7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Ev İçin Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

Ev İçin Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

Ev İçin Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır? Sağlığımız açısından çok önemli olan temizlik işleminin özellikle ev ortamında özenle ve düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Özellikle gününüz de ortaya çıkan Korona virüsü, temizliğin önemini bir kez daha göstermiştir. Bulaşıcı hastalıklara neden olan mikrop ve virüsler temizlenmeyen ortamlarda çok kolay yaşar ve çoğalırlar. Bu yolla da insanlara bulaşarak hastalıklara neden olurlar. Evimize dışarıdan taşıdığımız mikrop ve virüslerden kurtulmanın en etkili yolu düzenli ve özenli bir şekilde temizlik yapmaktır. Temizlik işlemi sırasında en uygun yöntemler ve dezenfektanlar kullanılması gerekir. Yanlış uygulamalar ve hatalı dezenfektan seçiminden kaçınılmalıdır.

Dezenfektan Nedir?

Dezenfektan, yüzeylerdeki mikrop ve bakteri gibi zararlı ve hastalık taşıyan canlıları yok etmek amacıyla kullanılan temizlik malzemeleridir. Dezenfektanlar kullanım amacına göre farklı şekillerde hazırlanmaktadır. Bu nedenle kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

 • Dezenfektanlar kullanım talimatına göre kullanılmalıdır. Aşırı kullanımdan kaçınılmalıdır. Sık ve aşırı dezenfektan kullanımı yararlı bakterilerinde yok olmasına sebep olmaktadır.
 • Dezenfektan alırken son kullanma tarihine dikkat edilmesi gerekir.
 • Kaliteli markaların dezenfektanları tercih edilmelidir. Kalitesiz ve ucuz ürünler sağlığınızı tehtit eder, mikrop ve bakterileri yok etmez, zemin ve kumaşlara da zarar verir.

Dezenfeksiyon işlemi sırasında kullanılacak dezenfektanların istenilen sonucu vermesi ve mikropları tamamen yok edebilmesi için bu hususlara dikkat edilmelidir. Dikkatsiz dezenfektan seçimi hem sağlığınızı tehtit eder hem de paranızın ve vaktinizin boşa girmesine neden olur.

Evlerinizde temizlik  işlerinizi profesyonel firmalara yaptırarak daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Temizlik firmamız hızlı ve güvenilir hizmet garantisi ile sizlere hizmet vermektedir.

Ev İçin Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?
Ev İçin Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

Dezenfeksiyon Nedir?

Dezenfektanlarla yapılan temizlik işlemine de dezenfeksiyon denilmektedir. Dezenfeksiyon işleminin de özenle ve dikkatli bir şekil de yapılması gerekir. Gerekli önlemler alınmadan yapılan dezenfeksiyon işlemi sağlığınıza, evinizdeki eşya ve zeminlere zarar verebilir.

Dezenfeksiyon Nasıl Yapılmalıdır?

 • Öncelikle dezenfeksiyon için gerekli olan malzemeler tespit edilip hazırlanmalıdır.
 • El ve göze dezenfektan temas etmemesi için tedbir alınmalıdır.
 • Dezenfektan yapılan ortam havalandırılmalıdır.
 • Dezenfektanlar karıştırılarak kullanılmamalıdır.
 • Talimatlara uygun kullanılmalıdır
 • Fazla kullanımdan kaçınılmalıdır.

Dezenfekte işlemi de bilgi ve özen gerektiren bir konudur. Temizlik hizmeti sunan firmamız eviniz için en ideal dezenfekte yöntemlerini kullanarak en iyi sonuç garantisini vermektedir.

Evimizde Nereleri Dezenfekte Etmeliyiz?

 • Evimize dışarıdan taşıdığımız mikrop ve bakteriler kolaylıkla yerleşip çoğalabilmektedir. Özellikle son günlerde tüm dünyada hızla yayılan salgın hastalık dönemlerinde daha dikkatli olmanız gerekir. Dışarıdan eve girdiğinizde çıkarttığınız kıyafetlerimizi direkt çamaşır makinesine atılmalı, eller ve yüz bol su ile yıkanmalıdır.
 • Evin özellikle giriş kısmi iyi temizlenmeli, kapı ve kapı kolu iyice silinmelidir.
 • Banyo ve tuvaletler, kapı, duşa kabin, musluk, lavabo ve küvetleri özenle dezenfekte edilmelidir.
 • Kapı kolları ve elektrik düğmeleri,
 • Kumanda ve ortak kullanılan mutfak gereçleri temizliğine dikkat edilmeli ve bunlar düzenli olarak temizlenmelidir.

