avm temizliği
Avm Temizliği

Avm Temizliği çok fazla özen gerektiriyor. Bunun yanı sıra bu tür temizlik planlı yapılmalıdır. AVM temizleme işleminde ilk dikkat edilmesi gereken müşterileri rahatsız etmemektir. Yemek bölümlerinde daha titiz ve özenli davranmak gerekir. Temizlik içleri öyle yapılmalı ki, masalar daima temiz tutulsun ve böylece Alışveriş Merkezine gelen müşteriler bu temizlikten memnun kalıp sürekli orayı tercih etsinler. Bundan başka bu tür işlemler için kullanılan yüksek sesli ve büyük çaplı makinelerin AVM’nin kapanmasından sonra kullanılması tavsiye edilir. İkinci dikkat edilecek en önemli yer tuvaletlerdir. Çünkü tuvaletler her gün aşırı fazla insan tarafından kullanılıyor ve bu tarz yerlerde hijyen çok büyük öneme sahip. Bunun yanı sıra temizliği yapan kişiler de profesyonel olmalı ve bu işleri yaparken müşterileri rahatsız etmemeliler.

Zeminler silinirken onların uzun süre Islak tutulmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Çünkü fazla ıslak olması halinde kayganlık artıyor ve bu tarz zeminlerde insanların kayarak düşmesi muhtemeldir.  AVM temizliği için göz önüne alınması gereken üçüncü önemli unsursa camların temizliğidir. Yağmurlu günlerde lekelenen camların sürekli temizlenmesi gerekiyor. AVM’de bulunan çöp kutularını da hijyen bakımından periyodik olarak boşaltmak gerekir. 

Beylikdüzü Temizlik Şirketleri

Peki, AVM temizliği nasıl yapılır?

AVM temizliği açılış saatinden önce başlamalıdır. İlk başta zemin makinelerle temizlenmeli, gerektiğinde cilalama işlemleri yapılmalıdır.  Her katta bir personel görevlendiriliyor ki, bu personel de ona verilen işi zamanında ve titiz bir şekilde yapmalıdır. Görevini tamamladıktan sonra her bir çalışan personelin kontrol panelinde imza atıp görevini tamamlıyor.

Çok fazla insanın giriş çıkış yapması nedeniyle mikrop yuvası olan tuvaletler derinlemesine temizlenmeli ve hijyen her zaman üst safhada olmalıdır. Burada biten peçeteler ve aynı zamanda sabunlar yenilenmeli, çöpler boşaltılmalıdır. Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu tuvalet yüzeylerinin temizlenmesi zamanı mümkün kaymaları önlemek için zemine uyarı panellerinin konulmasıdır.  Böylece mümkün kazalardan kaçınılır.

Aynı zamanda AVM’de bulunan asansörler camları ve yürüyen merdivenlerin tutma yerleri mikrop yuvası olduğundan kolayca hastalık bulaştırabilir. Bu nedenle onların da temizliğine özellikle dikkat etmek gerekiyor. Yerleri kokusuz zemin temizleyicileri ile temizlemek tavsiye edilir. Tuşba temizlik Beylikdüzü Marmarapark Avm ve Migros avm içerisinde rutin temizlik işlemleri yapmaktadır.

Profesyonel hizmet için bizimle irtibat kurabilirsiniz. Facebook adresimize de göz atabilirsiniz.