7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Küçükçekmece Dış Cephe Cam Temizliği

Küçükçekmece Dış Cephe Cam Temizliği

Küçükçekmece Dış Cephe Cam Temizliği Temizlik sektörü, teknolojinin getirdiği yeniliklerden en fazla yararlanan iş kollarından bir tanesidir. Eskiden çok zorlu yollarla yapılan işler, günümüzde artık kolay bir şekilde makinelerle yapılabilmektedir. Elektrik süpürgesi gibi başlı başına harika bir buluş artık yerini insansız temizleyen araçlara doğru bırakmıştır. Teknolojinin getirdiği gelişmelerle birlikte inşaat sektörü de kendisini geliştirmiş ve yüksek katlı binalar yapılmaya başlanmıştır. Bu yapılan binalar daha şık görünmesi için klasik yöntem olan mantolama yerine camla kaplanmış ve daha estetik duruş sağlanmıştır. Cam cepheli binaların temizlenmesi diğerlerine göre daha sık gerçekleşmek zorundadır. Binanın her yerinin cam olması nedeniyle temizlik işleri de bir o kadar önemli hale gelmiştir. Küçükçekmece dış cephe cam temizliği firmaları arasında bulunan Tuşba Temizlik şirketi de bünyesinde bulundurduğu tüm araçlarla cephe temizliği konusunda uzman çözümler sunmaktadır.

Cephe temizlikleri yüksekte yapıldığından dolayı en riskli işlerden bir tanesi olmuştur. Tehlike konusunda her zaman için dikkatli olunması gerekirken, birde yüksekte yapılan bu işlerde daha da dikkatli olunması gerekmektedir. İnsanlar yüksekte yapılan çalışmalarda en ufak bir hatanın dahi telafisinin olmadığını bilmelidirler. Yerden metrelerce yüksekte yapılan bu çalışmalarda gereken tüm tedbirler alınmadan kesinlikle işbaşı yapılmamalıdır. İş güvenliği kanunlarında da bu tür hizmetler sırasında alınması gereken tedbirlerden açık ve net bir şekilde bahsetmişlerdir. Küçükçekmece dış cephe cam temizliği işlemleri yapılırken kullanılan makinelerle birlikte alınan tedbirlerde tekrar tekrar gözden geçirilmelidir.

Cephe Cam Temizliği Sırasında Dikkat Edilecekler

Cephe temizlik işlerinde işveren ve temizlik firmasının bazı sorumlulukları bulunmaktadır. Bu sorumluluklar çerçevesinde 2 tarafa da düşen şeylerden bahsetmek istiyorum. Bunların yerine getirilmesi, olası bir iş kazası sırasında kanun önünde haksız konuma düşmenizi engelleyecektir.

  • Yüksekte çalışma yapacak olan tüm işçilerde yüksekte çalışma yapabilir belgesinin bulunması zorunludur. Bunun dışında işe giriş yaparken iş güvenliği eğitimlerini almaları da çok önemlidir. Ayrıca yeni çıkan mesleki yeterlilik belgesinin de temin edilmesi gerekmektedir.
  • Temizlik şirketi ayrıca kullanılan tüm malzemelerin periyodik muayenelerini yaptırmaları ve bunu makine mühendisleri odası yetkilisi tarafından onaylatması gerekmektedir.
  • Yukarıda saydığımız belgelerin hepsi işveren tarafına da iletilmesi önemlidir. Böylelikle işveren kişi hangi belgeler tamam hangileri eksik görebilir.
  • Cephe çalışmaları sırasında insanların emniyeti için gereken tüm tedbirlerin alınması gerekmektedir. Gerekirse yaşam halatları ile ek tedbirler alınmalıdır.
  • Yüksekte yapılan çalışmalarda aşağıdan geçen insanlarda güvenlik şeritleri vasıtasıyla engellenmelidir. Böylelikle yukarıdan aşağıda olası bir malzeme düşüşünde kimsenin yaralanmaması sağlanır.

Küçükçekmece dış cephe cam temizliği firmaları arasında bulunan Tuşba Temizlik şirketi cam temizleme işinin ne kadar önemli olduğunu bilmektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Avcılar dış cephe cam temizliği makalemize bakabilirsiniz.

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.