Ev İçin Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır? Ev temizliği düzenli olarak yapılmalıdır. Ayrıca ev ortamının havalandırılması da çok önemlidir. Mutfak, banyo, tuvalet ve yatak odası en sık kullanılan bölümler olduğu için temizliğine özen gösterilmelidir. Her bölüm ve eşya için en uygun dezenfektasyon yöntemi ve dezenfektan kullanılmalıdır.

Firmamız, evinizin her bölümünü özen ve titizlikle en uygun yöntemlerle temizlemektedir. Zor ve zaman alıcı temizlik işlemlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapılmaktadır.

Dezenfekte İçin Kullanabileceğiniz Ürünler  Nelerdir?

Temizliğin derinlemesine ve etkili olabilmesi için kullanılan dezenfektanlar, insan sağlığına da zarar vermektedir. Bunun için dikkatli ve tedbir alarak kullanılması gerekir. Evinizde dezenfekte için kullanabileceğiniz maddeler;

Çamaşır suyu

Çamaşır suyu içeresindeki maddeler mikropları öldürmekte çok etkilidir. Bu nedenle de en çok kullanılan temizlik maddesidir. Dikkatli ve talimatlara uyarak kullanılırsa insan sağlığına zarar vermez. Talimat dışı kullanımdan ve diğer kimyasallarla karıştırmaktan uzak durmalısınız.

Alkol

Eczanelerden temin edeceğiniz alkol de mikropları ve bakterileri öldürmekte çok etkilidir. Çamaşır suyu gibi diğer kimyasallarla karıştırılmamalıdır. Temizlik sonrası ortam uzun süre havalandırılmalıdır.

Arap sabunu

Arap sabunu insan sağlığı için bir zararı yoktur. Sulandırılarak dezenfektan için kullanılabilir.

Sirke

Sirke aynı miktarda su ile karıştırılarak günlük temizlikte kullanılabilen en güvenilir temizlik maddesidir.

Bütün bu yöntemleri kullanarak evinizde sağlıklı ve zararlı bakterilerden arınmış bir ortam oluşturabilirsiniz. Temizlik işi zaman ve bilgi isteyen bir iştir. Bu nedenle her zaman temizliğe vakit ayırmanız mümkün olmayabilir. Böyle dorumlarda güvenilir bir temizlik firması ile iletişime geçerek profesyonel destek alabilirsiniz.

Hızlı ve Güvenilir Dezenfektan İçin Profesyonel Destek Alınız

Günümüzde iş hayatının yoğunluğu nedeniyle çoğunlukla ev temizliği ve dezenfektan işlemi için profesyonel firmalardan yardım alınmaktadır. Çünkü uzmanca yapılan temizlik işlemi çok daha etkili ve hızlı gerçekleştirilmektedir.

Temizlik firmaları profesyonelce hareket ederek gerekli tedbirleri alır ve en etkili yöntemlerle dezenfekte işlemini yapar. Koltuk araları ve diğer dar yerlere ulaşarak mikropların barınabileceği her yere ulaşır ve dezenfekte eder.

Ev Dezenfekte İşleriniz Özenle Yapılmaktadır

Yılların vermiş olduğu tecrübe ile evinizin her bölümünü özenle dezenfekte ediyoruz. Mikrop ve bakterilerin ortamda yok olması için en etkili yöntemleri kullanıyoruz. Kullanmış olduğumuz dezenfektanlar ve temizlik malzemeleri sağlığınızı tehtit etmemektedir. Ayrıca temizlik işlemi sırasında yüzey ve eşyalarınız asla zarar görmez.

Temizlenen her bölüm için ayrı yöntem ve temizlik malzemeleri kullanılmaktadır. Temizlik ve dezenfekte konusunda ki her türlü gelişme güncel olarak takip edilmekte ve hizmetinize sunulmaktadır.

Tüm eleman kadromuz tecrübeli ve güvenilirdir. Evlerinizi gönül rahatlığı ile teslim edebilme garantisi vermekteyiz. Günlük temizlik, ayrıntılı temizlik, boş ev temizliği ve eşyalı ev temizliği gibi her türlü temizlik hizmeti taleplerine cevap vermekteyiz.

Firmamızla iletişime geçerek bilgi ve yardım alabilirsiniz.

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.