7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Temizlik için Amonyak Nerede Satılır?

Temizlik için Amonyak Nerede Satılır?

Amonyak Maddesini Bulabileceğiniz Yerler

Temizlik için Amonyak Nerede Satılır? Birçok kimyasal maddenin üretilmesinde kullanılan ve azot ile hidrojenin birleşiminden oluşan amonyak maddesi denilince aklımıza pek bir şey gelmez. Genel anlamda bu maddenin ismine bir yerlerden aşina olsakta, bu maddenin satıldığı bir yer görmemiz pek mümkün değildir. Kimi zaman bir kimyasalın üretilmesinde, kimi zaten gübre üretiminde, kimi zaman ise temizlikte kullanılan amonyak maddesine zaman zaman ihtiyaç duyabiliyoruz. İşte bu durumlarda ne yapacağımızı bilemeyebiliyoruz. Bu yazımızda sizlere temizlik için amonyak nerede satılır? sorusunun cevabını vereceğiz.

Piyasada temizlik maddelerini incelediğinizde birçoğunun amonyaklı olarak satıldığını görebilirsiniz. Bunlara örnek olarak Bingo Krem Amonyak ve Cif Krem Amonyak ürünleri verilebilir. Bu ürünlerin içerisinde belirli miktarlarda amonyak karıştırılmış ve temizliklerinin daha etkili olması sağlanmıştır. Saf haliyle oldukça kötü bir kokuya sahip olan amonyağı temizlik için kullanmak istiyorsanız bu ürünleri tercih etmenizde fayda olacaktır. Yoksa amonyak kokusu evinize sinebilir ve kullanırken sizi rahatsız edebilir. Siz yine de amonyak almakta kararlıysanız bulabileceğiniz yerlerden ilki internet siteleridir.

Katı ve sıvı amonyak olmak üzere 2 farklı amonyak bulunmaktadır. Dilediğiniz amonyağı saf haliyle internetten sipariş edebilirsiniz. Hepsiburada ve n11 gibi platformlarda çokça amonyak ilanı bulunmakta ve kısa süre içerisinde adresiniz kargo ile gönderimi yapılmaktadır. 

Amonyak maddesini bulabileceğiniz bir başka yer ise eczanelerdir. Normal marketlerde satılmayan ve yan etkisi fazla olan ürünler genelde eczanelerde kontrollü bir şekilde satılmaktadır. Bu tür ürünlerden biri olan amonyağı da eczanelerde bulabilir ve satın alarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Amonyak ürününü bulabileceğiniz son yer olarak medikal ürün ve kimyasal maddeler satan dükkanları söyleyebiliriz. Genellikle hastalıkların tedavisi için bir takım kimyasal maddeler barındıran kimyacılar amonyak maddesinin de satışını yapmaktadırlar. Medikal ürünler satan yerlerde bu tür dükkanları bulabilirsiniz. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız Fındıkzade’de bulunan Karagül İş Merkezi, diğer adıyla Medikalciler Çarşısında bu tür birçok dükkanı bulabilirsiniz.

Beylikdüzü Dış Cephe Temizliği

Temizlik için Amonyak Nerede Satılır?
Temizlik için Amonyak Nerede Satılır?

Amonyak Maddesini Bulabileceğiniz Yerler Nerelerdir

Temizlik için Amonyak Nerede Satılır? demeyin arayın ve alın. Amonyağı temizlik için kullanırken sağlığınızdan olmamak için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Çünkü amonyak hem zehir bir maddedir, hem de aşındırma gibi özelliği vardır. Bu yüzden cildinizle temas etmesi durumunda size büyük zararlar verme potansiyeli bulunmaktadır. Amonyağı soluduğunuz taktirde akciğerleriniz hasar görebilir ve nefes alıp vermekte güçlük çekmeye başlayabilirsiniz. Yanlışlıkla amonyağı yuttuğunuz taktirde geri dönüşü zor bir mide-bağırsak enfeksiyonu sizi bekliyor olabilir. Bu durumda bol miktarda su içmeli ve idrarla bu maddeyi atmaya çalışmalısınız. Kusmanız durumunda madde yemek borunuzdan geri gelerek daha büyük tahribatlar oluşturacağı için kusmamaya çalışmalısınız.

Birçok olumsuz özelliği olan amonyak maddesinin evlerde ve genel alışveriş mağazalarında bulunmamasının sebebi işte bu tür yan etkileridir. Bu sebeple temizlik için amonyak kullanmak istiyorsanız, içeriğinde amonyak bulunan hazır temizlik ürünlerine yönelmenizi tavsiye ediyoruz. Bu ürünleri çok cüzi fiyatlara tüm bakkal ve marketlerde ulaşmanız mümkündür. Tuşba temizlik şirketi amonyak maddesini inşaat sonrası temizlik işlerinde leke ve kir çıkarma işlerinde kullanmaktadır daha detaylı bilgi almak isterseniz iletişim sayfasından firmamıza ulaşabilirsiniz.Temizlik başlıca hayatın içerisinde yaşamla bütün olan genel ve olması gereken işlemdir.bunula birlikte dış cephe cam temizliklerindede bazı çıkmayan lekelerde amonyak kullanılmaktadır. Bu işlemin nasıl yapıldığını öğrenmek için Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?  makalemizi inceleyerek gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

2 Comments

  • Bir yazıda amonyak ve sirke ile havluların çok yumuşak olacağını okudum o yüzden amonyak almak istedim ama zehirli oluşu beni düşündürdü ne dersiniz

    • merhaba kullanımını bilirseniz sıkıntı olmaz.

Comments are closed.

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.