7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Yeni Ev Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Yeni Ev Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Yeni ev cam temizliği nasıl yapılır? Sorusu yeni eve taşınan çoğu insanın sorabileceği hatta bir sorun olarak algılanabilecek bir sorudur. İnsanlar yeni eve taşınacakları için çok heyecanlı olabilirler. Heyecanların dolayı yeni eve taşınacakları için temizliğe başladıklarında sağlıkları akıllarına gelmeyebilir. Bu nedenle ev temizliği de planlı ve programlı yapılacak bir iş olarak görülmelidir. Yeni evin temizliği genel olarak inşaat sonrası ev olarak bakıldığında ustaların ortamı ne kadar temiz bıraktığı ile ilgilidir. Yeni evdeki cam temizliğine gelindiğinde ise camlarda boya alçı yapılırken bulaşan lekeler camlarda donarak camın temizlenmesini zorlaştıran faktörlerdendir. Cam temizliği ise yeni evin en önemli temizlik gerektiren bölümlerinden biri olarak görülmektedir.

Yeni Evin Kaba Temizlik İşlemi

Yeni ev cam temizliği nasıl yapılır? sorusunun ilk cevabı olarak yeni evin kaba temizliği yapılarak işe koyulmaya başlanabilir. Yeni evin ilk adımda kaba temizliği yapılarak biraz daha temiz bir alanda çalışmak için fırsat yaratılmış olur. Yeni evin temizliğine başlamadan önce insan sağlığı ilk düşünülen faktör olmalıdır. Bu bağlamda temizliğe başlamadan önce eldiven ve toz maskesi kullanılmalıdır. Bu önlemler alındıktan sonra evin kaba temizliği yapılmalıdır. Yeni evin cam temizliğine de kaba temizlik ile başlanabilir.

Yeni Ev Cam Temizliği Nasıl Yapılır?
Yeni Ev Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Yeni evin kaba temizliği aşamasında yeni camlara takılan koruma bantlarını çıkararak ve üstünden bir tur ıslak bez ile geçerek bantlardan dolayı yüzeylerde oluşan yapışkanlık minimum seviyeye indirerek detaylı temizlik için ön hazırlık yapılmış olur. Ayrıca inşaat sonrası kalıntılar olarak bilinen camlara bulaşabilecek boya ya da alçı gibi lekeleri de önce ıslatıp nemlendirerek yumuşak bir fırça ile bir miktar kazıyarak detaylı temizlik için zemin hazırlanmış olur.

Ev Cam Silimi Ve Temizliği Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yeni ev cam silimi ve temizliği nasıl yapılır? Denildiğinde cam temizliğini tam manasıyla kullanılacak bez, eldiven, maske ve kimyasallar gibi kullanılacak malzemeler düşünülmelidir. Öncelikle ilk olarak sağlığı düşünmek gerekir. Bunun için temizliği ilk olarak eldiven takarak başlanabilir. Daha sonra cam temizliğine başlarken hazırlanılan suyun içerisine cam yüzeyine uygun ve leke çıkarıcı kimyasalı ekledikten sonra cam temizliğine başlanmalıdır. Cam temizliğine öncelik camın temiz olan yüzeyinden başlanmalıdır. Genelde temiz olan taraf evin iç kısmına bakan yüzey olacağı için iç kısımdan başlamak doğru bir hareket olacaktır. Bu aşamadan sonra ise camın dış yüzeyi silinerek temizlenmelidir.

Beautiful woman cleaning window at home

Dış yüzeyin temizliği yapıldıktan sonra kimyasal ile hazırlanılan su yenilenmelidir. Kimyasal karışımlı su yenilendikten sonra içerisine bir miktar sirke eklenerek camın parlak bir görünümde olması sağlanabilir. Daha sonra aynı işlemler tekrarlanarak hangi tarafta leke kaldığını kolayca anlaşılabilir ve kalacak lekeye karşın üstünden bir kez daha geçilebilir.

