7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 İstanbul Corona Dezenfekte Hizmeti

İstanbul Corona Dezenfekte Hizmeti

İstanbul Corona Dezenfekte Hizmeti Corona virüsü tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılan ve tedavi altına alınmadığı takdirde ölümle sonuçlanan salgın hastalıktır. Hayvanlardan insanlara bulaşmış olması tespit edilen virüs önlem alınmazsa tüm insanlığı tehdit eder durumdadır. Çin den ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan hastalık ölümlü tablolara kadar seyrine devam etmektedir. Çin çok kalabalık bir ülke olduğu için temasın ve tüketilen ürünlerin fazlalığı dolayısıyla hızla insana bulaşıp etrafa yayılmıştır.

Balık pazarından bulaşmış olacağı düşünülen virüs en çok misk kedileri ve tek hörgüçlü develerde yaşamaktadır. Bağışıklık sistemi zayıf olan insanlara bulaşma durumu daha fazla olduğu göz önüne alınırsa yaşlı ve kronik hastalığı olan insanlar daha tehdit altındadır. Bir virüs ailesinin alt dalı olup sadece 7 tanesi insanlara bulaşmaktadır. Daha önceki yıllarda da corona ailesinden olan sars ve mers gibi virüsler ortaya çıkıp insan sağlığını tehdit etmiş ölümlerle sonuçlanmıştır. Corona virüsü onlar kadar ölümcül değildir fakat yayılma hızı daha seridir.

 Corona Virüsü Belirtileri

İstanbul Corona Dezenfekte Hizmeti Corona virüsü belirtileri soğuk algınlığı belirtiler ile aynı özelliktedir. Aralarında pek bir farkı olmamakla birlikte hastalık seyrinde ölümlü vakalar da görülebilmektedir. Belirti olarak ilk görülen ateş, nefes darlığı ve solunum sıkıntısı ile birlikte öksürüktür. Soğuk algınlığı ile belirtileri aynı olsa bile düşmeyen ateş ve ilerleyen bir tablo varsa mutlaka en yakım sağlık kuruluşuna gitmek gereklidir. Burun akıntısı, halsizlik ve ağrı da hastalığın seyrinde kendini gösteren belirtiler arasındadır. Kuluçka dönemi denen inkübasyon süresi 2-14 gün arasındadır.

İstanbul Corona Dezenfekte Hizmeti
İstanbul Corona Dezenfekte Hizmeti

Bazı uzmanlar tarafından sürenin 24 güne kadar çıktığı düşünülmektedir. Bu sürede hastalık kendini göstermez ama etrafındaki kişilere bulaşım devam etmektedir. Her ateş ve soğuk algınlığı belirtisi corona virüsünü getirse de akla soğuk algınlığı ile karıştırılmamalıdır. Belirtileri iştahsızlık ve kilo kaybı şeklinden de görmek mümkündür. Her hasta olan kişiyi Corona virüsü bulaşmış olarak görmemek ona göre tedavi yapılıp eğer geçmezse sağlık kuruluşuna bildirim yapmak hem karışıklığı hemde gereksiz endişeyi ortadan kaldıracaktır.

 Corona Virüsü Nedir Temizliği Nasıl Yapılır

Corona virüsü insanlar arasında bulaşabilen ölümcül bir mikroptur.Tüm dünyayı tehdit altına alan Corona virüsü başta solunum yolu ile bulaşsada temas ile daha hızlı yayılır. Öksürmek ve hapşırmak ile de havada asılı kalacağı için kişilerin solunumu ve teması yolu ile de geçiş yapar ve bulaşma gerçekleşmektedir. Öpüşmek ve eller ile yapılan temaslara dikkat edip gerekli tedbirler alınması durumda bulaşma önüne bir nebze olsa da geçilmektedir. Bağışıklık sistemleri düşük olan kişilere bulaşma riski ve tabloların kötü seyretmesi yüzünden temas olmamalı ve önlemler alınmalıdır.Bunları önlemek için sık sık temizlik yapılmalı el,yüz,kıyafet kullanılan materyallerin dezenfektan temizlikleri sürekli yapılmalıdır.

