7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Boraksla Temizlik Nasıl Yapılır

Boraksla Temizlik Nasıl Yapılır

Boraksla Temizlik Nasıl Yapılır Temizlik sektörü son yıllarda oldukça gelişen ve hemen hemen her ailenin ihtiyaç duyduğu bir hizmet sektörü haline gelmiştir. Özellikle evine çift maaş giren çiftler iş yoğunluklarından dolayı temizlik işini parasıyla yaptırmayı tercih ederler. Fakat bu noktada en önemli konu güven meselesidir. Evinizin içine girerek gün boyu her yere vakıf olacak birisine güvenmek insanların kafasını kurcalayan en önemli sorundur. Bunun için sigortalı ve güvenilir temizlik şirketleriyle çalışmak gerekmektedir. Uzun yıllardır bu işi ana mesleği olarak yapan kişilere evinizi emanet ettiğinizde içiniz bir nebze daha rahat olacaktır.
Ev temizliği yaptırmadan önce insanların kafasını kurcalayan bir başka sorun da evin güzel bir şekilde temizlenip temizlenmeyeceğidir. Bazen ev temizliğine gelen temizlik personelin yalnızca kaba bir temizlik yapmakta ve bu yetersiz kalmaktadır. Bazı temizlikçiler de kullandıkları malzeme ile evdeki eşyalara zarar verebilmektedir. Bu sebeple evinize temizlikçi çağırmadan önce oldukça titiz davranmalısınız.

Bahçeşehir Temizlik Şirketleri

Boraksla Temizlik Nasıl Yapılır Tüm bunları kafanıza takıp sorun yapıyor ve evinizi kendiniz temizlemek istiyorsanız, bu konuda kendinizi hırpalamadan nasıl temizlik işini bitireceğinizi dikkatlice düşünmelisiniz. Lakin çamaşır suyu, tuz ruhu, deterjan ve buna benzer malzemeleri kullanırken hem nefes darlığı, hem de deri üzerinde büyük yaralar oluşması gibi problemlerle karşılaşabilirsiniz. İşte bu tür problemler de yaşamak istemiyorsanız boraks mucizesini deneme vakti geldi demiştir…
Boraks; bor, su, oksijen ve sodyumdan oluşmaktadır. İçinde bir kimyasal madde bulunmadığı için cildinize hiçbir şekilde zarar vermeyen boraks, marketten alacağınız temizlik ürünleriyl birebir aynı etkide temizlik konusunda etkilidir. Sadece evin için değil, inşaat, bağ ve bahçe temizliği gibi alanlarda da sıklıkla kullanılan bir temizleme aracıdır. Beyaz bir toz şeklinde tuzu anımsatan ve doğada kendiliğinden oluşan bu mucizevi maddeyi satın almak için eczaneler ya da aktarlara danışabilir veya internet üzerinden satış yapan kişilere danışabilirsiniz.
Boraks ile temizlik yapabileceğiniz birçok alan bulunmaktadır. Eğer siz boraks ile çamaşır temizliği yapmak istiyorsanız öncelikle 1 yemek kaşığı karbonat, 1 yemek kaşığı tuz, yarım kalıp beyaz sabun, 2 yemek kaşığı çamaşır sodası ve son olarak 2 yemek kaşığı boraksı hazır etmeniz gerekmektedir. Sonrasında bir kaba beyaz sabunu rendelemeniz ve tüm malzemelerle birlikte karıştırmalısınız. Karşınıza çıkacak olan karışımı sanki detarjan kullanıyormuşcasına çamaşır makinesinin ilgili gözüne dökerek çamaşırlarınızı gönül rahatlığıyla yıkayabilirsiniz.

Boraksla Temizlik Nasıl Yapılır
Boraksla Temizlik Nasıl Yapılır

Büyükçekmece Temizlik Şirketleri

Boraksla Temizlik Nasıl Yapılır?Boraks Nedir?

Boraks ile bulaşık yıkamak isterseniz de 3’er yemek kaşığı boraks, karbonat ve çamaşır sodasıyla birlikte 1 yemek kaşığı limon tuzunu birbiriyle tamamen karıştırmanız gerekiyor. Bulaşıklara koku katması adına bu karışıma birkaç damla esans kokusu da katabilirsiniz. Bu karışımı da aynı bulaşık makinesi tableti gibi kullanabilirsiniz.
Tencere ve tavaların genellikle diplerinde yağ birikir ve kolay kolay temizlenmez. İşte bu durumlarda da boraks çok etkilidir. Bir yemek kaşığı boraksı yarım çay bardağı ölçeğinde deterajanın içine koyarak elde edeceğiniz karışımı bir sünger vasıtasıyla tencere ve tava silmede kullanırsanız içindeki yağların kaybolduğunu göreceksiniz.
Boraks ile temizlik yapılacak alanlar ve ürünler saymakla bitmiyor. Siz de deterjan, çamaşır suyu ve tuz ruhu gibi zararlı maddelerin kötü etkilerinden korunmak istiyorsanız en kısa sürede boraks ile temizliğe başlamalısınız.

Beylikdüzü Temizlik

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.