7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Zemin Temizliği Nasıl Yapılır? Zemin temizliği  işlem olarak zaman alan profesyonel bir hizmettir.Bu süreçte makinalar kullanılarak zemin temizliği zemine uygun kimyasallarla yapılmaktadır. Özellikle inşaat sonrası yapılacak zemini temizliği daha sonraki yıllarda kaliteli ve rahat kullanım için gerekli olan çalışmalardandır.  İnşaat  sonrası zemin temizliği hafife alınacak bir olay değildir.  Mutlaka  profesyonel firmalar tarafından özel makinelerle ve kimyasal deterjanlarla  temizliği yapılmalıdır.  Kalıcı olarak çözüm sağlanması adı altında temizleme işlemleri sonrasında mutlaka zemin parlatma işlemi de yapılmalıdır.

 Her Zemin İçin Farklı Uygulama Yapılır

 Her türlü zemin için yapılacak temizleme işlemi farklılık göstermektedir. Fayans,  doğal taş,  ahşap,  laminant parke,  taş ve mermer gibi zeminlerin temizlik işlemlerinde mutlaka gerekli olan deterjan çeşitleri kullanılmalıdır. Fayans için özel olarak üretilen deterjan çeşitleri mermer ya da laminant parke gibi zeminlerde zarara yol açılabilmektedir.

Aynı zamanda uzun süre kullanımlarda matlaşma, renk bozukluğu gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir.  Bunun önüne geçebilmek için mutlaka profesyonel yardım alınmalıdır  ve zemine uygun olacak kimyasal olan deterjanlar tercih edilmelidir.  Bunun yanı sıra kullanılacak alanın büyüklüğüne bağlı olacak şekilde bitkisel ürünlerde kullanılabilir.  Fakat bitkisel ürünler kimyasal deterjanları oranla biraz daha maliyetli  olmaktadır.Hizmetlerimiz bölümüne bakarak detaylı işlemlerden de faydalanabilirsiniz.

Zemin Temizliğinin Maliyeti Ne Kadardır?

Zemin parlatma maliyeti  temizliğin yapılacağı  alana,  büyüklüğüne,  kullanılacak malzemeye ve   zeminin kalitesine bağlı olacak şekilde belirlenmektedir.  Sektör içerisinde birçok firma zemin temizleme konusunda uzman yardım alabilmeniz açısında tüm müşterilerine gerekli olan desteği sağlamaktadır. Alan keşifi yapılarak uygun olan fiyatlandırmalar sağlanmaktadır.

Zemin Temizleme Süresi Ne Kadardır?

Zemin Temizliği Nasıl Yapılır? Temizlenecek alan eğer inşaat sonrası ilk temizleme ise, bu durumda anlaşılacak firmayla ile birkaç günlük sözleşme yapılması gerekmektedir.  Fakat küçük çaplı ev ya da ofis gibi alanlarda temizlik yapılacak ise bir gün içerisinde işlem tamamlanmaktadır. Bunun için mutlaka zemin temizliği yapılacak alan görüntülenmelidir.

Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?
Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Tüm Zeminlerde Temizlik Nasıl Yapılır?

Laminant parke;  ahşap zeminde kullanılan tüm temizlik ürünleri laminant parke için de kullanılabilir.  Temizlik bittikten sonra mutlaka üzerine sıkıştırıcı ve koruyucu katman bırakan yüzey temizleyicileri ile cila atılması gerekmektedir.  Laminant parkeler ahşaplara göre daha dayanıklıdır.  Temizlik işlemine başlamadan önce mutlaka dip bucak laminant parke süpürülmelidir.  Daha sonrasında temizleyici ile bir bez yardımıyla ya da kovalara doldurulacak sular ile temizleme işlemi yapılabilmektedir.

Zemin Temizliği Nasıl Yapılır? Profesyonel temizleme işlemlerinde firmaların getirmiş olduğu büyük  ve sanayi tipi makineler ile de temizlik yapmak mümkündür.  Aynı zamanda laminant parke temizliği sırasında özellikle evlerde ve ofislerde beyaz sirke kullanımı da o parkenin daha çok parlamasına rahat temizlenmesine olanak sağlar.

Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Mermer Yüzeyler; Mermerler genellikle banyo tuvalet ve mutfakta kullanılan zemin kaplama çeşitlerinden biridir.  Temizlik anlamında en rahat ve kolay temizlenen ürünlerdir.  Fakat temizlik sonrasında en fazla iz bırakan yüzeylerdir. Bu nedenle temizliklerinde bulaşık deterjanı ya da mermere uygun olacak kimyasal ürünler kullanmak doğru olacaktır.  Mermer ile fayansı karıştırmamak gerekir.  Fayans için kullanılacak ürünler mermer zeminlere zarar vermektedir.

