Beylikdüzü Temizlik Şirketleri

Tuşba Temizlik

Son Yazılar

Yangın Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır?

Yangın Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır?

Yangın Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır? Yangın son derece kötü bir durum, umut edelim ki hiç kimsenin başına böyle bir felaket gelmesin. Ancak hayat içerisinde olumlu şeyler olduğu gibi ne yazık ki can sıkan üzüleceğimiz olaylarda oluyor. Doğal felaketlerde bunlardan bir tanesi ve bazen bizimde başımıza gelebiliyor. Elbette yangın sonrası yapılması gereken pek çok şey var. Ortamın eskisi gibi olması için yapılması gerekenleri hem sizlere anlatmak hem de Yangın Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır? Bu konularda bilgiler vermek istiyoruz.

Ev ofis ya da daha farklı alanlarda yangınlar çıkabilir. Yangın tamamen söndürüldükten sonra ortamı temizleme işlemlerine başlanır. Yangın Sonrası Temizlik Nasıl Yapılır? Diye soracak olursanız 2 şekilde yapılır. Daha doğrusunu söylemek ve anlatmak gerekirse kademeli olarak yapılmakta ve 2 aşamadan oluşmaktadır.

1.Kaba Temizlik

Kaba temizlik adı üzerinde ortamda duran kullanılmayan eşyaların tamamının o ortamdan kaldırılması ve alanı açma üzerine yapılır. Yani ince temizliğe başlamadan önce engel olacak kullanılmayacak zarar görmüş ne kadar eşya varsa kaldırılır.

Kaba temizlik yangın sonrasında yapılan ilk temizlik türüdür. Bu temizlik başlangıç olarak da isimlendirilebilir. Kullanılmaz hale gelen eşyaların kaldırılması temizliğin daha hızlı ve kolay yapılmasına neden olur.  Bu yüzden önemlidir ne kadar hızlıca bu iş yapılırsa o kadar iyi olacaktır.

İlginizi çekebilir  Mermer Parlatma

2.İnce Temizlik

Kaba temizlik yapıldıktan ve ortada temizliğe engel olacak bir durum kalmadığı zaman ince temizlik başlar. Aslında kaba temizlik ile orantılı olan ince temizlik gerçekten zordur. Bugüne kadar yaptığınız temizlikleri bir kenarı bırakın.

Yanan evden ya da ofisten kullanılmayacak ne varsa çıkarıldıktan sonra sırada ise başka bir şey var. Boya, havalandırma genel temizlik, tadilat işleri bir hayli zor ve yoğun bir dönem sizleri bekliyor. İnce temizlik adını sonuna kadar hak ediyor ve bu temizlik son derece zahmetlidir. İnce temizlik yaparken ve sonrasında nelere dikkat etmek gerekiyor hemen aşağıda maddeler halinde bulabilirsiniz.

  • Ortamda bulunan kötü koku ve gazların tamamen dışarı çıkması sağlanır. Zehirlenme olasılığı olduğu için cam ve pencerelerin açık kalması son derece önemlidir.
  • Deforme olmuş kullanılmayacak tüm eşyalar ayakaltından kaldırılmalı ve yanan bölgenin olabildiğince eski haline gelmesi için odaların titizlikle temizlenmesi gerekmektedir.
  • Kuru bezler ile kirlenen ve yıpranan alanlar temizlenebilir. Boya badana öncesinde kesinlikle böyle bir şey yapmak akıllıca olacaktır.
  • Ortam içerisinde daha az zarar görmüş olan perde, yastık, yorgan, battaniye gibi hijyen gerektiren ev eşyaları toplanarak yıkama fabrikasına gönderilir. Herhangi bir yerde su ve deterjanla kullanıcı tarafından yıkanmamalı ve bu işlem için halı yıkama firmalarından yardım alınmalıdır.
  • Hangi alanların dekore edileceği belirlenmeli ve maddi olarak bu işlerin ne kadar olacağı belirlenmelidir. Sonrasında ise yeni bir çalışma yapılabilir.
  • Avcılar İnşaat Sonrası Temizlik
İlginizi çekebilir  Beylikdüzü Fabrika Temizlik Şirketi
Written by Tuşba Temizlik

Temizlik hizmetine, ekipmanlarına ihtiyacınız var ancak bütçeniz veya ödeme koşullarının sizi zorlayacağını mı düşünüyorsunuz? Gelin size uygun koşulları birlikte belirleyelim. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Ara