 Corona Virüsünün Tehdit Ettiği Kişiler

Corona virüsü bağışıklık sistemi ve kronik rahatsızlığı olan herkesi tehdit altına almakta ve hastalığın seyri çok çabuk ilerlemektedir. Kronik hastalar, yaşlılar gibi bağışıklığı düşük olduğu için virüs ile mücadelesi daha zayıftır. Genç ve çocuklara bulaşması durumunda daha hafif seyrini sürdürüp atlatmaları daha kolay olur. Genç ve çocukların bağışıklığı daha güçlü olduğu için soğuk algınlığı şeklinde belirtilerini gösterip iyileşme kısa sürede olur. Yeni bir virüs olduğu için bağışıklığı güçlü olsa da virüsü tanımadığı için bulaşır önemli olan az hasarla durumu atlatmaktır. Meydana gelen ölümlerin büyük çoğunluğu alt solunum yolları enfeksiyonundan kaynaklı olmaktadır.

 Corona Virüsü Tedavisi Nasıldır

İstanbul Corona Dezenfekte Hizmeti Bulunan bir tedavisi şimdilik yoktur. Hastalık olan kişi izole edilip dış dünya ile bağlantısı kesilmelidir. Özel giyimli doktorlar tarafından önlemler alınıp ateş düşmesi sağlanır ve ağrıları minimuma indirilip tablo hafifletilmelidir. Hasta temastan kaçınmalı ve temas etmesi engellenmelidir. Herhangi bir tedavisi olmadığı için soğuk algınlığı tedavisi ile önlem alınabilir.

Aşı ve benzeri ilaçlar olmadığı için bilim adamları konu ile ilgili çalışmalarını süratle yapıp piyasaya sürmek için hizmet vermektedir. Tedavi kuluçka döneminde kendini belli etmediği için hastalık ilerlediği günlerde belirlenip vakit kaybetmeden karantina altına alınıp başlanması gerekmektedir. Uluslararası sağlık örgütü acil durum ilan etmiş ve durumla ilgili sıkı önlemler ve tedaviler için çalışmalar başlatmıştır. Bağışıklık bu virüste çok önemli bir yer kaplayıp hijyen için tüm önemleri almak gereklidir.

 Corona Virüsünden Korunmak İçin Sık Temizlik Yapın

Virüsün hızlı yayılmasından dolayı önlem almak için geç kalmamak gereklidir. Öksüren ve hapşıran insanlardan bir metre mesafeden temas etmeden iletişim kurmak gereklidir. Corona virüsünden korunmak için değil aslında her zaman yapılması gereken kişisel hijyen daha önemli hale gelmiştir.En önemli korunma ve tedbir ise temas etmemek ve hastalığı birebir solumamaktır. Genel anlamda yapmamız gereken hijyen kuralları hastalık seyrinde daha da arttırılmalı ve dikkat gerekmektedir. Corona virüsü için alınacak önlem ve korunma yöntemleri arasında ilk yapılacak el hijyeni ve kişisel hijyeni sağlamaktır alınacak önlemler temizlik bakımı ve hijyen ortamlar yaratılarak yaşamı sürdürmektir.Tuşba temizlik şirketi bu konuda sizlere temizlik ve dezenfektan desteği olarak çok yakınınızda bizi arayarak deteylı bilgi elde edebilirsiniz.

Dışardan evimize geldiğimiz gibi ve gün içinde de ellerimizi bol su ve sabunla yıkamak ilk alınacak önlemler arasındadır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi de virüsün bulaşma ve bulaşsa bile hafif atlatma şansına sebep olur. Bağışıklık sistemi için beslenme sisteminin düzenli olması yorgun olmamak vr yeterli uyku uyumak yeterli olacaktır. Ellerimizdeki hijyeni sağlamak için bol su ve sabun ile yıkamak dışında bunların imkanı olmadığı durumlarda ise dezenfektan kullanmak gereklidir.

Dezenfeksiyon işlemleri hastalığın bulaşma riskini azaltmakta ve önlem almak içim yeterli olacaktır. Temas durumunda ellerimizi yüz bölgemize ve herhangi bir yere temas etmeden dezenfekte etmek gereklidir.  Kolonya ve dezenfektan seçiminde mutlaka derecelere dikkat edip yüksek kalitede koruyuculuğu yüksek ürünler seçilmelidir.

Dezenfektan işlemi için firmamız kaliteli ve sağlığınıza zarar vermeyen ürünler ile hizmetinizdedir. Uygun fiyatlı olan dezenfektanlar ile hijyeninizi sağlayabilir ve sağlığınıza zarar vermeyen ürünler ile virüslerden korunabilirsiniz.

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.