7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Temizlik İpuçları

Temizlik İpuçları

Temizlik İpuçları temizlik her insan için önemlidir. Kişisel temizliğimizin yanı sıra evimizin, arabamızın, çevremizin temiz ve düzenli olmasına elimizden geldiği kadar özen gösteriyoruz. Fakat bunları yaparken doğru yöntemi kullanmak önemlidir. Çünkü yanlış bir yöntem kullanırsak temizlik yaptığımız ürüne zarar verebilir daha kötü bir görünüme sahip olmasına sebep olabiliriz. Ancak ufak püf noktalar ile temizlik sürecini daha kolay hale getirebilir ve aynı zamanda daha derinlemesine bir temizlik yapabilme imkânı bulabilirsiniz. Temizlik sırasında kullanılan solüsyonlardan ekipmanlara kadar birçok önemli detay vardır.

Temizlik İpuçlarında Limon Tuzu Mucizesi

Temizlik ipuçları ile her ortam daha hijyenik bir görünüm kazanacaktır. Bu pratik bilgiler günlük hayatımızda işinize yarar. Özellikle evinizde bulunan malzemelerle kolaylıkla yapabilirsiniz. Hem doğal yollarla hem de ekonomik yöntemlerle eviniz pırıl pırıl olacak ve mis gibi kokacak. Mesela limon tuzunun çok mucizevî bir ürün olduğunu biliyor muydunuz? Limon tuzu ile birçok yerin çok kolay bir şekilde ve kimyasal kullanmadan temizliğini yapabilirsiniz. Örneğin çaydanlıkların içi kireç tutmuşsa 3-4 parça kadar limon tuzunu su ile doldurduğunuz çaydanlığın içine atın ve kaynatın. Su kaynamaya başladıktan sonra kireçlerin çözüldüğünü kendiniz göreceksiniz. Kirecin yoğunluğuna göre limon tuzunun miktarını arttırıp daha fazla kireç çözmesine yardımcı olabilirsiniz. Limon tuzunu kullanabileceğiniz bir diğer yer ise banyolardır. Duşa kabinlerinizin su izleri olmasının sebebi suyun kireç kalıntılarıdır. Aynı şekilde bir şişeye ılık su doldurun ve içine 5-6 parça kadar limon tuzu ekleyip çalkalayın. Limon tuzunun eridiğinden emin olduktan sonra duşa kabini ıslatmadan direkt bu karışımı sıkın. Biraz beklettikten sonra silin ve durulayın. Sonuç harika pırıl pırıl duşa kabin camlarınız oldu. Bu yöntemi sık uygularsanız duşa kabininizin  kireç tutma süresi  de uzayacaktır.

Temizlik İpuçlarında Diş Fırçası Mucizesi

Temizlik ipuçları yazımızda size sunacağımız bir diğer fikir ise diş fırçasıdır. Kullanmadığınız eski diş fırçalarınızı temizlikte rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin, bezle temizlenmesi zor yerleri küçük kalıntıları almak için diş fırçası yardımcınız olacaktır. Evimizin prizleri temizlik adına çok gözümüze gözükmese de aslında en çok ellerimizin değdiği yerlerdir. Bu yüzden özellikle çocuklu evlerde temizliğine dikkat edilmesi gerekir. Prizleri temizlemek için diş fırçasının üstüne az miktarda krem temizleyici döküp ince yerlerini güzelce fırçalayın ve sonrasında nemli bir bezle silin. Prizleriniz yepyeni gözükecek.
Temizlik İpuçları
Temizlik İpuçları

Temizlik İpuçlarında Sirke ve Karbonat Mucizesi

Temizlik ipuçları arasında farklı ürünler de kullanılabiliyor. Evimizde en çok kullandığımız aletlerden biri de çamaşır makinesidir. Bu yöntemi hem çamaşır makinesinde hem de bulaşık makinesinde kullanabilirsiniz. Çamaşır makineniz özellikle koku yapmaya başladıysa giderleri pislikle dolmuş olabilir. Bunu temizlemek için makinenizin deterjan gözüne bir su bardağı beyaz sirke ve bir yemek kaşığı karbonat ekleyin ve makinenizi 90 derecede boş olarak çalıştırın. Hem makineniz doğal yollarla temizlenmiş olacak hem de borularını açmış olacaksınız. Böylelikle servis ücreti ödemeden çok ekonomik ve doğal bir yöntemle çamaşır makinenizi temizlemiş olacaksınız. Aynı yöntem bulaşık makinenize de geçerli. Bulaşık  makinenizin kapağına bir yemek kaşığı kadar karbonat dökün. Deterjan gözüne de aldığı kadar beyaz sirke ekleyin. Yine bulaşık makinenize en yüksek ayarda boş olarak uzun yıkamada çalıştırın. Program bitiminde makinenizi açtığınız zaman pırıl pırıl olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz.

