7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Temizlik Nedir

Temizlik Nedir

Temizlik nedir sorusunun cevabını şöyle izah edelim; Temizlik ikiye ayrılır beden temizliği mekan temizliği.Beden temizliği günlük duş alarak sabun şampuan ve kese benzeri materyaller ile yapılır.Mekan temizliği temizlik kimyasalları ile ve temizlik aparatları ile yapılan işlemlerin tümüne temizlik denir.. Sağlığa zarar veren, her türlü mikrobik  ortamlardan korunmak  için yapılan bir uygulamadır.Bu uygulamaların ve alınan temizlik önlemlerinin tümü hijyen olarak tanımlanmaktadır.

Gözle görünmeyen mikroorganizmaların hayatımız üzerinde oluşturduğu hastalıkları ve tehditleri bilmek, farklı yolarla insan vücuduna transferini önlemek modern ve sağlıklı hayatın bir çok önemli bir zorunluluğu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hijyen,sadece iyi eğitilmiş personeller tarafından uygulanan bilimsel bir yaklaşım olarak algılanmalı, son derece önem ve ciddiyetle uygulanmalıdır, iyi bir  temizlik, kaliteli servis, uygun yaşam ve iş alanları oluşturma, müşteri memnuniyeti için her ne kadar önemli ise, yüksek hijyen sağlanmış sağlıklı ortamlarda bu hizmetleri devam ettirebilmek bir o kadar önemlidir.

Beylikdüzü Temizlik Şirketi

Geniş ve temiz evler, salgın ve tehlikeli hastalıkların bulaşma riskini azaltır. Evlerde mutfakların her zaman temiz tutulması, çöplerin asla biriktirilmemesi önemlidir.

temizlik nedir
temizlik nedir

Temizlik denilince ilk olarak toz ve kirlerdenden yani pislikten arınmış yüzeyler,eşyalar anlaşılmaktadır. Temizlik sistemleri ve uygulamaları: tozları,kirleri,lekeleri ve izleri, yıkama,silme,vakumla emerek temizleme,kuru temizleme (kimyevi ve çözücüler ile) ve fırçalayarak çözebilmektedir. Temizliğin asıl amacı ise yüzeylerdeki pisliği ortadan kaldırmak ile birlikte pisliğin diğer yerlere taşınmasını yayılmasını önlemek ve sağlıklı bir ortam yaratmaktır.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ KİMDİR ?

Temizlik Görevlisi, kendi başına ve belirli bir süre içersinde, sorumlu olduğu bölgelerde hijyenik kurallar ile toz alma,leke çıkarma,süpürme,paspaslama,parlatma, yıkama, cilalama,ovma,kazıma vb. temizlik ve bakım işlemlerini yapabilen, temizlik bilgi ve becerisine sahip nitelikli,profesyonel kimsedir.

GÖREVLERİ
Kuralların çerçevesinde kendisine gösterilen alanların temizliğini uygun malzemeler ile hijyenik bir şekilde yapmaktır. Burada önemli olan husus ikaz edilmeden işi ve görev yerine getirmesidir. Aynı zamanda yeni oluşumların önüne geçmek ve mümkün mertebe işini iyi denetleyerek yapması gereken bir kişi olduğunu belirtmemizde fayda var.

Beylikdüzü Temizlik Şirketleri

TEMİZLİKTE NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

temizlik nedir
temizlik nedir

Deterjanların PH değerleri, kirleri hangi PH. aralıklarda daha iyi temizlenecekleri ve yüzeylerin PH derecelerine duyarlıkları kesinlikle dikkate alınmalıdır. Kişisel güvenlik önlemlerine de her zaman dikkat edilmelidir. Beylikdüzü temizlik şirketi olan firmamız bu konuda üst düzey hassasiyet göstermekte olup, sizlere en iyi hizmeti sunmayı kendisine misyon edinmiştir.

Temizlik Nedir?

Günümüzde insanlar giderek bilinçlenmeye başlamışlardır. İnternet üzerinden istedikleri her türlü bilgiye ulaşabilen insanlar, istedikleri her türlü araştırmayı da yapmaktadırlar. Bu yazımızda belki sizlerden bir tanesinin okuması için temizlik nedir? Önemi nelerdir? Sorularının cevaplarını arayacağız. Böylelikle neden temizlik yapmanız gerektiğini de anlamış olacaksınız.

