Beylikdüzü Temizlik Şirketleri

Tuşba Temizlik

Son Yazılar

İstanbul cam temizliği

İstanbul dış cephe cam temizliği

İstanbul dış cephe cam temizliği

İstanbul dış cephe cam temizliği
İstanbul dış cephe cam temizliği

istanbul dış cephe cam temizliği

İstanbul dış cephe cam temizliği genel olarak zor ve meşakkatli bir işin sonucu yapılan bir dış cephe cam temizliği  faliyetidir bubun için bu işi yapan firmalar yüksek katlı binalarda veya gökdelenlerde oturan ya da çalışan kesimin ferah ve temiz ortamlarda bulunması da genel temizlik kuralları içerisinde olur.İstanbulda cam temizliği denince TUŞBA temizlik akla gelir.

Vinç yardımı ile binaların camlarına ulaşılarak, işi yapacak elemanın birtakım önlemlerle can güvenliği sağlanır. Bakarken bile başımızın döndüğü binalarda ekmek parasını kazanan insanlar, bu duruma alışmış olacak ki, normal yere basar gibi rahat, itina ile işlerini yaparken, uygulanması gereken silme, kurulama işlerini yerine getirir.

İş güvenliği kriterleri ile

İstanbul dış cephe  temizliği yapan firmalar personel alımlarında birtakım şartlarla eleman alımı yaparak, yükseklik korkusu, ruh ve beden sağlığı şartlarına dikkat eder. Dikkatli ve temiz cam silmek, işlerinin bir parçası olsa da severek yapıyor olmaları, yüksekte özgürce, kalabalıktan uzak olmaları da işin ayrı bir zevki diye düşünülür. Kendi işlerinin profesyoneli olan deneyimli elemanlar, gerekli malzeme ve ekipmanlarla, silme işlerine başlar.

Suyu değiştirecek, gerekli deterjanı verecek birileri olmadığından, hazırlık aşamasında her şeyi önceden planlar ve işlerine yetecek kadar malzeme ile başlar. Kuşların dansı eşliğinde yüksekten etrafa bakış değişik bir çalışma sistemi olacak ki, bu mesleğe alışmış insanlar , her zaman böyle bir işte çalışmayı tercih eder.

 Vinç İle Dış Cephe Temizliği

 

İstanbul  dış Cephe cam  temizliği  firmasının dış cephe temizliğinde tercih ettiği yöntemlerin ilki vinç ile dış cephe temizliği yöntemidir. Vinç ile dış cephe temizliğinin yapılması tercih edilmişse bu tercih yapının yüksek bir yapı olduğunu göstermektedir.

İstanbul dış cephe cam temizliği

Plaza ve gökdelen türü yapıların dış yüzeylerinin cam ile veya cam benzeri yapılarla kaplanmış olması dış cephe temizliğini zorunlu kılmaktadır. Yüksek yapıların dış yüzeyinin cam olması kirlenmesini kolaylaştırmaktadır. Yüksek yapıların etrafındaki binalardan daha yüksek olması nedeniyle maruz kaldığı hava muhalefeti de daha fazla olmaktadır. Özellikle rüzgârı daha fazla alan yüksek yapılar rüzgârın taşıdığı toz ve kirle daha fazla temas ederek daha çok kirlenirler. Yüksek yapıların en çok kirlenen bölümlerinin en yüksek bölümleri olması bu bölümlerin temizlenmesini zorlaştırmaktadır. Bu nedenle yüksek yapılarda yapılacak dış cephe temizliğinde genellikle vinç kullanılmaktadır. Vinç kullanılarak kirlenen bölümlere rahatlıkla ulaşılmakta ve daha kolay temizlik yapılabilmektedir. Diğer yöntemlere göre maliyeti biraz daha fazla olan bir yöntemdir.

 

 Dağcı veya Tırmanıcılarla Yapılan Dış Cephe Temizliği

 

Dağcı aletlerini kullanan personel ile yapılan bir dış cephe temizliği olduğundan dağcılarla yapılan dış temizliği olarak adlandırılmaktadır. Tırmanıcı aletleri kullanılarak binaların en üst katından sarkıtılan sağlam halatlar veya iplerle aşağıya sarkan çalışanlar bu sarkma sırasında denk geldikleri bölümleri temizleyerek aşağıya doğru inmektedirler. Aynı anda birkaç çalışan birlikte aynı işlemi yapmaktadır. Birkaç kez tekrarlanarak tamamlanabilmektedir. Maliyeti diğer yöntemlere göre daha uygun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir