7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Hijyenin Sağlanmadığı Yerlerde Hastalık Oluşturan Mikroorganizmalar

Hijyenin Sağlanmadığı Yerlerde Hastalık Oluşturan Mikroorganizmalar

Hijyenin Sağlanmadığı Yerlerde Hastalık Oluşturan Mikroorganizmalar

Bu başlık altında hijyenin sağlanamadığı yerlerde hastalık oluşturan mikroorganizmalara ve nerelerde etkin olduklarında yer vereceğiz. Öncelikle hastalık unsuru oluşturan bu mikroorganizmalar sağlığımız için büyük tehdit oluşturmaktadır. Gözle göremeyeceğimiz kadar küçük olan bu mikro canlılar düzenli temizlik oluşturulmadığında hızla üremektedir. Banyodan yatak odasına yattığımız yataktan oturduğumuz koltuklara kadar her yerde yaşayabilmektedirler. Temizliğin sadece bir hafta ihmal edilmesiyle bu mikroorganizmaların kolayca milyonları aşabileceğini biliyor muydunuz ?

Hastalık Oluşturan Mikroorganizmalar

Mikroorganizmaların sıcaklık/soğukluk/nemlilik faktörüne göre buzdolabında, fırınlarda yaşayan birbirinden farklı alt türleri de bulunmaktadır. Ondan önce bizim için zararlı etkileri olan bu mikro canlıları tanıyalım ve nasıl sonuç odaklı çözüme ulaşabileceğimizi değerlendirelim.

Mikroorganizmalar Virüsler, Bakteriler, Riketsiyalar ve Mantarlar olarak 4 grupta sınıflandırılır.

Virüsler

Virüsler çok küçük organizmalardır. En büyük virüs, en küçük bakteriden bile küçüktür. Bu da kapalı kapıların, camların ardından rahatça eve taşınabilmelerini sağlıyor. Kendi metabolizmaları olmadığı için, kendi başlarına yaşama ya da üreme yetenekleri yoktur. Virüslerin yaşaması için canlı bir hücreye, bitki, hayvan ya da bakterilere ihtiyaçları vardır. Virüslere antibiyotiklerde etki etmemektedir. Çoğalmalarını engellemek için yapılması gereken düzenli temizlik ile hijyeni sağlamaktır. Temizlenecek alan ev, okul, avm, ibadethaneler, fuar alanları gibi topluma açık her yer olabilir. Tuşba temizlik şirketi olarak profesyonel ekibimiz ile temizlik adına her hizmeti vermekteyiz. Açıldığımız günden beri sizlere en iyi hizmeti vermek tek amacımız oldu.

Bakteriler

Bakteriler, farklı ortamlarda üreyebilen mikroskobik, tek hücreli canlılardır. Bu organizmalar toprakta, okyanusta ve insan bağırsağında yaşayabilirler. İç ve dış bakteri olarak kendi içlerinde ayrılırlar. Dışardan bir mekana geçiş yaptığınızda rahatlıkla bakteri yumurtalarını içeri sokabilirsiniz. Özellikle mutfak ve tuvaletlerde kolayca üreyebilmektedirler. Bu sebeple bu mikro canlılardan kurtulmak içinde en iyi çözüm temizlik olacaktır. Düzenli ve profesyonel bir temizlik hayatınıza bir koruma kalkanı olacaktır.

Riketsiyalar

Bakteri ve virüsler arasında bir geçiş formudur. Doğada bit ve kene gibi canlıların sindirim kanalı hücrelerinde yaşarlar. Bu canlılarda herhangi bir zarar vermezken bunlardan ayrılıp insana ve diğer canlılara geçtiklerinde bir takım hastalıklar meydana getirirler. Sıcağı çok seven bu canlılar insan vücudunda sobanın klimanın açıkta olduğu yerlerde rahatça çoğalabilirler. Bu mikroorganizma dışında soğuğu seven buz dolabının içinde yaşayan farklı türlerde bulunur. Sevdiğimiz yemekleri gönül rahatlığıyla yiyebilmek için, odanızda kahvenizi yudumlarken rahatça oturabilmek için işini bilen bir temizlik ekibiyle çalışmak fena olmasa gerek.

Mantarlar

Bazı bakteri, maya ve küf mantarı kültürleri, 4- 7°C’de aylarca canlı kalabilir. Toksin sentezleme yetenekleri sayesinde deri tabakasına yerleşip dokulara zarar vermektedir. Bu mikroorganizmalardan kurtulmak için halı, koltuk temizliği, zemin hatta cam temizliği gerekebilir.

Sonuç olarak vermiş olduğumuz hizmetler ile bu 4 mikro canlı ile son teknoloji ekipmanlarımızla savaşıyoruz. Beylikdüzü merkezli temizlik şirketimiz profesyonel ekibi ile uygun fiyatlarla istanbulun tüm ilçelerine hizmet vermektedir.

Ayrıntılı bilgi için bizimle irtibat kurulabilirsiniz. İnstagram edresimizden de bizi takip edebilirsiniz.

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.