Temizliğin önemi her geçen gün daha da artmaktadır. İnsanlar temizlik yapmak sureti ile yaşantılarında daha sağlıklı kalabileceklerini ve yaşlandıklarında daha huzurlu bir yaşam süreceklerini anlamışlardır. Bu nedenle günümüzde temizlik konularına bir hayli özen gösterilmektedir. Temizlik firmalarının sayısının artması ve etrafımızda temizlik ile uğraşan kişi sayısındaki ciddi artışlar nedeniyle temizlik artık her türlü yapılır bir hale gelmiştir.

Temizlik Neden Önemlidir?

Temizlik işleri, evlerde ve ofislerde yapıldığında insanların yaşam alanlarına direkt olarak pozitif bir etki bırakmış olmaktadır. Ofisler, her gün girip çıkan insanlar ile doludur. Ayakkabıları ile sokaktan geldikleri gibi girilen bu yerlerde tozlar ve mikroplar tabiri caizse fink atmaktadırlar. Bu yerlerin temizlenmesi ile birlikte aranılan hijyenik ortamda sağlanmış olmaktadır. Temizlik nedir sorusunun cevabını da bu şekilde daha net anlatabiliriz sanırım.

Temizlik yapılan ortamlar son derece sağlık koşullarına uygun olmaktadır. Bu uygun koşullarda yaşayan insanlarda daha geç hasta olmakta ve yaşlandıkları zaman daha dinç bir yaşam sürmektedirler. İnsanlar, hastalandıkları süreçlerde temizliğin önemini fark etseler de sağlıklarına kavuşunca hemen unutmaktadırlar. Bunun önüne geçmek için her zaman temizlik yapmalı ve eğer vakit bulamıyorsanız da temizlik firmaları ile anlaşmalısınız.

Temizlik nedir sorusuna cevap arayan insanlar bunun cevabını öğrendikten sonra temizlik firmaları arayışı içerisine girmektedirler. Temizlik firmaları ise insanların yaşam alanlarını en güzel şekilde temizlemektedirler. Temizlik yapılırken sağlıklı olması için yapılmaktadır. Bu nedenle kullanılan temizlik malzemelerinin ve ürünlerinin insan sağlığına zarar vermeyen şeylerden seçilmesi gerekmektedir. İnsan sağlığına zarar verdiği takdirde zaten temizliğin hiçbir amacı kalmamaktadır. “Kaç yapayım derken göz çıkarmamak” için temizlik malzemeleri seçiminin son derece doğal olan ürünlerden oluşmaktadır. Temizliğin daha kaliteli olması açısından ise birkaç doğal malzeme birden belirli oranlarda karıştırılmakta ve sonucunda en kaliteli içerik üretilmektedir. Böylelikle yapılan temizlikle birlikte en sağlıklı hijyenik koşullara da ulaşılmış olmaktadır. Temizlik nedir sorusunun cevabını bu yazımızda vermeye çalıştık. Şimdi sırada temizliğin ne demek olduğunu bilen ve onu müşterilerine en iyi şekilde sunan firmayı sizlere tavsiye etmeye geldi.

Tuşba Temizlik şirketi, yıllardır tüm İstanbul çapında hizmet vermektedir. Temizlik anlamında her zaman en iyi ve en kaliteli hizmeti vermeye çalışan firmamız ile birlikte sizlere de hizmetler vermek istemekteyiz. Temizlik sorununuza kesin bir çözüm bulmak istiyorsanız eğer sizlerde bizimle iletişime geçebilir ve aradığınız hizmeti sağlayabilirsiniz.

Beylikdüzü Temizlik

Dinimizde Temizliğin Önemi Nedir?

Bilindiği gibi temizlik dinimizin esas kurallarından bir tanesidir.Kişisel bakım temizliği islami inanca göre sünnet olan sıfatlardandır peygamber efendimiz (SAV) Dinimiz başlangıcı olan namazı kılmaya başlamadan önce abdest almak gerekmektedir diye müslüman alemine bu uygulamayı öğretmiştir.Temizlik her hususta olmazsa olmazlardandır,temizliğin önemi günlük yaşantımızda çok önemlidir.Dışarıdan gelen mikroplardan arınmak temiz kalabilmek için suyla gün içerisinde bir çok kez ellerimizi yıkamamız gerekmektedir.TUŞBA TEMİZLİK yapmış olduğu tüm temizliklerde önce kılık kıyafet olarak çalışanlarının temizliğine sonrada işlem yapmış olduğu alanların temizliğine önem vermektedir temizlik nedir denince akla gelen temizlik firması tuşba temizliktir.Firmamız manevi temizlik hususunda sizlerin daha hijyen ortamlarda ibadet etmenizi sağlamak için temizlikte çözüm ortağınız olmaya hazır.

