamıyorsanız da temizlik firmaları ile anlaşmalısınız.

Temizlik nedir sorusuna cevap arayan insanlar bunun cevabını öğrendikten sonra temizlik firmaları arayışı içerisine girmektedirler. Temizlik firmaları ise insanların yaşam alanlarını en güzel şekilde temizlemektedirler. Temizlik yapılırken sağlıklı olması için yapılmaktadır. Bu nedenle kullanılan temizlik malzemelerinin ve ürünlerinin insan sağlığına zarar vermeyen şeylerden seçilmesi gerekmektedir. İnsan sağlığına zarar verdiği takdirde zaten temizliğin hiçbir amacı kalmamaktadır. “Kaç yapayım derken göz çıkarmamak” için temizlik malzemeleri seçiminin son derece doğal olan ürünlerden oluşmaktadır. Temizliğin daha kaliteli olması açısından ise birkaç doğal malzeme birden belirli oranlarda karıştırılmakta ve sonucunda en kaliteli içerik üretilmektedir. Böylelikle yapılan temizlikle birlikte en sağlıklı hijyenik koşullara da ulaşılmış olmaktadır. Temizlik nedir sorusunun cevabını bu yazımızda vermeye çalıştık. Şimdi sırada temizliğin ne demek olduğunu bilen ve onu müşterilerine en iyi şekilde sunan firmayı sizlere tavsiye etmeye geldi.

Tuşba Temizlik şirketi, yıllardır tüm İstanbul çapında hizmet vermektedir. Temizlik anlamında her zaman en iyi ve en kaliteli hizmeti vermeye çalışan firmamız ile birlikte sizlere de hizmetler vermek istemekteyiz. Temizlik sorununuza kesin bir çözüm bulmak istiyorsanız eğer sizlerde bizimle iletişime geçebilir ve aradığınız hizmeti sağlayabilirsiniz.

Beylikdüzü Temizlik

Dinimizde Temizliğin Önemi Nedir?

Bilindiği gibi temizlik dinimizin esas kurallarından bir tanesidir.Kişisel bakım temizliği islami inanca göre sünnet olan sıfatlardandır peygamber efendimiz (SAV) Dinimiz başlangıcı olan namazı kılmaya başlamadan önce abdest almak gerekmektedir diye müslüman alemine bu uygulamayı öğretmiştir.Temizlik her hususta olmazsa olmazlardandır,temizliğin önemi günlük yaşantımızda çok önemlidir.Dışarıdan gelen mikroplardan arınmak temiz kalabilmek için suyla gün içerisinde bir çok kez ellerimizi yıkamamız gerekmektedir.TUŞBA TEMİZLİK yapmış olduğu tüm temizliklerde önce kılık kıyafet olarak çalışanlarının temizliğine sonrada işlem yapmış olduğu alanların temizliğine önem vermektedir temizlik nedir denince akla gelen temizlik firması tuşba temizliktir.Firmamız manevi temizlik hususunda sizlerin daha hijyen ortamlarda ibadet etmenizi sağlamak için temizlikte çözüm ortağınız olmaya hazır.

Temizlik için Amonyak Nerede Satılır?

Beylikdüzü Temizlik  Şirketleri

Temizlik sektörü günden güne büyümekte ve her geçen gün bir firma ile tanışmaktadır.  Geniş hizmet ağı ile müşterilerine tam kapsamlı ve nitelikli temizlik hizmeti sunan Beylikdüzü temizlik şirketi ve sektörü;

 • Ev temizliği,
 • Hastane ve klinik temizliği,
 • Apartman temizliği,
 • Okul temizliği,
 • Dış cephe cam temizliği,
 • Alışveriş merkezi temizliği

ve daha birçok ortak yaşam alanının temizliği ile dış cephe cam temizliği gibi seçeneklere profesyonel çalışmalar yaparak hizmet vermektedir.

Temizlik Şirketleri Neler Yapar?

Hem insan sağlığı hem de yaşam alanların estetik görünümü açısından son derece önemli bir konumda olan hijyen ve temizlik, derinlemesine yapılması gereken bir metottur. Yüzeysel olarak yapılan temizlikleri bakteri ve mikroları kalıcı olarak gitmez. Özellikle insanların toplu girip çıktığı alışveriş merkezi, okul hastane, otel, işyeri ve şirketlerin temizliğini kısa sürelerde yapılması gerekmektedir. İşte bu noktada temizlik personeliniz yer almıyorsa, temizlik şirketlerinin göndereceği temizlik personellerinize yaşam alanlarınızı b dipten uca bir güzel temizlik yaptırtabilirsiniz.

