Tepecik Dış Cephe Cam Temizliği

 Dış Cephe Cam Temizliği Bina cepheleri; dış etmenlere karşı korunma durumunda kalamayan deyim yerindeyse pisliklerle boğuşan yerlerdir. Buna ek olarak havanın pisliğini üzerine çekmesi söz konusudur, bakteri ve mikroplar oluşumuna etkili  alanlardır. Özellikle yaz mevsimlerinde ve kış mevsimlerinde bakteri ve mikropların gelişimleri arttığından tüm cepheyi adeta kaplayarak genişlemeye başlar. İşte bu nokta mikrop ve pisliklerden kurtulmak aşamasıdır. Bu da dış cephe temizliği ile mümkündür.

Dış Cephe Cam Temizliği Nelere Dikkat Edilmelidir

Dış cephe cam temizliği nasıl yapılır? denildiğinde ilk ve en önemli konu bu hizmeti verecek iyi bir firmayı seçmektir. Seçilecek iyi bir firma ile profesyonel bir temizlik için imza atılmış olunur. İlgili firmanın öncelikli olarak binayı incelemek için bir çalışma yapması gereklidir. Daha sonrasında bina camlarının hangi temizleme aracı ile temizleneceğine karar verilir.Dış cephe cam temizliği için birtakım yöntemler vardır. Bunlardan bazıları vinç ile cam temizliği, asma sepet ile cam temizliği, teleskop yardımı ile cam temizliği, sarkarak dış cephe cam temizliği şeklindedir. Asma sepet sistemi genellikle girinti çıkıntı olmayan yerlerde kullanılır. Vinç sistemi ise bunun tam tersine girinti çıkıntı olan yerlerde kullanılır. Dolayısıyla binada araştırma yapılırken en ince ayrıntısına kadar incelenip düşünülerek hareket edilmelidir. Doğru seçimle bina yukarıdan aşağıya doğru cepheler halinde camların temizlenerek işin bitirilmesi en uygun yöntemdir.

Asma İskele İle Dış Cephe Cam Temizliği

Dış cephe cam temizliği yöntemlerinden biri asma iskeleye bağlı bir sepet içinde profesyonel bir personelin binanın dışına çelik halatlarla sarkarak temizlik işlemini gerçekleştirmesidir. Bu yöntemde emniyet kemersiz kesinlikle izin verilmez. Zira iş kazaları bu sektörde çok fazla yaşanabilmektedir. Yaşam alanları için ve özellikle iş yerleri için cam temizliği çok önem taşır. Özellikle dış cephe camları bakteri ve tozlar için ayrı bir önem arz etmektedir. Dış cephe cam temizliği zor bir işlemdir. Dolayısıyla profesyonel bir ekip ister. Camlar yağmur ve rüzgar sebepleriyle kirlenir sonra bu kirler oksitlenmeye döner. Temizlenmedikçe bu durum artarak bakteri ve mikroplara açık hale gelir. Özellikle yüksek katlı binalarda camların teknolojiye uygun bir şekilde profesyonel temizliği her zaman için tercih edilen bir şekildir.

Sepetli Vinç Yardımıyla Dış Cephe Cam Temizliği

Dış cephe cam temizliği yapılacak olan plazma olsun ya da yüksek katlı iş binaları olsun zemine bir platform kurulur. Sepet kısmına temizlik elemanı gerekli ekipmanları ile biner. Sepetin uzanabileceği alanlar dahilinde cam temizliği yapılır. Dış cephe cam temizliği bir ev temizliği kadar sağlıklı bir yaşam sürdürmek için gereklidir. Yaşam alanlarının hem içi hem dış cephesinin temizletilmesi kalıcı bir koruma sağlamasının yanı sıra sağlık açısından hijyenlik adına önemli bir adımdır.

Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?
Dış Cephe Cam Temizliği

Teleskop Yardımı İle Cam Temizliği 

Dış cephe cam temizliği yöntemlerinden olan teleskop yöntemi ile temizlik en sağlıklı sonuçlar alınan yöntemdir. Zira uzatma sopası sayesinde 5-6 metreye kadar rahatlıkla ulaşabilme durumu vardır. Herhangi bir platforma ya da iskeleye gereksinim olmadan teleskopik uzatma ile dış cephe temizliği yapılabilir. Dış cephe cam temizliği günümüzde artık en kaliteli şekilde ayrıntılı temizlik hizmetleri yapana firmalar tarafından yerine getirilmektedir. Profesyonellik sayesinde temizlik işi aşama aşama ve doğru yöntemlerle en başarılı şekilde uygulanıp sonuçlandırılır. Buna ek olarak iyi bir kurumsal firma personelleri de profesyonel seçer ve gerekli iş güvenliği önlemleri de alarak işini titizlikle yürütür. 

Sarkarak Dış Cephe Temizliği 

Dış cephe cam temizliği özellikle binanın katlarındaki camlar kolay bir biçimde silinmeye uygun şekilde açılıyorsa sarkarak silme yapılabilir. İçerden uzanarak personel cam temizliğini yapar. Ne kadar müsait olursa olsun emniyet kemeri kullanılır ve tedbirler asla aksatılmaz. Dış cephe cam temizliği kapsamında biz de faaliyet sürdürmekteyiz. Uzman ekibimiz sayesinde en iyi temizlik şirketi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Yaşam alanları olsun, işyerleri olsun dış cepheler temizlenmeye ihtiyaç duyulan yerlerin başında gelir. Ve temizliğinde de profesyonel yapılması gereklidir. Yapılan temizlikle dış cephe camlarına zarar verilmez. Var olan toz ve lekeler beraberinde mikrop ve bakterilerden arınılmış bir vaziyette müşterilerimize en iyi hizmet sunulur.

Kaliteli Bir Ekipmanın Önemi 

Dış cephe cam temizliği alanında verilen hizmetlerde en iyi ürünlerin kullanılması önemli bir seçimdir. Kaliteli bir ekipman tercihi önemli bir noktadır. Genelde karşılaşılan yüksek katlı binalar olduğu için cam temizleme hizmetinde kaliteli ekipmanlar ve uzman kadro bileşeni artı önem taşımaktadır. Teknolojik ekipmanların kullanılması imkânları da arttırmaktadır. Beraberinde kaliteli ürünlerde kullanılarak cam temizliği esnasında antibakteriyel  ürünlerin ön planda olması ile sunum yapılır.
Biz kurumsal anlamda faaliyet gösterdiğimiz dönem içerisinde her zaman müşteri odaklı çalışmayı tercih ettik. Hizmetlerimizde profesyonel davrandık. Misyonumuz her zaman müşteri memnuniyeti oldu. Ayrıca profesyonel bir firma olmamızın yanı sıra en uygun fiyatlı yaklaşımımızla da gözünüzde artı bir değer kazandık. Sağlamış olduğumuz imkânlardan sizler de faydalanabilirsiniz.

Dış Cephe Cam Temizliğinde Genel Kural 

Dış cephe cam temizliği sırasında önem verilen bazı hususlar vardır ki, bunlardan en önemlisi işinde eğitimli uzman bir kadro olmasıdır. Bu durumda da yapılacak şey kurumsal firmalardan yardım istemektir. İşyeriniz, ofisiniz ya da ev ortamlarınız için dış cephe cam temizliği ihtiyacınızda hem detaylı bilgi almak hem de hizmetlerimizden faydalanmak için irtibata geçebilirsiniz. Biz konusunda uzman ekibimizle ilgili dış cephenin analizlerini yapar sonra bir plan dâhilinde çalışmalarımıza başlarız. Bizim için önemli olan temel nokta güvenliktir. Hizmetimiz en güzel şekilde temizliğin yapılıp sunulmasıdır. Temizlik işlemlerinin sorunsuz ve başarılı olması demek bir firma için imza niteliğidir. Dış Cephe Cam Temizliği

