7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Temizlik Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilir?

Temizlik Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilir?

Temizlik Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilir? Sağlıklı yaşayabilmemiz ve hastalıklardan korunmamız için temizliğin önemi büyüktür. Yaşam alanlarımız mikrop ve bakterilerin de kolaylıkla barındığı ve çoğaldığı yerlerdir. Bu mikrop ve bakteriler hastalıkları taşımakta ve yatmaktadır. Bu nedenle düzenli temizlik yapmanız ve doğru yöntemleri kullanmanız gerekir. Temizlik için kullanılan malzemelere dezenfektan denilmektedir. Dezenfektanların dikkatli kullanılması gerekir. Dezenfektan kullanılarak yapılan işleme ise dezenfeksiyon denilmektedir.

Dezenfektan Nedir?

Dezenfektan yüzeylerdeki zararlı organizmaları yok etmek amacıyla temizlikte kullanılan kimyasal maddelere denilmektedir. Bu maddeler zararlı organizmaların hücre duvarına zarar vererek yok edilmesini sağlar. Dezenfektanlar kullanılacağı mekana ve bölüme göre seçilmelidir.

Dezenfektan seçerken,

 • Kaliteli olmasına
 • Son kullanma tarihinin geçmemiş olmasına
 • Kullanım amacına uygun olmasına
 • Eşya ve yüzeylere zarar vermemesine dikkat edilmesi gerekir.

Bu maddeler kullanılırken gerekli tedbirler alınarak dezenfeksiyon işleminin yapılması gerekir. Aksi halde sağlığınızı tehtit edebilir.

Temizlik Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilir?
Temizlik Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilir?

Dezenfeksiyon Nedir?

Temizlik Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilir? Dezenfektanlar kullanılarak yapılan temizlik işlemine dezenfeksiyon denilmektedir. Dezenfeksiyon işleminin uyguladığı yerdeki mikrop ve bakterilerin yok olur. Dezenfeksiyon sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bilgisiz ve bilinçsiz yapılan dezenfeksiyon işlemi sağlığınızı tehtit edebilir, mikropları öldürmeyebilir, eşyalarınıza ve yüzeylere zarar verebilir.

Dezenfeksiyon Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Dezenfeksiyon işlemin bilinçli bir şekilde yapılması gerekir.

 • Kullanılacak olan dezenfektanlar talimatlara uygun seçilmelidir.
 • Bir kaç dezenfektan karıştırılarak temizlik yapılmamalıdır. Oluşan kimyasal reaksiyonlar zehirlenmeye neden olabilir.
 • Dezenfeksiyon sırasında eldiven kullanarak ellerle temasını onmamalısınız. Gözler de dezenfeksiyon sırasında korunmalıdır.
 • Dezenfeksiyon işlemi sırasında ve sonrasında ortam havalandırılmalıdır.
 • Dezenfektanlar talimatlara uygun kullanılmalı sık sık dezenfektan işlemi yapılmamalıdır. Gereğinden fazla dezenfeksiyon işlemi yararlı bakterileri de yok edebilir.
 • Dezenfeksiyon sonrası vücudun açıkta kalan kısımları bol su ile yıkanmalıdır.

Temizlik işi özen ve dikkat isteyen bir konudur. Bu nedenle kullanılan malzemelere ve yöntemlere dikkat edilmelidir.

Temizlik işleri yapan firmamız en güvenilir ve etkili yöntemlerle sizlere hizmet vermektedir.

Temizlik Yaparken Nereden Başlanmalı?

Ayrıntılı bir temizlik için planlı ve dikkatli hareket etmelisiniz.  Bilinçsizce yapılan temizlik işlemi iyi bir sonuç vermeyeceği gibi vaktinizi, gücünüzü ve paranızı boşa harcamanıza neden olur.

Ayrıntılı bir temizlik yapacaksanız gününü iyi plânlamamalısınız. Temizlik işlemini kendi imkânlarınızla yapmanız hali fazla vakte ihtiyacınız olacaktır. Bütün camlar, halılar ve koltuklar silindikten sonra odaların diğer rutin temizliklerine geçebilirsiniz. En temiz odadan başlayarak süpürme ve zemin temizliği yapmalısınız. Balkonunuz varsa balkonu temizlikte ilk sıraya almanız gerekir.

En son salon ve antre temizliği yapılmalıdır.

Firmamız her türlü ayrıntılı ve gündelik temizlik ve dezenfeksiyon işleriniz en kaliteli malzeme ve yöntemlerle özenle yapılmaktadır.

Temizlikte Nelere Dikkat Edilmeli

Temizlik Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilir? Temizlik ve dezenfeksiyon işlemi sırasında kullanmış olduğumuz temizlik maddeleri, dezenfektanlar ve diğer malzemeler uygun seçilmelidir.