Temizlik İpuçlarından Küp Şeker Mucizesi

Gelelim tül ve perde temizliğine. Tül ve güneşliklerinizi yıkamak için özel deterjanlar almanıza gerek yok. Çok pratik ve uygun bir yöntemle bunu kendiniz evde yapabilirsiniz. Tül ve  perdelerinizi çamaşır makinesine katlayarak koyun. Bunun sebebi yeni nesil tüller ince ve naylon yapıda olduğu için makinenizin herhangi bir yerine takılma riskinde zarar görüp yırtılabilir. Bunu engellemek için bu şekilde  koyarsanız perdelerinizi riske atmamış olursunuz.
Temizlik İpuçları
Temizlik İpuçları
Çamaşır makinenizin deterjan gözüne 5 adet küp şeker koyun ve renkliler için deterjan kullanın. Çünkü beyazlar için kullanılan deterjanlarda çamaşır suyu katkısı olduğu için perdelerinizi kolaylıkla yıpratabilir. Perdelerde leke tutmaz özelliği olduğu için ağır deterjanlar ağartıcılar kullanmanıza gerek yoktur. Çok uzun programda yıkamanıza ve fazlaca sıkma yaptığımızda perdelere zarar verir. Ayrıca yumuşatıcılarda perdeler için zararlı. Evet, gerçekten yumuşatıcı perdelerinizin güzel kokmasına sebep olabilir. Fakat bu koku geçicidir ve perdelerinizi çabuk yıpratır. Anlattığımız yöntemle yıkadığınız perdeler mis gibi bembeyaz çıkacaktır. Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Temizlik İpuçlarında Bebe Yağı Mucizesi

Temizlik İpuçları ile hem evler hem de iş yerleri tertemiz oluyor. Bu yöntemler çok işinize yarayacak ve bunu herkesle paylaşmak isteyebilirsiniz. Ankastre ürünlerimiz yemek yapıldıktan sonra yağlanan sık kullandığımız sürekli dezenfekte etmek zorunda kaldığımız ürünlerdir. Bu açıdan temizledikten sonra parlamasını istiyorsanız bebe yağı kullanabilirsiniz. Ocağınızı temizleyin ve kurulayın. Kuruladıktan sonra az miktar bebe yağını ocağımızın üstüne dökün ve bir pamuk yardımıyla her yerine yayın. Su izi ve leke kalmayacak ve ocağınız yeni gibi parlayacaktır.
Temizlik İpuçları
Temizlik İpuçları

Temizlik İpuçlarında Fırın Temizliği

Temizlik ipuçları fırın temizliğinde de size yardımcı olacak. Temizlikte en zorlandığımız ürünlerden biri fırın temizliğidir. Özellikle yağlı yemeklerden sonra fırının kapağına içine sıçrayan yağlardan ve kötü görüntüden, kokudan kurtulmak için çok pratik bir yöntem var. Fırınınızı geceden 200 derecede ısıtın ve kapatın. Bir sprey şişeye doldurduğunuz bir su bardağı ılık su bir çay bardağı beyaz sirke ve bir yemek kaşığı karbonatı çalkalayıp fırınınızın kapağına ve içine sıkın. Bu şekilde ılık olan fırınınızın kapağını kapatıp sabaha kadar bekletin. Sabah nemli bir bez yardımı ile fırınınızı silin. Lekelerin çok rahat bir şekilde çıktığını göreceksiniz. Tertemiz doğal bir yöntemle dezenfekte olduğunu kendi gözünüzle göreceksiniz.Tuşba temizlik şirketinden genel temizlik hizmetlerinden de alabilirsiniz.
Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.