 Beylikdüzü Temizlik Şirketi Seçimi Nasıl Olmalı

Temizlik nedir denildiğinde  temizlik  sektöründe faaliyet gösteren firmaların sayısı bir hayli fazla olduğundan arasında en iyi ve kaliteli hizmetler sunan firmayı seçmeniz ilk başlarda zor olabilir. Bunun için öncelikle diğer kullanıcıların deneyimlerinden yararlanabilirsiniz. Çevrenizde daha önce bu şirketlerden hizmet alan tanıdıklarınızın tavsiyeleri doğrultusunda bir firma seçimi yapabilirsiniz. Ancak böyle bir tanıdığınız bulunmuyorsa da her zaman olduğu gibi internettin gücünden yararlanarak en kaliteli ve güvenilir hizmet sunan Beylikdüzü temizlik şirketleri ve ekiplerine online olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.  Temizlik şirketi seçerken dikkat etmeniz gereken faktörlerden bir kısmını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Her sektörde olduğu gibi temizlik sektöründe firmanın hizmet kalitesi çok önemlidir. Ama bunun yanında personellerin güvenilir, ahlak değerlerine sahip olması ve titiz bir çalışma anlayışını benimsemesi gerekmektedir. Çünkü eviniz ya da işyerinizde bulunan her türlü maddi varlık ve eşyalarınızı bu personellere geçici bir şekilde emanet edeceğinizi için mutlaka güvenilir kişiler olması gerekmektedir.
 • Öte yandan sektörde bilinirliği ve müşteri potansiyeli yüksek kurumsal şirketlerle çalışmanızı tavsiye deriz. Özellikle temizlik sektörüne yıllarını adamış Beylikdüzü temizlik şirketi gibi firmalardan kaliteli ve güvenilir hizmetler çıkacağından emin olabilirsiniz.
 • Şirketler arasında seçim yaparken kesinlikle firmanın önceden hangi kişiler ya da kurumlar ile çalıştığı referansı ve müşteri memnuniyeti potansiyeli size bu konuda ışık olacaktır.
 • Kesinlikle fiyata göre karar vermeyin. Çünkü piyasaya yeni atılan şirketler doğal olarak ucuz fiyatlar vererek reklamını yapacaktır. Bu şirketlerin daha az tecrübesi olacağından dolayı sizi bu konuda yanıltabilir. Bunun için çalışmayı düşündüğünüz şirketler ile yüz yüze görüşme yapın ve müşteriye olan tutumunu gözlemleyin.
 • Beylikdüzü sınırları içinde ya da çevresinde temizlik şirketi arıyorsanız size en yakın noktada olanları tercih edin.
 • Ayrıca firmanın temizlikte kullanacağı temizlik maddeleri, ekipmanları ve araçları konusunda bilgi edinin.

Seçeceğiniz Temizlik Şirketi Çevre Dostu Olmalı

Temizlik nedir Temizlik şirketinin, yapacağı kaliteli temizliğin yanı sıra insan sağlığına zarar vermeyen çevre ve doğa dostu, verdiği temizlik hizmetinde %100 garanti vermesi gerekmektedir. Yaptığı işin öneminin ve hassasiyetinin bilincinde olup her zaman deneyimli personellerle planlı ve programlı bir şekilde hareket etmelidir.  Gelişi güzel yapılan işlerden olumlu sonuçlar ortaya çıkmaz. Bu nedenle kurumsal firmaların her zaman planlı ve programlı hareket etmesi ve mümkünse çalışılacak alanda, öncesinde keşif yapıp bütün malzemeleri hazırladıktan sonra temizlik işine başlaması gereklidir. Mutlaka temizlik yapılacak alanda insan bulunmamalıdır.  Bunun için temizlik işinde doğa dostu ürünlerin kullanılması gerekir.

Temizlik Şirketi Ev Temizliği Yapar Mı?

