Beylikdüzü Temizlik Şirketleri

Tuşba Temizlik

Son Yazılar

Cumhuriyet Mahallesi Halı Temizliği

Cumhuriyet Mahallesi Halı Temizliği

Cumhuriyet Mahallesi Halı Temizliği

Cumhuriyet Mahallesi Halı Temizliği firması (Tuşba Temizlik) olarak hizmetinizdeyiz. Halı evinizi renklendiren güzel bir dekoratif unsurdur. Ancak kirli bir halı evinizin tüm havasını bir anda olumsuz yönde değiştirebilir. Ayrıca halılar toz ve bakterilerin birikip çoğalmayı sevdiği bir ortam sağlarlar. Bu da özellikle alerjik bünyelerde veya astımı olan kişilerde sorun yaratabilir. Halıları haftada en az bir kere süpürmek ve her ay en az bir kere yıkamak temizliği açısından ideal olacaktır. Bu yazımızda halı nasıl temizlenir, halı nasıl dezenfekte edilir, halı ne ile temizlenir, evde halı nasıl yıkanır ve bu işlemlerin püf noktaları nelerdir kolayca öğrenebilirsiniz.

Evde Halı Nasıl Yıkanır?

Öncelikle halınızı elektrikli süpürgeyle güzelce süpürün. Böylece yıkamadan uzaklaştırabileceğiniz toz ve kirlerden kolayca kurtulmuş olursunuz. Halınızda lekeler varsa bunlara temiz bir bezle, fazla ovmadan müdahale edin. Bunun için ılık suyun içine damlatacağınız, ağartıcı bulundurmayan bir bulaşık deterjanı kullanabilirsiniz. Sonrasında ılık suyla durulayın. Halı yıkama için üretilen özel şampuanlardan birini edinin. Elde halı neyle yıkanır dediğinizde, seçtiğiniz ürünü talimatlarında belirtildiği şekilde kullanıp, sonrasında daha kolay kuruması için fazla su kullanmamaya, halının tüylerini bozacak kadar güç uygulamamaya dikkat edin. Elektrik süpürgenizin su çekme özelliği varsa bunu kullanarak kuruma sürecini hızlandırabilirsiniz. Halı yıkama makinesi kullanıyorsanız etiketinde belirtilen miktarda halı şampuanını temiz su bölmesine ekleyin. Makineyle halının tümünü güzelce yıkadıktan sonra su emme fonksiyonuyla fazla suyunu çekin. Son olarak halınızı kurumaya bırakın. Bu sırada renginin zarar görmemesi için doğrudan güneş almamasına ve iyi havalanan bir yerde kurumasına özen gösterin.

Cumhuriyet Mahallesi Halı Temizliği firması Tuşba Temizlik ile evleriniz güvende !

Ofis Temizliği Şirketi

Ofis Temizliği Şirketi

Ofis Temizliği Şirketi

Tuşba Ofis temizliği şirketi olarak, İstanbul’da bir çok kurumsal firmanın sorunu olan ofis temizlik ihtiyaçlarını, profesyonel ekipmanlar ve ekibimiz ile sorun olmaktan çıkarıyoruz. Birçok kurumsal firma günümüzde temizlik ihtiyaçlarının karşılanması için dışarıdan hizmet almaktadır. Bunun başlıca sebepleri ekonomik olması ve verimli temizlik hizmeti sağlanmasıdır. Ofis temizliğini şirketi tercih edilme sebepleri;

 • Tam zamanlı personel istihdamı yerine, ihtiyaç duyulduğu gün sayısı kadar temizlik hizmeti alınması.
 • Maliyet açısından temizlik firmasından hizmet almak daha ekonomiktir.
 • Temizlik malzemeleri almak yerine bunları temizlik firmasınının temizlik sırasında temin ederek kullanması.
 • Sözleşme yapılması durumunda, yıllık fiyatlar da artış olmaması sebebiyle sabit fiyat avantajı.
 • Güven ve kaliteli temizlikten faydalanılması, temizlik firmasının gözetiminde yapılan temizliğin standartların üstünde olmasıdır.
 • Gönderdiğimiz temizlik personelleri sigortalı, iş güvenliği eğitimi almış, temizlik kimyasalları konusunda da eğitim almıştır.
 • Kısaca iş yerlerinde geçirilen süre göz önünde bulundurulduğunda, temizlik çok önemli bir husustur. İşletmenize dışarıdan alacağınız temizlik hizmeti, hem daha ekonomik hem de daha profesyonelce olacaktır.

Ofis temizliği ve diğer temizlik türlerinde uzmanlaşan kadromuz ile size en iyi çözümü üretiyoruz. İstanbul Ofis Temizliği Şirketi olarak, garantili temizlik hizmeti sunuyoruz.

Ofislerinizin temizliğini garanti ediyoruz, en önemli referansımız siz değerli müşterilerimiz. Kullandığımız ürünler, 5 yıldızlı otellerin temizliğinde kullandığımız ürünlerden oluşmaktadır.