Fayans;  Bu zemin kaplamasını  en çok mutfak, tuvalet ve banyoda görmekteyiz.  Aynı zamanda ofislerin ve evlerin hol kısımlarında da kullanılan bir materyaldir. Fayans temizliğinde dikkat edilecek hususlardan biri de mutlaka  kullanılacak temizleme ürününü fayanslar arasında bulunan derz dolgulara  zarar vermemesini sağlamaktır.

Kimyasal ürünler bu derz dolgulara zarar verdiğinden dolayı fayans temizliğinde mutlaka bitkisel olan ürünler kullanılmalıdır. Fayans temizliğinde karbonat,  çamaşır suyu  ve mikrop öldürücü ürünler kullanılabilir.  Fakat bu ürünler kullanıldıktan sonra mutlaka alanın bir sürü havalandırılması gerekmektedir.  Profesyonel firmalardan destek alınacaksa fayans hassaslığı mutlaka bildirilmelidir.

Ahşap;   bu ürün zemin kaplama konusunda en hassas olan materyallerden biridir.  Fayans, mermer ya da taş gibi yüzeylere uygulanan temizleme işlemleri ahşapta uygulanamaz.  Mutlaka ahşap temizleyici kullanılmalıdır. Aksi durumda ahşapta bozulmalar,  kabarmalar ya da lekelenmeler söz konusu olabilmektedir. Geri dönüşü olmayan bu hatayı yapmamak adına mutlaka ahşap zemine uygun olacak temizleme ürünleri kullanılmalıdır.

Aynı şekilde profesyonel yardım olacak kişiler  temizlenecek alanın laminant ya da ahşap olup olmadığını firmaya bildirmelidir.  Ahşap temizleme sırasında kovayla ya da bez yardımıyla ovalanarak ya da üstünden geçerek kısa sürede temizlik yapmak mümkündür.

Taş;  bu zeminler genellikle leke tutmadığından dolayı her türlü temizlik malzemesi ile rahatlıkla temizlenebilmektedir. Fakat taşın rengine ve bulunduğu yere bağlı olacak şekilde kimyasal ürünlerden kaçınılması gerekmektedir.  Çamaşır suyu ve buna benzer  asitli olan temizleme ürünleri  zamanla taşı aşındırır ve çukurlaşma meydana getirebilmektedir.  Bu nedenle taş temizliği genellikle ovalamadan üstünkörü yapılmalıdır.

Direk su tutarak ta deterjansız temizleme işlemi yapılabilir.  Profesyonel olarak işini yapan firmalardan yardım almak istenirse mutlaka taş temizleme deterjanlarını doğru kullanıp kullanmadıklarını sorgulamalısınız.Daha detaylı ilgi almak için Beylikdüzü temizlik şirketleri firmamızı arayabilir destek talep edebilirsiniz.

Zemin Temizleme Esnasında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Zemin Temizliği Nasıl Yapılır? Tüm bu zemin temizleme çeşitlerine ve şekillerine dikkat edildiği durumlarda tüm zeminleri uzun seneler boyunca herhangi bir sorun yaşamadan kullanmak mümkün olmaktadır.  Aynı zamanda yapılacak zemin temizleme işlemleri mutlaka haftada iki kere olacak şekilde bağlanmalıdır.

Her gün yapılacak zemin temizleme işlemi bu tür materyalleri aşındırıcı olacağından uzun süre kullanılması konusunda yardımcı olmayacaktır.  Dış yüzeylerde  bulunan mermer ve taş gibi  ürünler her türlü hava koşullarına dayanabilmesi için kaliteli olarak üretilmiştir.  Bu nedenle sürekli temizliğe ihtiyaç duymazlar. Zeminlerin ne şekilde temizleneceği konusunda soru işaretleri var ise mutlaka işinde uzman kişiler tarafından bilgi alınmalı ve temizlik sırasında gerekli olan kontroller sağlanmalıdır.

Bunun dışında internet üzerinden de inşaat zemin temizliği, ev ve ofis zemin temizliği adı altında birden fazla firmaya ulaşmak mümkün olmaktadır.

İlginizi çekebilicek yazılarımız:Beylikdüzü temizlik şirketi

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.