Elbette Beylikdüzü temizlik şirketi ev temizliği konusunda da size her türlü desteği sağlamaktadır. Özellikle çalışan ve evine fazla vakti olmayan hanımların en çok ihtiyaç duyduğu temizlik hizmeti, ev temizliğinden tutunda dış cephe cam temizliğine kadar tam kapsamlı bir şekilde yapılmaktadır. Özellikle kış ayının bitimi sonucunda bahar temizliğinde kapılarınızdan tutunda, pencere camlarınıza, mutfak dolaplarınızdan banyo mobilyanıza kadar evinizin her bir alanınızı doğa dostu deterjanlar ile en kısa sürede derinlemesine temizleyip anahtar teslim şeklinde hizmet etmektedir.

Temizlik Nedir
Temizlik Nedir

Ev Temizliği Temizlik Aşamaları

Evinize gelen ekipler öncesinde kısa bir süre keşfederler. Temizlenecek tüm alanları güzelce gözlemleyip, gerekli temizlik malzemelerini hazırlarlar. Öncesinde, tüm evi, pencereleri ve balkon kapılarını açıp havalandırırlar. Ekip olarak çalışacakları için her bir personel görev paylaşımı yapar. Birisi duvarların lekesini silerken diğerleri camları siler, öteki ise kapıları siler ve benzeri gibi işlemleri yapar.  Bu şekilde kısa sürede temizliği biten ev, sahiplerine teslim edilir.

Temizlik Şirketleri Neden Tercih Edilir

Temizlik nedir insan yaşantısını her alanında başlı başına önemli bir ihtiyaçtır. Temizlik hizmetleri, genellikle insanların zamanın olmadığından dolayı tercih edilmesinin yanı sıra çalışma alanlarında ayrı bir görev olarak sayılmaktadır.  Bazı firmalar temizlik yapacak personellere gerekli duymamakta ve bunun yerine üç günde ya da haftada bir temizlik şirketlerinden temizlik hizmeti alarak temizlik ihtiyacını karşılamaktadır.

Şirket temizliği denildiğinde çöplerin alınmasından tutunda zeminlerin süpürülüp pas paslanmasına, kapıların silinmesinden dış cephe cam temizliğinin yapılmasına kadar bir sürü işlemden geçmektedir. Bundan dolayı hızla büyüme gösteren temizlik sektörü aslında geniş bir sektördür. Halı yıkama sektörü de bu sektörün diğer bir parçasıdır.  Halı yıkama sektörünün hizmet seçeneği farklıdır. Çalışma alanı da farklıdır.  Ev tekstil ürünlerini ya da halı, kilim, koltuk ve benzeri ürünlerin ofiste ya da evde, yerinde yapan bu firmalarında işleri oldukça güvenli ve hassas olmalıdır.  İç cephe, dış cephe cam temizliği, apartman temizliği, merdiven temizliği yapan Beylikdüzü temizlik ise evinizin taşınmayan alan ve materyallerini temizlemekle görevlidir.Temizlik firmamız tuşba temizlik hizmetleri şirketine sepetli vinç platformlarınıda katmıştır.Temizlik sektöründe temizlik nedir nasıl yapılır sorusuna birde Dış cephe cam temizliği nasıl yapılır? sorusunu ekleyerek işaretli linkimize tıklayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

blank

Temizlik Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilir?

Temizlik Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilir? Sağlıklı yaşayabilmemiz ve hastalıklardan korunmamız için temizliğin önemi büyüktür. Yaşam alanlarımız mikrop ve bakterilerin de kolaylıkla barındığı ve çoğaldığı yerlerdir. Bu mikrop ve bakteriler hastalıkları taşımakta ve yatmaktadır. Bu nedenle düzenli temizlik yapmanız ve doğru yöntemleri kullanmanız gerekir. Temizlik için kullanılan malzemelere dezenfektan denilmektedir. Dezenfektanların dikkatli kullanılması gerekir. Dezenfektan kullanılarak yapılan işleme ise dezenfeksiyon denilmektedir.

Dezenfektan Nedir?

Dezenfektan yüzeylerdeki zararlı organizmaları yok etmek amacıyla temizlikte kullanılan kimyasal maddelere denilmektedir. Bu maddeler zararlı organizmaların hücre duvarına zarar vererek yok edilmesini sağlar. Dezenfektanlar kullanılacağı mekana ve bölüme göre seçilmelidir.