Temizlik için Amonyak Nerede Satılır?

Beylikdüzü Temizlik  Şirketleri

Temizlik sektörü günden güne büyümekte ve her geçen gün bir firma ile tanışmaktadır.  Geniş hizmet ağı ile müşterilerine tam kapsamlı ve nitelikli temizlik hizmeti sunan Beylikdüzü temizlik şirketi ve sektörü;

 • Ev temizliği,
 • Hastane ve klinik temizliği,
 • Apartman temizliği,
 • Okul temizliği,
 • Dış cephe cam temizliği,
 • Alışveriş merkezi temizliği

ve daha birçok ortak yaşam alanının temizliği ile dış cephe cam temizliği gibi seçeneklere profesyonel çalışmalar yaparak hizmet vermektedir.

Temizlik Şirketleri Neler Yapar?

Hem insan sağlığı hem de yaşam alanların estetik görünümü açısından son derece önemli bir konumda olan hijyen ve temizlik, derinlemesine yapılması gereken bir metottur. Yüzeysel olarak yapılan temizlikleri bakteri ve mikroları kalıcı olarak gitmez. Özellikle insanların toplu girip çıktığı alışveriş merkezi, okul hastane, otel, işyeri ve şirketlerin temizliğini kısa sürelerde yapılması gerekmektedir. İşte bu noktada temizlik personeliniz yer almıyorsa, temizlik şirketlerinin göndereceği temizlik personellerinize yaşam alanlarınızı b dipten uca bir güzel temizlik yaptırtabilirsiniz.

 Beylikdüzü Temizlik Şirketi Seçimi Nasıl Olmalı

Temizlik nedir denildiğinde  temizlik  sektöründe faaliyet gösteren firmaların sayısı bir hayli fazla olduğundan arasında en iyi ve kaliteli hizmetler sunan firmayı seçmeniz ilk başlarda zor olabilir. Bunun için öncelikle diğer kullanıcıların deneyimlerinden yararlanabilirsiniz. Çevrenizde daha önce bu şirketlerden hizmet alan tanıdıklarınızın tavsiyeleri doğrultusunda bir firma seçimi yapabilirsiniz. Ancak böyle bir tanıdığınız bulunmuyorsa da her zaman olduğu gibi internettin gücünden yararlanarak en kaliteli ve güvenilir hizmet sunan Beylikdüzü temizlik şirketleri ve ekiplerine online olarak ulaşım sağlayabilirsiniz.  Temizlik şirketi seçerken dikkat etmeniz gereken faktörlerden bir kısmını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Her sektörde olduğu gibi temizlik sektöründe firmanın hizmet kalitesi çok önemlidir. Ama bunun yanında personellerin güvenilir, ahlak değerlerine sahip olması ve titiz bir çalışma anlayışını benimsemesi gerekmektedir. Çünkü eviniz ya da işyerinizde bulunan her türlü maddi varlık ve eşyalarınızı bu personellere geçici bir şekilde emanet edeceğinizi için mutlaka güvenilir kişiler olması gerekmektedir.
 • Öte yandan sektörde bilinirliği ve müşteri potansiyeli yüksek kurumsal şirketlerle çalışmanızı tavsiye deriz. Özellikle temizlik sektörüne yıllarını adamış Beylikdüzü temizlik şirketi gibi firmalardan kaliteli ve güvenilir hizmetler çıkacağından emin olabilirsiniz.
 • Şirketler arasında seçim yaparken kesinlikle firmanın önceden hangi kişiler ya da kurumlar ile çalıştığı referansı ve müşteri memnuniyeti potansiyeli size bu konuda ışık olacaktır.
 • Kesinlikle fiyata göre karar vermeyin. Çünkü piyasaya yeni atılan şirketler doğal olarak ucuz fiyatlar vererek reklamını yapacaktır. Bu şirketlerin daha az tecrübesi olacağından dolayı sizi bu konuda yanıltabilir. Bunun için çalışmayı düşündüğünüz şirketler ile yüz yüze görüşme yapın ve müşteriye olan tutumunu gözlemleyin.
 • Beylikdüzü sınırları içinde ya da çevresinde temizlik şirketi arıyorsanız size en yakın noktada olanları tercih edin.
 • Ayrıca firmanın temizlikte kullanacağı temizlik maddeleri, ekipmanları ve araçları konusunda bilgi edinin.