Temizlik suyu sık sık değiştirilmelidir. Köşe, koltuk arası ve dip bölümlerin temizlendiğinden emin olunmalıdır. Çünkü mikropların en kolay barındığı bölümler bu kısımlardır.

Ayrıca temizlik yaparken eşyaların ve yüzeylerin zarar görmemesi için de uygun bez ve dezenfektan malzemesi kullanımı çok önemlidir. Örneğin sert yüzey temizleyiciler, WC ve mutfaklarda kullanılırken bunlar kumaşlara temas ederse ciddi hasarlar verir. Bu nedenle bilinçsiz hareket etmemeye özen gösterilmelidir. Deterjan ve dezenfektanlar üzerindeki talimatlara uygun hareket edilmelidir. Bu insan sağlığına da zarar verebileceği için gerekli tedbirler alınmalıdır.

Zor ve vakit alıcı temizlik işleriniz için uzman desteği alarak mekânlarınızın en iyi şekilde temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Her Mekan İçin Profesyonel Temizlik Hizmeti

Firmamızla iletişime geçerek temizlik konusunda en iyi hizmeti alabilirsiniz. Firmamız en modern ve etkili tekniklerle mekânlarınızı temizleyerek sizlere kısa sürede hijyenik bir şekilde teslim etmektedir.

Güvenilir ve bilgili elemanlarımızla her türlü ekipmana sahip olan firmamızda bütün mekânlarınızın temizliğini özenle yapmaktadır.

Kullanmış olduğumuz malzeme ve ekipmanlar modern ve teknolojidir. Hiç bir eşyanız ve yüzeyleriniz zarar görmeden temizlik işleminiz yapılmaktadır. Ayrıca kullandığımız temizlik malzemeleri ve dezenfektanlar da kaliteli markaların ürünleridir.

En iyi ve en etkili sonuçları kısa sürede almak için temizlik konusundaki her türlü gelişmeyi takip etmeye devam ediyoruz. Size en yeni yöntemler ve en etkili temizlik malzemeleri ile hizmet veriyoruz.

Güvenilir ve Tecrübeli Elemanlarımız Hizmetinizdedir

Temizlik Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilir? Firmamız en önemli prensibi güvendir. Ortamınızı en iyi şekilde temizlemek kadar güven konusunda da çok titiz davranıyoruz. Mekânlarınızı emanet edeceğiniz elemanlarımızın da güvenilir olması konusunda da çok . Tüm çalışanlarımız bilgili, tecrübeli ve güvenilir bir şekilde görevlerini yerine getirmektedir.

Bizimle iletişime geçmeniz halinde elemanlarımız, size uygun olan günde temizlik işlemi için adresinize gelecektir.

Firmamızın Vermiş Olduğu Hizmetler

Sizlerde mekânlarınızın en iyi şekilde, özenle temizlenmesini istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Beylikdüzü ev Temizlik Şirketleri olan firmamız sizlere aşağıdaki hizmetleri sunmaktadır.

 • Boş ev temizliği,
 • Eşyalı ev temizliği, ( halı, koltuk, cam temizliği)
 • Ofis temizliği,
 • Is yeri temizliği,
 • Tadilât sonrası temizlik,
 • İnşaat temizliği,
 • Site temizliği,
 • Okul temizliği,
 • Depo temizliği,
 • Hastane temizliği gibi mekânlarınızda en uygun yöntemler kullanılarak temizlik işlemleri yapılmaktadır. Mekânların temizliği sırasında, en uygun yöntem ve malzemeler kullanılarak kısa sürede dezenfektasyon ve temizlik işlemleriniz bitirilmektedir.

Temizlik  Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilir?Temizlik şirketine ihtiyaç duymanız durumunda bize ulaşarak hızlı ve güvenilir hizmet alabilirsiniz. Çalışanlarımız, ekipmanlarımız, kullanmış olduğumuz tekniklerle en doğru temizlik yöntemlerini uygulamaktayız. Zor ve zaman alıcı temizlik işlemlerinizi kısa sürede yaparak yaşam alanlarını mikroplardan arınmış şekil de sizlere sunuyoruz.

Her türlü kaba temizlik, gündelik temizlik, ayrıntılı temizlik işlemleriniz için elemanlarımız ve ekipmanlarımız bulunmaktadır. İstek, öneri ve taleplerinizi önemsiyor sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışmaya devam ediyoruz. Müşteri memnuniyeti ilkesi ile çalışan, hızlı, garantili ve profesyonel temizlik hizmeti sunan firmamıza sizleri de bekliyoruz.

ilgizi çekebilecek yazılarımız:Amonyak nerede satılır?

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.