Dezenfektan seçerken,

 • Kaliteli olmasına
 • Son kullanma tarihinin geçmemiş olmasına
 • Kullanım amacına uygun olmasına
 • Eşya ve yüzeylere zarar vermemesine dikkat edilmesi gerekir.

Bu maddeler kullanılırken gerekli tedbirler alınarak dezenfeksiyon işleminin yapılması gerekir. Aksi halde sağlığınızı tehtit edebilir.

Temizlik Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilir?
Temizlik Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilir?

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfektanlar kullanılarak yapılan temizlik işlemine dezenfeksiyon denilmektedir. Dezenfeksiyon işleminin uyguladığı yerdeki mikrop ve bakterilerin yok olur. Dezenfeksiyon sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bilgisiz ve bilinçsiz yapılan dezenfeksiyon işlemi sağlığınızı tehtit edebilir, mikropları öldürmeyebilir, eşyalarınıza ve yüzeylere zarar verebilir.

Dezenfeksiyon Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Dezenfeksiyon işlemin bilinçli bir şekilde yapılması gerekir.

 • Kullanılacak olan dezenfektanlar talimatlara uygun seçilmelidir.
 • Bir kaç dezenfektan karıştırılarak temizlik yapılmamalıdır. Oluşan kimyasal reaksiyonlar zehirlenmeye neden olabilir.
 • Dezenfeksiyon sırasında eldiven kullanarak ellerle temasını onmamalısınız. Gözler de dezenfeksiyon sırasında korunmalıdır.
 • Dezenfeksiyon işlemi sırasında ve sonrasında ortam havalandırılmalıdır.
 • Dezenfektanlar talimatlara uygun kullanılmalı sık sık dezenfektan işlemi yapılmamalıdır. Gereğinden fazla dezenfeksiyon işlemi yararlı bakterileri de yok edebilir.
 • Dezenfeksiyon sonrası vücudun açıkta kalan kısımları bol su ile yıkanmalıdır.

Temizlik işi özen ve dikkat isteyen bir konudur. Bu nedenle kullanılan malzemelere ve yöntemlere dikkat edilmelidir.

Temizlik işleri yapan firmamız en güvenilir ve etkili yöntemlerle sizlere hizmet vermektedir.

Temizlik Yaparken Nereden Başlanmalı?

Ayrıntılı bir temizlik için planlı ve dikkatli hareket etmelisiniz.  Bilinçsizce yapılan temizlik işlemi iyi bir sonuç vermeyeceği gibi vaktinizi, gücünüzü ve paranızı boşa harcamanıza neden olur.

Ayrıntılı bir temizlik yapacaksanız gününü iyi plânlamamalısınız. Temizlik işlemini kendi imkânlarınızla yapmanız hali fazla vakte ihtiyacınız olacaktır. Bütün camlar, halılar ve koltuklar silindikten sonra odaların diğer rutin temizliklerine geçebilirsiniz. En temiz odadan başlayarak süpürme ve zemin temizliği yapmalısınız. Balkonunuz varsa balkonu temizlikte ilk sıraya almanız gerekir.

En son salon ve antre temizliği yapılmalıdır.

Firmamız her türlü ayrıntılı ve gündelik temizlik ve dezenfeksiyon işleriniz en kaliteli malzeme ve yöntemlerle özenle yapılmaktadır.

Temizlikte Nelere Dikkat Edilmeli

Temizlik Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilir? Temizlik ve dezenfeksiyon işlemi sırasında kullanmış olduğumuz temizlik maddeleri, dezenfektanlar ve diğer malzemeler uygun seçilmelidir.

Temizlik suyu sık sık değiştirilmelidir. Köşe, koltuk arası ve dip bölümlerin temizlendiğinden emin olunmalıdır. Çünkü mikropların en kolay barındığı bölümler bu kısımlardır.

Ayrıca temizlik yaparken eşyaların ve yüzeylerin zarar görmemesi için de uygun bez ve dezenfektan malzemesi kullanımı çok önemlidir. Örneğin sert yüzey temizleyiciler, WC ve mutfaklarda kullanılırken bunlar kumaşlara temas ederse ciddi hasarlar verir. Bu nedenle bilinçsiz hareket etmemeye özen gösterilmelidir. Deterjan ve dezenfektanlar üzerindeki talimatlara uygun hareket edilmelidir. Bu insan sağlığına da zarar verebileceği için gerekli tedbirler alınmalıdır.

Zor ve vakit alıcı temizlik işleriniz için uzman desteği alarak mekânlarınızın en iyi şekilde temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Her Mekan İçin Profesyonel Temizlik Hizmeti

Firmamızla iletişime geçerek temizlik konusunda en iyi hizmeti alabilirsiniz. Firmamız en modern ve etkili tekniklerle mekânlarınızı temizleyerek sizlere kısa sürede hijyenik bir şekilde teslim etmektedir.

Güvenilir ve bilgili elemanlarımızla her türlü ekipmana sahip olan firmamızda bütün mekânlarınızın temizliğini özenle yapmaktadır.

Kullanmış olduğumuz malzeme ve ekipmanlar modern ve teknolojidir. Hiç bir eşyanız ve yüzeyleriniz zarar görmeden temizlik işleminiz yapılmaktadır. Ayrıca kullandığımız temizlik malzemeleri ve dezenfektanlar da kaliteli markaların ürünleridir.

En iyi ve en etkili sonuçları kısa sürede almak için temizlik konusundaki her türlü gelişmeyi takip etmeye devam ediyoruz. Size en yeni yöntemler ve en etkili temizlik malzemeleri ile hizmet veriyoruz.

Güvenilir ve Tecrübeli Elemanlarımız Hizmetinizdedir

Temizlik Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilir? Firmamız en önemli prensibi güvendir. Ortamınızı en iyi şekilde temizlemek kadar güven konusunda da çok titiz davranıyoruz. Mekânlarınızı emanet edeceğiniz elemanlarımızın da güvenilir olması konusunda da çok . Tüm çalışanlarımız bilgili, tecrübeli ve güvenilir bir şekilde görevlerini yerine getirmektedir.

Bizimle iletişime geçmeniz halinde elemanlarımız, size uygun olan günde temizlik işlemi için adresinize gelecektir.

Firmamızın Vermiş Olduğu Hizmetler

Sizlerde mekânlarınızın en iyi şekilde, özenle temizlenmesini istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Beylikdüzü Temizlik Şirketleri olan firmamız sizlere aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır.

 • Boş ev temizliği,
 • Eşyalı ev temizliği, ( halı, koltuk, cam temizliği)
 • Ofis temizliği,
 • Is yeri temizliği,
 • Tadilât sonrası temizlik,
 • İnşaat temizliği,
 • Site temizliği,
 • Okul temizliği,
 • Depo temizliği,
 • Hastane temizliği gibi mekânlarınızda en uygun yöntemler kullanılarak temizlik işlemleri yapılmaktadır. Mekânların temizliği sırasında, en uygun yöntem ve malzemeler kullanılarak kısa sürede dezenfektasyon ve temizlik işlemleriniz bitirilmektedir.

Temizlik  Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilir?Temizlik şirketine ihtiyaç duymanız durumunda bize ulaşarak hızlı ve güvenilir hizmet alabilirsiniz. Çalışanlarımız, ekipmanlarımız, kullanmış olduğumuz tekniklerle en doğru temizlik yöntemlerini uygulamaktayız. Zor ve zaman alıcı temizlik işlemlerinizi kısa sürede yaparak yaşam alanlarını mikroplardan arınmış şekil de sizlere sunuyoruz.

Her türlü kaba temizlik, gündelik temizlik, ayrıntılı temizlik işlemleriniz için elemanlarımız ve ekipmanlarımız bulunmaktadır. İstek, öneri ve taleplerinizi önemsiyor sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışmaya devam ediyoruz. Müşteri memnuniyeti ilkesi ile çalışan, hızlı, garantili ve profesyonel temizlik hizmeti sunan firmamıza sizleri de bekliyoruz.

ilgizi çekebilecek yazılarımız:Dış Cephe Cam Temizliği

blank

Temizlik Sektörü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Temizlik Sektörü Hakkında Bilinmesi Gerekenler günümüz dünyasında çok önemli bir yere sahiptir. Günümüz dünyasında insanların iş nedeniyle ya da herhangi bir neden ile zamanı kısıtlandığı için kendi ev temizliğini yapmak için bile zaman bulamaz hale gelmektedir. Bu basit örnek ile bile anlamak mümkündür ki bu tür sorunlar için yeni bir sektör doğmuştur. Bu sektör ev temizliğinden, dış cephe cam temizliğine, araç temizliğinden, kıyafet temizliğine kadar uzanmaktadır.

