Yenibosna Temizlik Şirketleri

 Zemin cilalama ve bakım temizliği  işlemleri bir ok önemli özellik taşımaktadır. Bunlara zemin yüzeylerinde korozyonu ve çizilmeleri önlemek,  zemini dış etkilerden korumak gibi özelliklerini örnek olarak gösterebiliriz. Bu tür işlemler uygulan zemin yüzeyinin uzun yıllar boyunca ilk günkü gibi yeni ve bakımlı kalmasına yardım ediyor. Aynı zamanda bu işlemlerden sonra Zemin daha estetik görünüyor ve temizliği de çok kolay ve hızlı yapılıyor. 

Zemin Cilalama ve Bakım Temizliği
Zemin Cilalama ve Bakım Temizliği

Zemin cilalama işlemleri aynı zamanda hem sert hem de yumuşak zeminler için geçerlidir. Bu yüzden de zemin cilalamanın başlıca iki çeşit cilalama işlemi bulunuyor.

Beylikdüzü Temizlik

Zemin Cilalama

Zemin Cilalama ve Bakım Temizliği Birincisi, kristalize zemin cilalama yöntemidir ki, bu yöntemle zemininizin daha dayanıklı ve parlak olmasını sağlıyorsunuz. Bu yöntemde kalsiyum karbonat içeren traverten, mermer ve diğer el değmemiş taşlara kristalize zemin cilalama uygulanıyor. Aslında bu yöntemin yapılışı zor ve bir hayli uğraş gerektiriyor. Cila ömrü kullanıma bağlı olarak değişiyor. Bu süre evlerde genellikle üç, işyeri ve ofislerdeyse bir senedir. Bu yöntemin uygulanmasının zor ve uğraşlı olmasına ragmen avantajı da bulunmakta. Şöyle ki, bu yöntem uygulandığı zaman Zemin yüzeyinde bakım işi kolaylaşıyor ve Zemin daha temiz ve estetik gözüküyor.

Zemin Cilalama ve Bakım

Bahsedeceğimiz ikinci yöntem polimerize bazlı cilalarla uygulanan yöntemdir ki, bu yönteme aynı zamanda süt cila da deniliyor. Bu isim kullanılan kimyasalın süte benzemesinden dolayı verilmiştir. Bu cilanın ömrü bahsettiğimiz ilk yöntem olan kristalize cilaya göre daha azdır. Lakin bu yöntem PVC ve epoksi kaplı zemin yüzeylerinde kullanılabilen tek cilalama yöntemi olarak biliniyor. 

Fabrika Zemin Temizliği

Yukarıdaki yöntemler uygulandığı zeminin kayganlığını alıyor. Sert taş zeminlerde uygulanabilen en etkili cila da kristalize ciladır. Eğer kristalize cila yerine diğer cilaları kullanırsanız avantajından daha çok dezavantajları olacaktır. Söz konusu bu yöntemler zemin yaşını uzatmanın yanı sıra estetik olarak da ilk günkü gibi yeni ve temiz görünmesini sağlıyor. Fakat ortalama zemin cilalama süresi için hala kesin bir süre mevcut değildir. Bu durum tamamen zeminin hangi sıklıklarla kullanılmasına, kullanılan malzemenin kalitesine bağlıdır. Tuşba temizlik zemin temizliğinde ücretsiz demo yapmaktadır arayın randevu talep edin.