7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 İstanbul Dezenfeksiyon Hizmetleri

İstanbul Dezenfeksiyon Hizmetleri

İstanbul Dezenfeksiyon hizmetleri ile ortamda bulunan haşere, böcek, virüs, mikrop ve bakteri gibi sağlığa son derece zararlı olan canlılardan kurtulmak mümkündür. 2020 yılının en büyük felaketlerinden bir tanesi olan korona virüsü ile de ancak bu şekilde mücadele edilebilmektedir. Kişisel olarak alacağınız koruyucu maske, eldiven gibi tedbirlerle birlikte yaşadığınız ortamdaki virüslerle etkin bir şekilde baş edebilmek için dezenfekte çalışmaları yapılmalıdır.

Dezenfekte işlemleri sırasında etkili dezenfektanlar kullanılmalıdır. Dezenfeksiyon makinesi ile yapılan bu işlemlerde kullanılan kimyasalların hem insan sağlığına zarar vermemesi hemde ortamdaki tüm bakteri ve mikropları yok etmesi son derece önemlidir. Firmamız, bu konuların özenle üzerinde durmakta ve kaliteli hizmetlerini sürdürmektedir.

Dezenfektan Nedir?

Çin Wuhan kentinde ortaya çıkan ve büyük bir hızla tüm dünyaya yayılan koronavirüs ülkemizde de görülmüştür. Korona sayısı giderek artarken bununla etkin bir şekilde mücadele etmek her insanın istediği en önemli şeylerden bir tanesidir. Virüsle savaşma kapsamında sabunlu su ile yıkama yapmaktan sonra en etkili yöntem dezenfeksiyon hizmetleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dezenfeksiyon hizmetleri kapsamında kullanılan dezenfektanlar ile ortamdaki virüslerin tamamen yok edilmesi amaçlanmaktadır. Bu işlemler için kullanılan maddelere dezenfektan denmektedir. Ancak burada önemli olan nokta dezenfeksiyon ile sterilizasyonun karıştırılmamasıdır. Sterilizasyon demek, ortamdaki tüm pislik, bakteri ve mikropların yok edilmesidir. %100 hijyenden sadece sterilizasyon ile sağlanır. Dezenfeksiyon ise sadece mikrop, haşere ve virüslere karşı yapılan işlemlerdir. Bunda da %100 başarı sağlanır.

Yaygın olarak kullanılan dezenfektan maddeleri 3 halde bulunurlar. Genellikle kimyasal maddelerden oluşan dezenfektanlar 3 farklı şekilde karşımıza çıkabilir.

 • Gaz halde bulunanlar
 • Sıvı halde bulunanlar
 • Katı halde bulunanlar

Dezenfektan maddeleri ile birlikte son derece hijyenik ortamlara kavuşabilirsiniz. İstanbul Dezenfeksiyon hizmetleri kapsamında da bu maddelerden yararlanılmaktadır. Ortamdaki tüm virüslerin başarılı bir şekilde yok edilmesi sonrasında korona sayısı ciddi bir şekilde azalma gösterecektir.

İstanbul Dezenfeksiyon Hizmetleri

Dezenfektanların Kullanımı

Evlerinizde kendinizin de kullanabileceği bu maddelerin nerede ve nasıl kullanacağını bilmek son derece önemlidir. Bu konu hakkında sizlere birkaç terimin açıklamasını yapmak istiyoruz ki bilinçli bir şekilde kullanım gerçekleşebilsin.

 • Temizleyiciler: Evlerde günlük olarak kullanılan temizlik maddeleri mikropların tamamını yok etmez. Bir kısmını yok eden bu maddeler ile birlikte korona virüsü yayılmasının önüne geçilebilir.
 • Dezenfektanlar: Bunlar, mikropları yok etmek adına sert yüzeylere uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra halı, kilim, koltuk ve kanepe gibi yüzeylere de uygulanarak buradaki tüm mikropları yok eder.
 • Sterilizasyon: Bazı bakteriler dezenfektanlara karşı bağışık kazanmış olabilir. İşte bu noktada sterilizasyon hizmetleri ile tüm bakteri ve mikropları yok etme şansınız bulunmaktadır.
 • Antibiyotikler: Bu ilaçlar vücudun içerisinde bulunan mikropları yok etmek için kullanılır. Elbette ki reçetesiz bir şekilde kullanımı aklınızdan dahi geçirmeyin.
 • Antiseptikler: Canlı doku üzerinde bulunan mikrop, virüs gibi zararlı canlıların yok edilmesi işlemleri için kullanılır.