Çok geniş bir hizmet sektörü haline gelen bu alan, hizmet gerçekleştirmesi yanında temizlik malzemeleri kısmını da aynı sektör içinde barındırmaktadır. İhtiyacın arttığı bu alanda birçok temizlik malzemesi üreticisi ve birçok temizlik şirketi doğmuştur. Bu şirketler temizlik alanında her faktörü göz önünde bulundurarak deneyimli elemanlar yetiştirerek ihtiyaçları karşılamaya başlamışlardır.

Temizlik Sektörü Neden Tercih Edilir?

Temizlik sektörü genellikle insanların zamandan dolayı tercih edildiği gibi bazı şirketlerde ise ayrı bir bölüm gibi görevlerini yerine getirmektedir. Şirketlerde temizlik denildiğinde akla ilk dış cephe cam temizliği olarak görülebildiği gibi bir ofis çalışanın çöpünün atılması, masasının temizliği hatta temizlik departmanı kuran şirketlerin ise çalışanların takım elbiselerine bile kuru temizleme hizmeti verildiği de temizlik sektörünün uygulama alanlarındandır. Temizlik sektörü ev hayatına bakıldığında ise halı yıkama temizliği, dış cephe cam temizliği ya da gündelik bir yardımcı çağırarak genel ev temizliği gibi sektörde birçok alan doğmuştur.

blankTemizlik Sektörünün Bulunduğu Alanlar

Temizlik sektörü incelendiğinde bir anda büyüme gösteren ve çok büyük miktarda paraların döndüğü önemli bir hizmet sektörü haline gelmiştir. Artan inşaatlar ve hemen hemen her insanın karşılaştığı yoğun iş temposu bu sektörün büyümesinde önemli rol oynamıştır. Sektörün ev sahipliği yaptığı alanlara bakıldığında hastanelerde, toplu konutlarda, AVM, havalimanı, okullarda, kafelerde özet geçmek gerekirse toplu halde barınılan hareket edilen her yerde bu sektör yaşamaya devam etmektedir. Temizlik sektörü neredeyse her alanda kendine bir yer bulmuştur.  Bu sektör bulunduğu alana uygun hizmet vermektedir. Çünkü birçok alana hâkim olan bu sektör temizlik aşamasında ve sonrasında birden fazla faktöre dikkat etmelidir.

Temizlik Sektörünün Karşılaştığı Sorunlar

Temizlik Sektörü birden fazla alana eriştiği için büyük bir sektör haline gelmiştir. Sektör bununla beraber maddi açıdan kazanç sağlasa da her sektör gibi bu sektörde bazı sorunlar ile karşı karşıya gelebilmektedir. Sektörün en büyük sorunlarından biri çalışacak kişi bulma sorunu olarak bilinmektedir. Bunun nedeni ise bu tür işlerde, bu sektörün için çalışanların en çok karşılaştığı problemlerden biri bu işin bir meslek olarak görülmemesidir.

Temizlik Sektörü Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Temizlik Sektörü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bununla beraber çoğu şirket yeterli malzeme kullanmamakla beraber insan gücünü ön plana koymaktadır. Çalışanlar açısından büyük bir sorun teşkil eden bu sorun sektör içinde de büyük bir problem olarak görülebilir. Bir başka sorun ise sektörde çalışanların çalıştığı alana uygun eğitim verilmemesidir. Bu çalışanlar eğitim almadığı durumlarda temizlik sonrası kullanılan kimyasalların uygun yollarla atılmaması ya da bu kimyasalları gelişi güzel olarak kullanmaları birden fazla problem doğurabilmektedir.