Seçeceğiniz Temizlik Şirketi Çevre Dostu Olmalı

Temizlik nedir Temizlik şirketinin, yapacağı kaliteli temizliğin yanı sıra insan sağlığına zarar vermeyen çevre ve doğa dostu, verdiği temizlik hizmetinde %100 garanti vermesi gerekmektedir. Yaptığı işin öneminin ve hassasiyetinin bilincinde olup her zaman deneyimli personellerle planlı ve programlı bir şekilde hareket etmelidir.  Gelişi güzel yapılan işlerden olumlu sonuçlar ortaya çıkmaz. Bu nedenle kurumsal firmaların her zaman planlı ve programlı hareket etmesi ve mümkünse çalışılacak alanda, öncesinde keşif yapıp bütün malzemeleri hazırladıktan sonra temizlik işine başlaması gereklidir. Mutlaka temizlik yapılacak alanda insan bulunmamalıdır.  Bunun için temizlik işinde doğa dostu ürünlerin kullanılması gerekir.

Temizlik Şirketi Ev Temizliği Yapar Mı?

Elbette Beylikdüzü temizlik şirketi ev temizliği konusunda da size her türlü desteği sağlamaktadır. Özellikle çalışan ve evine fazla vakti olmayan hanımların en çok ihtiyaç duyduğu temizlik hizmeti, ev temizliğinden tutunda dış cephe cam temizliğine kadar tam kapsamlı bir şekilde yapılmaktadır. Özellikle kış ayının bitimi sonucunda bahar temizliğinde kapılarınızdan tutunda, pencere camlarınıza, mutfak dolaplarınızdan banyo mobilyanıza kadar evinizin her bir alanınızı doğa dostu deterjanlar ile en kısa sürede derinlemesine temizleyip anahtar teslim şeklinde hizmet etmektedir.

Temizlik Nedir
Temizlik Nedir

Ev Temizliği Temizlik Aşamaları

Evinize gelen ekipler öncesinde kısa bir süre keşfederler. Temizlenecek tüm alanları güzelce gözlemleyip, gerekli temizlik malzemelerini hazırlarlar. Öncesinde, tüm evi, pencereleri ve balkon kapılarını açıp havalandırırlar. Ekip olarak çalışacakları için her bir personel görev paylaşımı yapar. Birisi duvarların lekesini silerken diğerleri camları siler, öteki ise kapıları siler ve benzeri gibi işlemleri yapar.  Bu şekilde kısa sürede temizliği biten ev, sahiplerine teslim edilir.

Temizlik Şirketleri Neden Tercih Edilir

Temizlik nedir insan yaşantısını her alanında başlı başına önemli bir ihtiyaçtır. Temizlik hizmetleri, genellikle insanların zamanın olmadığından dolayı tercih edilmesinin yanı sıra çalışma alanlarında ayrı bir görev olarak sayılmaktadır.  Bazı firmalar temizlik yapacak personellere gerekli duymamakta ve bunun yerine üç günde ya da haftada bir temizlik şirketlerinden temizlik hizmeti alarak temizlik ihtiyacını karşılamaktadır.

Şirket temizliği denildiğinde çöplerin alınmasından tutunda zeminlerin süpürülüp pas paslanmasına, kapıların silinmesinden dış cephe cam temizliğinin yapılmasına kadar bir sürü işlemden geçmektedir. Bundan dolayı hızla büyüme gösteren temizlik sektörü aslında geniş bir sektördür. Halı yıkama sektörü de bu sektörün diğer bir parçasıdır.  Halı yıkama sektörünün hizmet seçeneği farklıdır. Çalışma alanı da farklıdır.  Ev tekstil ürünlerini ya da halı, kilim, koltuk ve benzeri ürünlerin ofiste ya da evde, yerinde yapan bu firmalarında işleri oldukça güvenli ve hassas olmalıdır.  İç cephe, dış cephe cam temizliği, apartman temizliği, merdiven temizliği yapan Beylikdüzü temizlik ise evinizin taşınmayan alan ve materyallerini temizlemekle görevlidir.Temizlik firmamız tuşba temizlik hizmetleri şirketine sepetli vinç platformlarınıda katmıştır.Temizlik sektöründe temizlik nedir nasıl yapılır sorusuna birde Dış cephe cam temizliği nasıl yapılır? sorusunu ekleyerek işaretli linkimize tıklayarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.Sosyal medya facebook tan takip yapabilirsiniz.

1 Comments

 • İnternet üzerinde temizlik üzerine en açıklayıcı yazılardan biri olmuş elinize sağlık.

Comments are closed.

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.