Yukarıdaki gibi maddelerle birlikte bir ortamdaki tüm canlıları yok etme şansınız bulunmaktadır. Özellikle ilaç olarak kullanılanların doktor izni ve kontrolü olmadan tüketilmesi son derece zararlıdır. İstanbul dezenfeksiyon hizmetleri ile birlikte sizlerde son derece başarılı bir şekilde temizlik ve arınma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Evde Dezenfeksiyon Yapımı

Dezenfeksiyon malzemeleri olarak kullanılan alkol, klor ve diğer maddelerle evlerinizde kendinizde bir dezenfekte önlemi alabilirsiniz. Bunun için özellikle çamaşır suyu gibi etkin bir maddeyi kullanmak işinizi daha da kolaylaştırabilir.

 • Çamaşır: Koronavirüs tedbirleri kapsamında ilk olarak yapılması gereken şey dışarıdan eve geldiğinizde tüm giysilerinizi yıkamaktan geçmektedir. Bunun için mümkün olan en sıcak su da bu giysilerinizi yıkamanız yeterli olabilir. Eğer bu durumda evinizde hasta birisi varsa bu yöntem mikropların yayılmasını önleyebilir.
 • Tuvalet: Bildiğiniz gibi mikropların en çok bulunduğu yerlerden bir tanesi tuvaletlerdir. Tuvaletlerin düzenli bir şekilde temizlenmesi ve hatta etkili bir yöntem olan çamaşır suyu ile hijyenin sağlanması son derece önemlidir.
 • Yüzeyler: Hijyen çalışması sırasında dikkat edilmesi gereken bir takım yerler bulunur. Bu yerler özellikle kapı kolu, musluk gibi herkesin dokunmak zorunda olduğu yerlerden ibarettir. Bu yerlerin temizlenmesi sırasında çok fazla miktarda temizlik maddesi kullanımına gerek yoktur. Kutusunda belirtildiği ölçüde bir miktar kullanımı yeterlidir. Bir bez ile bu yüzeylerin silinmesi yeterli olacaktır.
 • Ev Dışı: İstanbul dezenfeksiyon hizmetleri kapsamında evinizin dışında yapılması planlanan bir takım dezenfekte çalışmaları da bulunur. Bunun için öncelikli yapmanız gereken en temel şeylerden bir tanesi evden çıkarken yanınızda dezenfekte edici jeller bulundurmaktır. Mikroplarla temas ettiğinizi düşünmeseniz dahi muhakkak sıklıkla bu jelleri kullanmanız önem arz eder. Ancak derinizin sağlığı içinde bu maddelerin çok sık bir şekilde kullanımından kaçınmalısınız.

Dezenfeksiyon ne demek diye araştırma yaptığımız zaman karşımıza çıkan en önemli maddelerden birkaç tanesini bu şekilde söylemek mümkündür. Dezenfeksiyon, sterilizasyon ve antisepti çalışmaları ile birlikte son derece profesyonel olarak hijyenik ortamlara kavuşabilirsiniz.

İstanbul Dezenfeksiyon Hizmetleri

Dezenfekte çalışmalar kapsamında korona virüsü ile mücadele yöntemleri gerçekleşebilir. Bunun için büyükşehirlerde ev veya işyerlerinizin dezenfekte edilmesi şarttır. Hatta artık büyükşehirler yerine her türlü semt, mahalle, il ve ilçede bu maddeleri kullanmak son derece önemlidir.

Tuşba Temizlik şirketi, İstanbul dezenfeksiyon hizmetleri kapsamında sizlere son derece kaliteli hizmetler sağlamaktadır. Mevcut ekibi ile birlikte virüsle mücadele edebilme kapsamında dezenfeksiyon hizmetleri sağlamaktadır. Firmamız ile sizlerde çalışarak ev ve işyerlerinizde sağlıklı koşullar altında yaşamınızı devam ettirebilirsiniz. Temizlik konusunda yılların tecrübesine sahip olan firmamız, korona sayısı azaltma girişimleri kapsamında da üzerine düşen tüm görevleri başarı ile yerine getirmektedir.

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.