Temizlik Sektörünün İçin İyileştirmeler

Temizlik Sektörü her sektör gibi iyileştirmelere açık bir sektördür. Bu anlamda akla ilk gelen iyileştirme insanların gözünde meslek olarak görülmeyen bu alanı iyileştirmeler ile konumlandırmak ve yasal düzenlemeler yapmak sektör açısından önemli bir iyileştirme olarak görülebilir. Bununla beraber sektörde insan gücünü azaltıp teknoloji kullanılarak standartlaşma ve daha detaylı bir temizlik elde etmekte mümkün görünen iyileştirmeler arasındadır. Sektörün geleceği açısında teknolojik olarak robotlaştırma ya da temizlik aleti olarak geliştirmeler için ar-ge çalışmaları başlatılarak sektörün teknolojik olarak ilerlemesi sağlanabilir. Aynı zamanda sektörde kullanılan malzemeler içinde iyileştirmelere ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu malzemeler içinde laboratuar koşullarında araştırmalar yapılarak karşılaşılacak herhangi zor bir lekeye ya da hastalık yapacak bir bakteri karşın biyoteknolojik malzemeler bu laboratuarlarda araştırılarak sektörde amacı uygun ve ne için kullanıldığı bilinen malzemeler konusunda iyileştirmeler yapılabilir.Temizlik sektörüne son dönemlerde iş makinalarını yaygınlaştırarak ekipman parkuru sektörde önemli bir yer almıştır. Firmamız tuşba temizlik dış cephe cam temizliği yapan bir firmadır.Ancak yüksek cam temizliğinde sepetli vinç ekipmanları gerekmektedir.Bu sebele kendi makina parkuruna çeşitli metrajlarda sepetli platformlar katmıştır.artık Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır? diye düşünmeyin.Sektör için olumlu iyleştirmeleri tuşba temizlik hizmetleri yapmaktadır.

 

Temizlik Sektörünün Malzemeleri

Temizlik Sektörü Hakkında Bilinmesi Gerekenler Kuşkusuz bir sektörün en önemli kısmı sektörde ihtiyaçlar doğrultusunda olmazsa olmaz gereksinim duyulan malzemelerdir. Temizliğin ön planda olduğu bu sektörde sabun deterjan gibi malzemeler sektörde kullanılan malzemeler arasında en basit üretim yöntemine sahip malzemelerdir. Sektör oluşmasıyla birlikte birden fazla malzemenin de ihtiyaç duyulmasına ve ön plana çıkmasına olanak tanımıştır. Sektör içinde sabun, deterjan, temizlik eldiveni, temizlik bezleri, toz maskeleri, temizlik kıyafetleri gibi malzemeler ilk aklan gelen ve sektör içinde sıklıkla kullanılan malzemelerdendir. Bu yaygın malzemelerin yanında daha spesifik üretilen malzemelerde vardır.

blankTemizlik Sektörü Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve bu malzemeler araştırmalar ve bilim sayesinde ortaya çıkan malzemelerdir. Bu malzemeler biyoteknoloji alanında laboratuarlarda yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmaktadır. Biyoteknoloji malzemeleri bilim doğrultusunda ürün olarak kullanıma sunulmaya çalışıldığı için ağır ilerlemekte ve bununla beraber araştırma kısmı maliyetli olabilmektedir. Fakat biyoteknoloji alanında oluşan bu ürünler temizlik sektöründe çalışan kişilerin işini kolaylaştırmakta bununla birlikte hizmet verilen kişi veya kurumların memnun kalmasında önemli bir rol oynamaktadır.

Temizlik Sektörünün Maddi Boyutu

Temizlik Sektörü Hakkında Bilinmesi Gerekenler Her sektörde ilk akla gelen kısım tabiiki sektörde karşılaşılan maddi boyutlardır. Maddiyat sektörün olmazsa olmazıdır. Her sektörün oluşmasıyla birlikte sektörün getirdiği bir pazar doğmuştur. Temizlik sektöründe oluşan pazar ise hizmet sektörüne girdiği için insan gücü gerektirdiğinden dolayı insan gücü yönünden birçok çalışan bulundurmaktadır. Sektör yeniliklere açık olduğu için teknolojik olarak da kendini geliştirmek zorundadır.