Cam temizliği son derece zor bir konu olduğu için bu temizlik söylenildiği zaman insanlar arasında bir korku oluşmaktadır. Bu korku özellikle de dış cam temizliği konusunda daha fazla artmaktadır. Çünkü cam temizliği güvenlik isteyen bir şeydir ve kolay bir iş değildir. Ancak hava koşulları sebebiyle özellikle dış cam çok kolay kirlenebilir ve kesinlikle temizlik isteyen bir yerdir. Görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak ve daha temiz bir görüntüye ulaştırmak için iç ve dış cam temizliğinin düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Dış Cephe Cam Temizliği

Dış cephe cam temizliği konusunda ülkemizde birçok firma hizmet vermektedir ancak cam temizliği yaptıracak kişi ile cam temizliğini yapacak firmanın ön konuşmalar gerçekleştirmesi son derece önemlidir. Bu ön konuşmada can güvenliği konusudur. Eğer cam temizliği yaptıracak olan kişi alanında uzman ve profesyonel ekipler ile çalışmıyorsa basit bir temizlik işi altından kalkınmayacak kalıcı sorunlar oluşturabilir. Bu yüzden temizlik öncesi ön konuşmada firmanın uzmanlığının araştırılması ve konuşulması çok önemlidir.

Dış Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış cephe temizlik ile yüksekliğe göre farklı dış yüzey  temizleme işlemleri bulunmaktadır. Asma sepet, vinç, makaslı platforma gibi ekipmanlar ile dış cam temizliği profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Dış cephe cam temizliğinin yapılacağı yerin yüksekliğine bağlı olarak temizleme işlemi 1 gün içerisinde tamamlanabilmektedir ancak ekip sayısının fazlalığına bağlı olarak 1 günden de az sürebilmektedir. Burada ki en önemli husus doğru ve profesyonel dış cephe temizlik firmasını bulabilmenizdir. Bu yüzden de dış cephe cam temizliği konusunda işverenin görev ve sorumlulukları iyi bilmeniz halinde en kaliteli dış cephe temizlik firmasını bulabilirsiniz.

Dış Cephe Temizlik Firma Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

1. İlk olarak tek bir firma ile değil birden çok firma ile görüşme yapıp, teklif alın ve işlemleri nasıl yaptıklarını öğrenin. Burada önemli olan husus ise çok düşük fiyata işlem yapan bir dış cephe cam temizliği firmasını tercihleriniz arasında bulundurmayın. Çünkü temizlik sırasında kullanılacak olan her şeyin maliyeti fiyata eklenecektir. Bu da düşük fiyat olduğundan kaliteli bir işçiliğin olmayacağı anlamına gelebilmektedir.    

2. Karar verdiğiniz temizlik firmasının muhakkak dış cephe temizliği yapabilecek yeterlilikte olduğuna dair belgesinin olmasına dikkat edin. Eğer firma size bu belgeyi sunmuyorsa direkt eleyebilirsiniz.    

3. Dış cephe cam temizliği yapacak personelin uzmanlıklarını kontrol edin. Çünkü uzmanlık belgesi bulunmayan personel temizlik yaparken sorunlar oluşturabilir.

4. Dış cephe cam temizliği için firmanın kullanacağı kimyasalları inceleyin. Dış cephede asit veya korozyon oluşturacak bir kimyasal kullanılıyorsa firmayı tercihleriniz arasından çıkarabilirsiniz.

5. Dış cephe cam temizliği ile ilgili aklınıza takılan soruları sorun ve net cevaplar alın. Yapılan ikili sözleşmede de söylenen yöntemlerin yazılmasını talep edin.

Beylikdüzü Dış Cephe Temizliği