7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Hastanede Temizlik Elemanı Ne Kadar Maaş Alır?

Hastanede Temizlik Elemanı Ne Kadar Maaş Alır?

Hastanede Temizlik Elemanı Ne Kadar Maaş Alır? Hastane temizlik personeli, devlet hastanelerinin yanı sıra özel hastanelerin eleman alım kriterlerine göre belirlenmektedir. Her yıl düzenli olarak alınan maaş zammının yanı sıra çeşitli sosyal haklar ve çalışma şartlarındaki iyileştirmeler, devlet hastanelerinde olduğu gibi özel hastanelerin yönetmeliklerinde de yer almaktadır. Genellikle bu alanda eğitim ya da tecrübesi olan, insan ilişkileri güçlü, alanında çeşitli hastanelerde deneyim kazanmış kişilerden seçilen hastane temizlik elemanı, devlet ve özel hastanelerin farkına göre çeşitli derecelerde maaş almaktadırlar. Hastane; ortam nedeniyle gün aşırı sterilize edilmesi, temiz olması gereken kamusal bir alan olması nedeniyle hastane temizlik personelinin iş sorumlulukları fazladır. Birçok hastanede kadrolu olarak çalışan hastane temizlik personellerinin yanı sıra son yıllarda artan taşeron sistemden dolayı temizlik elemanı gibi kadrolar genellikle taşeron firmalar tarafından sağlanmaktadır.

 Beylikdüzü Temizlik

  Hastane Temizlik Personelinde Aranan Nitelikler Nelerdir?

  • Hastane temizlik personelinde aranan ilk nitelik, hijyen konusunda belirli bir bilgi birikime ya da tecrübeye sahip olup olmadığıdır. Daha önce herhangi bir devlet kurumu ya da özel hastanede çalışıp çalışmadığına bakılan temizlik personelinin bu alanda bir sertifika sahibi olması ise iş görüşmelerinde avantaj sağlamaktadır.
  • Gerekli bilgi birikim ya da deneyimin yanı sıra insan ilişkileri de önemli kriterler arasında yer almaktadır. Güler yüzlü personel, hem devlet hastanesi hem de özel hastane yönetimi için önemli bir kriterdir. Bu nedenle insan ilişkileri güçlü ve insanlara karşı güler yüzlü personel her daim avantaj sahibi olur.
  • Mülakatlarda önem arz eden bir diğer kriter iş etiğidir. Personel dosyasında yer alan geçmiş tecrübeler ve referanslar dikkate alınarak kişinin iş etiği konusunda ne derece dikkatli ve disiplinli olduğuna önem verilir.
  • Hastane temizlik personeli alımlarında disiplin kuralı da önemli bir etkendir. Ast ve üst ilişkilerine olan tutumu, disipline karşı tavrı, işini düzgün bir şekilde yapması, işe alımlarda önemli bir kriterdir.
Hastanede Temizlik Elemanı Ne Kadar Maaş Alır?
Hastanede Temizlik Elemanı Ne Kadar Maaş Alır?

Hastanede Temizlik Elemanı Ne Kadar Maaş Alır?

Hastane Temizlik Personelinin Görevleri Nelerdir?

  • Mesai başlangıcında kendi görev alanında bulunan çöplerin kontrol edilmesi, varsa boşaltması ilk iştir. Çöp ve genel temizlik kontrolü sonrası iş araç gereçleri ve ekipmanlarını kontrol etmesi, iş verimliliğini sağlamak için ekipmanları düzene sokması.
  • Hasta odalarının kontrol edilerek masa, sandalye ve yatak gibi demirbaş ürünlerin sterilize edilmesi.
  • Hasta odalarının yanı sıra görevli olduğu alanda görev tanımında bulunan alanların gerekli kontrollerinin yapılması. Kapı kolları başta olmak üzere ten teması nedeniyle bakteri üretiminin yoğun olacağının tespit edildiği alanların sterilize edilmesi.
  • Koridor, tuvalet ve banyoların gün aşırı kontrol edilmesi.

   Hastane Temizlik Elemanı Ne Kadar Maaş Alır? Temizlik Şirketi

Hastane temizlik elemanının aldığı maaş, çalıştığı kuruma ve hastaneye göre değişkenlik gösterse de, 2019 itibariyle başlangıç maaşı asgari ücrettir. Söz konusu asgari ücret, özel hastanelerde uygulanmakta olup, kamuda en düşük memur derecesinden hesap edilerek başlangıç ücreti 2 bin 670 liradır. Başlangıç olan bu rakam, tecrübe, vasıf, kıdem ve kaç yıllık memur olduğuna göre değişmektedir. Fakat ortalama hastane temizlik personel maaşı 3 bin liradır. Hastane personelinin çeşitli sosyal hakları da bulunmaktadır.Bu sektörde çalışabilmek için temizlikle alakalı eğitimleri almış profesyönel temizlik elemanları ile yola devam edilir temizlik yapacak elemanlar temizlik nedir linkimizi tıklayarak daha detaylı bilgi alabilir almış olduğu eğitimlerine firmamız sitesindeki paylaştığı makaledende faydalanabilirler.

Tuşba Temizlik Şirketi olarak dış cephe cam temizliği, yüksek bina cam temizliği gibi dış cephe temizlik hizmetlerinide kendi ekipmanlarımız ile yapmaya devam ediyoruz. Hizmet öncesi ve sonrası kesintisiz müşteri desteği sağlıyoruz. Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır? gibi konularda siz değerli müşterilerimize detaylı bir şekilde bilgi veriyoruz.

Hastanede Temizlik Elemanı Ne Kadar Maaş Alır? arayın size yardımcı olalım.

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.