Bununla beraber ihtiyaca yönelik yapılmak istenilen çalışmaların gelişmesi için maddi olarak desteklenmesi gerekir. Teknolojinin kimyasal ve bilimsel boyutu olan biyoteknoloji alanı ise sektörün görünmeyen bölümündeki bakteri gibi sorunlarında çözümlenmesinde kullanılan ihtiyaca uygun temizlik ürünü gerçekleştirebilen ve önemli maddi destek isteyen bir alandır.

blank

Ev Temizlik Şirketi

 

Ev Temizlik Şirketi Temizlik şirketleri özelinde durumlara bakıldığı zaman insanların akıllarında ilk olarak temizlik neden bu kadar önemlidir sorusu gelmektedir. Temizliğin önemi, evlerinizde veya yaşam alanlarınızda bulunan sağlık için zararlı olan bakteri ve mikropları yok etmesidir. Ayrıca toz içerisinde yaşanılan bir ortamda türlü türlü solunum yolu hastalıkları görülebilmektedir. Bu nedenlerden dolayı özellikle evlerin temizlik ihtiyaçları bulunmaktadır. Ev temizlik şirketi olarak ev gibi en çok yaşanılan yerlerin temizliklerini kaliteli bir şekilde icra etmekteyiz.

Temizlik işleri genel olarak ev temizliği şeklinde başlamakta müşterinin isteği doğrultusunda yerinde yıkama hizmetleri ile birlikte verilmektedir. Genel ev temizliklerinde yapılanlar evin tüm mahallerinin temizlenmesi, dolapların ve camların silinmesi, duvarların, banyo ve tuvaletlerin tertemiz edilmesi şeklinde yapılmaktadır. Ev temizlik şirketi tarafınıza temizlik personellerini göndererek gereken tüm hizmetleri sağlamaktadırlar. Temizlik personelleri ile yapılan temizliklerde aranılan güzel sonuç ortaya çıkmaktadır.

Beylikdüzü Ev Temizliği Şirketleri

İnsanların en çok ihtiyaç duydukları alan olan temizlik konularında sağlık için gerçekten çok dikkat edilmelidir. Kimi zaman gençlik dönemlerinde çıkan bu sağlık sorunları, bazense yaşlandığımızda ortaya çıkmaktadır. Özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanlar zaten gün içerisinde yeterince sağlıksız ortamlarda bulunmaktadır. Cadde ve sokaklar dâhil araba egzoz dumanları falan hepsi sağlığı tehdit eden şeylerdir. Köylerde yaşayan insanların neden daha uzun süre yaşadığını bu şekilde açıklayabiliriz sanırım. Hatta günümüzde ünlüler dahi köylere kaçmak için sebep aramakta ve bir kısmının köylerde evleri dahi bulunmaktadır. Haberlerde de sık sık gördüğümüz üzere şehirlerdeki bu mikrop yuvalarından bari evlerimizi temizleterek bir nebze olsun kurtulmak mümkündür. Evlerin temizliğe ile şu kazanımlar gerçekleşmektedir.

Ev temizlik şirketi evlerinizi temizleyerek sizleri mutlu etmektedir

 • Daha sağlıklı ortamlarda yaşamaya alıştırır.
 • Evlerinizde çocuklarınız için gereken hijyeni sağlar.
 • Yoğun iş temposundan vakit bulamadığınız zamanlarda her zaman aranacak ilk yerlerdir.
 • Sizlerin bilmediği ancak temizlik konusunda profesyonel olan personellerimizin bildiği bakteri ve mikrop yuvalarını temizler.

Bu maddeler ile anlatmaya çalıştığımız gibi temizlik konusunda her insan gereken önemi göstermelidir. Evlerde yapılan temizliklerde gerek hijyen konusu olsun, gerekse temizlik personelinin uzmanlığı olsun son derece önemlidir. Kullanılan temizlik malzemelerinin de büyük önem taşıdığı temizlik işlerinde firmamız tarafından TSE belgesi olan veya sağlık bakanlığı onayı olan temizlik ürünleri kullanılmaktadır.

Ev temizlik şirketi Tuşba Temizlik şirketi ile birlikte aradığınız tüm hijyen ayağınıza kadar gelmektedir. Size düşen tek şey telefon ederek randevu kaydınızı oluşturmaktır. 20 yılı aşkın süredir sektörde hizmet veren firmamız ile birlikte son derece başarılı işlere imza atmış bulunmaktayız. Web sitelerimize girerek hakkımızda daha fazla bilgiye ulaşabileceğiniz gibi referanslarımıza da göz atma şansı elde edebilirsiniz. Kaliteyi tercih ediyorsanız Tuşba doğru adrestir.

Temizlik Şirketleri

 

Tıkla Ara