Çekpas ile Cam Temizliği

Yeni ev cam temizliği nasıl yapılır? Sorusuna bir bakış açısı da bez ya da süngerler ile silinerek temizlenebileceği gibi çekpas yardımı ile de camlar güzelce temizlenebilir. Öncelikle her temizlikteki gibi sağlığımızı düşünerek işe eldiven takmakla başlanmalıdır. Daha sonra ılık su içine deterjan ya da cam yüzeyine uygun bir kimyasal koyularak bu su köpürtülmelidir. Bu aşamadan sonra sünger yardımı ile cam iyice köpürtülerek çekpas ile cam yukarıdan aşağı doğru çekilerek kolayca temizlenebilir. Bu bağlamda çekpas ile gerçekleştireceğimiz işlemi camın ilk olarak temiz yüzeyine uygulanmalıdır.

Böylece çekpas ya da sünger hızlıca kirlenmez ve camlar ilk silindiği için çamur izi kalmaz. İç yüzey silindikten sonra çekpas ile dış yüzey silinebilecek konumda ise dış yüzey temizlenmelidir. Dış yüzeyi tam anlamıyla temizlemek için ulaşılamayacak noktaları var ise çekpas yerine cam bezi ile silinebilir. Çekpas cam temizliği sonrası esnasında kuru nokta bırakmadığı için su içine eklenen kimyasal yardımı ile cama parlak bir görünüm sağlayabilmektedir. Böylece çek pas yöntemi ile bez ile güzel temizlenmeyen camlar için alternatif bir cam temizleme yöntemi olarak algılanabilir.

Yeni Evin Cam ve Çerçeve Temizliği

Yeni ev cam temizliği nasıl yapılır? Aslında eksik bir soru olarak da görülebilir. Bunun nedeni camlar söz konusu olduğunda cam çerçevelerini de aynı işin içerisine dâhil etmek gerekir. Cam temizliği yapılırken çerçeveleri kirlenebilir. Cam temizliği yapıldıktan sonra çerçeveler de silinerek temizlenmelidir. Çerçeve temizliği camdan sonraki temizlik aşaması olarak düşünülebilir. Tıpkı cam temizliği gibi önce temiz olan taraftaki yüzey silinerek temizlenmelidir. Daha sonra ise daha kirli taraf muhtemelen dış taraf silinmelidir. Çamurlu ise su değiştirildikten sonra bir kez daha silmekte fayda vardır.

Yeni Ev Cam Temizliği Nasıl Yapılır?
Yeni Ev Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Beylikduzu Temizlik denildiğinde ise birçok işte olduğu gibi akla gelmeyen ya da düşünülemeyen bölgeler olabilir. Çerçevelerin camlardan farklı temizlenecek bir noktası ise cam ile çerçevelerin birleştiği ara noktalardır. Bu ara fırça gibi oraya sığabilecek boyuttaki eşyalar ile sirkeli suya batırılarak bu bölgelerin temizliği sağlanabilir. Dolayısı ile cam temizliği kadar çerçeve temizliği de önemli bir boyut olarak algılanabilir.

Yeni Evin Cam Temizliği ve Temizlik Şirketleri

Yeni evin temizliğinin kolaylığı zorluğu tartışılsa da yeni evin cam temizliği dış yüzeyi baz alındığında zor durumlar oluşturabilir. Çünkü bu bölgeler evin yapısına göre bazen ulaşılamayacak şekilde dizaynları da görülmektedir. Bu nedenle yeni evin cam temizliğini her ne kadar ev sahipleri kendi yapmak istese de dış tarafına ulaşılamayacak camların temizliği işinde eğitimini almış deneyimli şirketleri ile anlaşılarak temizlenmelidir. Böylece hem camların her bölgesi sorunsuzca temizlenmiş olur hem de ev sahipleri yorulmamış ya da sağlık sorunları ile karşı karşıya gelmemiş olur. Tabii ki maddi boyutu da söz konusu olmalıdır.

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.