Halı ve Koltuk Temizliği

 

Halı ve Koltuk Temizliği Hem koltuk hem halı temizliği zahmeti fazla olan ve oldukça zaman gerektiren bir temizlik işidir. Ancak iki eşyanın temizliği de birbirinden farklıdır ve farklı süreçlerden geçmelidir. İlk olarak koltuk temizliğini ele alacak olursak oturma odalarının ve salonların en kolay şekilde kirlenen eşyalarından birisi hiç şüphesiz koltuklardır. Çünkü koltuklar evde en çok kullanılan eşyadır, istem dışı bir şekilde yiyecek ve içeceklerin dökülmesi de koltukların kısa süre içerisinde kirlenmesine neden olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken konu koltuğun malzemesine dikkat etmenizdir. Deri koltukların temizliği ayrı, kumaş koltukların ayrı, kadife koltukların temizliği ayrıdır ve birbirinden farklı yöntemleri bulunmaktadır. Deri koltuk temizliğinde kullandığınız yöntemi kumaş koltuk temizliğinden kullanamazsınız. Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise koltuğunuz da koltuk kılıfının bulunup bulunmamasıdır. Eğer koltuk kılıfınız varsa koltuk kılıflarını yıkarken üzerlerinde yazan talimatlara göz gezdirdikten sonra yıkama sürecini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Çünkü koltuk gibi koltuk kılıflarının da farklı temizlenme süreçleri olmaktadır.

Halı ve Koltuk Temizliği
Halı ve Koltuk Temizliği

Mimaroba Koltuk Yıkama

Koltuk Yıkama da Kullanılan Deterjanlar

Koltuk her deterjan ile yıkanmaz çünkü bazı deterjanlar koltuklara çok büyük zararlar vermektedir. Koltuklarınızın döşeme kumaşlarına göre deterjan kullanmanız önerilir. Ancak halk arasında arap sabunu olarak bilinen sabun koltuklar için tercih edilen temizlik ürünleri arasında yer almaktadır. Doğal içeriği sayesinde her ev kadının vazgeçilmezlerinden birisi olan arap sabununu koltukların silinmesi için rahatlıkla kullanabilirsiniz. İstiyorsanız arap sabununu direkt olarak koltuk döşemesine sürüp temizlik işlemini gerçekleştirin isterseniz de nemli bir beze sürerek temizlik işlemini yapın. İki seçenek de koltuklarınız için ideal olacaktır.  

Beylikdüzü Koltuk Yıkama

Halı Yıkama

 Halı yıkamaların da da koltuk yıkamalarında ki gibi farklılık gösteren türler bulunmaktadır. Halının türüne ve iplik çeşidine göre temizlik işlemi farklılık gösterebilmektedir. Halılarınızı özel makineler ile temizlemek halının canlılığını ve ömrünü korumasını sağlar. Halı temizliği yaparken ucuz malzemelerden kaçınmalısınız. Firmamız halılarınızı en kaliteli temizlik ürünleri ile temizlemenin yanında tecrübeli personeli ile bu işlemleri gerçekleştirmektedir.

Halı Yıkama Seçenekleri

Halı ve Koltuk Temizliği Halılarınızı iki seçenekte yıkama işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Bu işlemlerden birincisi halılarınızı yerinde yıkanmasıdır. Yerinde yıkanma işleminde halılarınız tecrübeli personellerimiz tarafından evinizde özenle temizlenir. Firmamızın bünyesinde bulunan özel makinelerimiz ve hijyeni sağlayan temizlik malzemelerimiz ile halılarınızın temizlik işlemleri başarılı şekilde gerçekleştirilip tamamlanmaktadır. Halı yıkamada kullandığımız ürünler ne çocuğunuzun ne de varsa evcil hayvanınızın zarar görmeyeceği ürünlerdir.

Esenyurt Koltuk Yıkama

Diğer seçeneğimiz ise fabrika da halı yıkamadır. Halılarınızı evinizden özenli bir şekilde alıyoruz ve özel servisimiz ile fabrikamıza getirip temizlik işlemlerine başlıyoruz. Halılarınızın cinsini ve özelliğini belirledikten sonra o cins ve özelliklere göre temizlik maddelerini seçip temizleme işlemlerine devam ediyoruz. Temizlenme işlemi tamamlandıktan sonra halılarınız kuruyor ve daha sonra özenli bir şekilde ambalajlanarak size teslim ediliyor.Halılarını bizde yıkatan müşterilerimizin tavsiyeleri ile daha çok halı ve koltuk yıkıyoruz.