7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Dış Cephe Cam Silme Aparatı

Dış Cephe Cam Silme Aparatı

Dış cephe cam silme aparatı, binaların pencerelerinin dış yüzeylerinin silinmesi amacıyla kullanılır. Özellikle iş merkezi, alışveriş merkezi, plaza gibi büyük yapılarda kullanılan pencerelerin dıştan silinmesi daha pratik ve güvenlidir. Bu amaçla yeni teknolojinin bir ürünü olan dış cephe cam silme aparatları kullanılabilir. Camların giderek büyümesi ile artık evlerde de dışardan silinmesi gereken büyük pencereler kullanılır. Evin görselliğine büyük katkısı olsa da temizlik açısından daha dikkat gerektiren pencere tipleridir. Hangi yapıda kullanılırsa kullanılsın büyük pencerelerin mutlaka dışarıdan yaklaşılarak bir dış cephe cam silme aparatı ile silinmesi gerekir.

Dış Cephe Cam Silme Aparatı Özellikleri

Dış cephe cam silme aparatı üzerinde genellikle bir su haznesi bulunur. Oldukça fonksiyonel gereçler olması nedeniyle az su ile fazla alanların temizlenmesi sağlanır. Cam silme işlemini eziyetli bir iş olmaktan çıkarır. Dış cephe cam silme aparatının kullanımı oldukça kolaydır ve herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Herhangi bir bezle silmek yerine dış cephe cam silme aparatı kullanılırsa, cam yüzeylerde daha etkili bir temizlik elde edilebilir.

Camlar ne kadar pırıl pırıl bir hale getirilse de belli bir süre sonra tekrar kirlenecektir. Bu nedenle dış cephe cam silme aparatının satın alınarak düzenli aralıklarla camların silinmesi önerilir. Fazla su kullanmadan, en az deterjanla en çok cam yüzeyinin silinmesinin yolu dış cephe cam silme aparatından geçer. Binaların pencereleri dıştan silinirse, tüm köşelere ulaşılabilir ve daha etkili bir temizlik elde edilebilir. Bu şekilde hem zamandan tasarruf edlilir hem de malzemeden tasarruf edlilir. Kişiler yorulmadan ve güvenliklerini tehlikeye atmadan dış cephe cam temizliğini halletmiş olurlar.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir:İnşaat Sonrası Parke Temizliği Nasıl Yapılır?

Dış Cephe Cam Silme Aparatı Nasıl Kullanılır?

Dış cephe cam silme aparatı eski yıllarda olmayan, temizlik gereçleri piyasasında adını yeni yeni duyuran bir üründür. Gelişen teknoloji her alanı etkilediği gibi temizlik alanını da etkilemiştir. Eskiden klasik sistemlerle silinen camlar için artık özel aparatlar ve makineler geliştirilmiştir. Temizlik işiyle uğraşan kadın ya da erkek, herkesi en çok zorlandıran kısım cam silme işidir. Bir binanın tüm temizliği kolaylıkla yapılabilir ama cam silme işi hem herkesin kokrtuğu hem de zorlandığı bir iştir. Bu kadar zorlanılmasının sebebi ise, pencerenin her yerine ulaşılamamasıdır.

Cam silme aparatını kullanmak son derece basittir. Yalnız bu aparat yardımıyla camları silerken bir yandan parmak izi oluşmasına sebebiyet vermemek için en iyisi eldiven takmak olacaktır. Plastik temizlik eldivenleri ile cam silme işini yapabilirsiniz. Cam silme aparatı ile yapılan temizlikte deterjan kullanılmasına dahi gerek kalmayabilir. Yalnızca su kullanılarak dış cephe camlarda etkili bir temizlik sağlanır, camlar pırıl pırıl olur. Üstelik temizlik bu aparatlar yardımı ile yapılırsa, o pencerenin ulaşılmayan noktası da kalmaz.

Dış Cephe Cam Silme Aparatı Avantajları

Dış cephe cam silme aparatı size bir sürü avantaj sunar. Camların dış cepheden, etkili ve pratik bir şekilde temizlenmesi amacıyla kullanılır. Deterjan bile gerektirmeden, en az su kullanımı ile camları pırıl pırıl yapan bir sistemdir. Kullanımı ile camlar sık sık silinerek aşırı kirlenmesi önlenebilir. Camların uzun süre silinmemesi kötü bir görünüme sebep olur. Yapı ister bir iş merkezi isterse bir apartman olsun, kirli bir cam görüntüsü hoş durmayacaktır. Camın tozlu ve kir içinde olması, hem dışarıdan hem de içeriden fark edilebilen bir durumdur. Etkili bir temizlik yapılmadığı sürece, bu kadar kirlenmiş camların temizlenebilmesi hiç kolay değildir.

Dış cephe cam silme aparatı ilecamlar pırıl pırıl olur. Üstelik oldukça az malzeme kullanılarak bu etkili sonuç alınır. Dış cephe temizliği için çağdaş çözümlerden faydalanmanız, temizlik konusunda işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır.

Dış Cephe Cam Silme Aparatı Kullanılırken Dikkat Edilecekler

Dış cephe cam silme aparatı ile dış cephe temizliği yapılırken bir gün belirlenmesi gerekir. Bu günün yağmurlu bir zamana denk getirilmemesi son derece önemlidir. Ayrıca dış cephe cam silme zamanının güneşin çok yoğun olduğu saatler olmamasına dikkat edilmelidir. Temizlikten en üst düzeyde performans alınabilmesi için, cam silme aparatı ile yukarıdan aşağıya doğru temizlik yapılması gerekir. Bu basit işlem sayesinde cam temizliği daha düzgün ve etkili olur.

Camların parıldadığı uzaklardan bile fark edilebilir. Temizliğin bizim toplumuzdaki önemi çok büyüktür. Bir yapının güzelliği ile temizliğini boy ölçüştürebiliriz. O nedenle camların temizliği boş verilmemeli ve düzenli aralıklarla yaptırılmalıdır. Dış cephe cam temizliği yapılırken dikkat edilecek bir diğer nokta ise, camın inşaat sonrası mı, yoksa başka bir nedenle mi temizlendiğidir. İnşaat sonrası temizlik daha ayrıntılı olduğundan dolayı, bu konu bilinerek temizlik hazırlığı yapılmalı ve gerekli ekipmanlar tedarik edilmelidir.

Dış Cephe Cam Silme Aparatı Nasıl Kullanılır?

Dış cephe cam silme aparatı olmadığı zamanlarda nasıl cam silindiğini artık bir kenara bırakmak gerekir. Günümüzde, artık eskiden kullanılan hiçbir cihazı ya da gereci kullanmadığımıza göre, eski temizlik yöntemlerini ve gereçlerini de kullanmamalıyız. Yeni teknolojinin ürünü olan dış cephe cam silme aparatları dururken eski temizlik yöntemlerinin devam ettirilmesine hiç gerek yoktur. Bu gereçler sayesinde dış cephe camlar kolaylıkla temizlenir.Beylikdüzü temizlik şirketi ile cam temizliği aparatı temini çok kolay arayın yardımcı olalım.

Camın ulaşılmayan hiçbir yeri kalmaz ve camı silmeye çalışan insanın hayatı da tehlikeye atılmaz. Dış cephe cam silme aparatının kullanımınında cama dışarıdan yaklaşılması gerekecektir. Bu şekilde hem silen kişi rahat eder hem de cam yüzey daha etkili bir şekilde temizlenmiş olur. Bu cam siliciler çift taraflı olabilir. Silme işlemini zevkli hale getiren aparatlardır. Bir kere alındığında, birçok kez dış cephe cam temizliğinde kullanılabilir.

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.