Ofis ve büro temizliği hususunda dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır;

 • Personelin Güvenilir Olması
 • Kullanılan malzemeler ve ekipmanlar
 • Personelin ekipman ve malzeme kullanımında bilinçli olması
 • Belirlenen saatlerde temizlik hizmetlerinin bitmesi
 • Temizlik hizmetlerinin belli bir sistem içinde yapılması

Günümüzde evimizde geçirdiğimiz zamandan daha çok zaman iş yerlerimizde geçmekte. Hijyenik bir çalışma ortamında çalışanların verimi artacaktır. İş yerlerini düzenli temizlediğimiz firmalar, memnun kalmadıkları personelleri değiştirme hakkına sahiptirler. Ofis temizliğinde kullandığımız malzemelere çok dikkat ederiz ve asla insan sağlığını bozacak maddeleri kullanmayız. Kullandığımız ürünler TSE uygun olup istendiğinde siz değerli müşterilerimize detaylı olarak ürün listesi sunulmaktadır. Sağlığınız bizim için çok önemli. Tuşba Temizlik ile farkı yaşayın !

Restaurant Temizliği

Restaurant Temizliği

Restaurant Temizliği

Farklı zamanlarda günlük, haftalık, aylık olarak çalıştığımız Restaurant Temizliğinde mutfak ve satış alanlarının bulunduğu temizlik işlerinde tuşba temizlik şirketi olarak uzman ekibimiz ile hijyenik hale getiriyoruz.

Cafe ve restaurantlar gün ve gün daha da ilgi görmekte.  Sosyal aktivite olarak gidilen bu mekanlarda çalışma saatleri boyunca giren çıkan bir çok kişi olmaktadır. İnsanların yemek yediği, kahve içtiği ortamların son derece temiz olması gerekir. Günlük temizlik insan sağlığı açısından Cafe ve restaurant tarzı yerlerde çok daha önem taşıyor. Mekan seçiminde müşterilerin dikkat ettikleri en önemli faktör ortamın temizliğidir.

Mutfak temizliği, haşere temizliği, dış cephe cam temizliği, tuvalet temizliği gibi farklı temizlik alanlarında bizi arayabilir arkanıza bakmadan gönül rahatlığıyla müşterilerinizle ilgilenebilirsiniz.

Profesyonel Ofis Temizliği

Profesyonel Ofis Temizliği

Profesyonel Ofis Temizliği

Kurumsal hizmet yapısına sahip olan Tuşba Temizlik firması, Beylikdüzü başta İstanbul genelinde temizlik hizmeti veren bir firmadır. Sağlamış olduğu hizmet sayesinde, yaşanılabilir mekanlar için doğru temizlik uygulamalarını müşterilerine sunmaktadır. Temizlenecek mekanın atmosferine göre farklı çözüm ve yöntem uygulayan firmamız, çalışanların yoğun olarak mesaide kaldıkları ofisler için ferahlatıcı ve rahatlatıcı temizlik sistemini uygulamaktadır. Böylece çalışanların kendilerini daha iyi hissedecekleri bir mekan, sağlıklarına zarar vermeyecek bir çalışma alanı sağlanmış olur.

Ofis Temizliğinde unutulmaması gerekenler;

Çöplerin boşaltılması ve yeni çöp poşetlerinin takılması.

Yüzeylerin haftada bir gün detaylı, diğer günler de tozlarının alınması gerekir. Her ofisin haftada bir gün detaylı temizliğe ihtiyacı vardır.

Masaların temizliği, önemlidir. Personel bu konuda deneyimli olmalıdır. Masa da kullanılan temizlik bezi başka bir yerde kullanılmamalıdır. Masada ki evrakların yerleri değiştirilmemelidir.

Kapı kolları, sandalye ayakları ve duvarlar sürekli kontrol edilmeli ve dezenfekte edilmelidir.

Merdivenlerin temizliği yukarıdan aşağıya doğru özenli bir şekilde yapılmalıdır.

Temizlik personelinde nemli ve kuru bez bulunmalı, temizlikten sonra kuru bezle kurulama işlemi yapılmalıdır.

Büyük zeminlerde zemin yıkama makinesi kullanılmalıdır. Daha steril bir ortam için zemin yıkama makineleri ve otomatları gereklidir.

Camların temizliği, firmanızın dışarıdan vitrini olduğu için sürekli temiz tutulmalıdır. Firmanıza kurumsal bir hava katacağı düşünüldüğünde, düzenli olarak cam temizliği yapılmalıdır.

Kontrol, ofisten çıkarken ekip şefi tüm sahayı gezerek eksikler varsa düzeltilmesini sağlamalıdır. Güne başlarken personelin, her hangi bir leke ve çöp ile karşılaşması yapılan temizliği boşa çıkaracaktır.

Temizlikte İlk Prensibimiz Kalite!

Tuşba Profesyonel Ofis Temizliği

Fabrika Temizlik

Fabrika Zemin Temizliği Genel Bilgiler

Fabrika Zemin Temizliği

Fabrikalarda pek çok kişi sürekli çalışır durumda bulunmaktadır. Bu nedenle fabrika zeminlerinde gerek iş makinesi kullanımından dolayı gerekse genel üretimden dolayı sürekli kirlilik hakim olabilir. Bu nedenle zeminlerin uygun koşullarda ve belli aralıklarda profesyonel bir şekilde temizlenmesi gerekir.

Aksi halde zeminler zaman içerisinde yıpranır ve deforme olur. Bu durum daha büyük maliyetlerin oluşmasına neden olur. Fabrika zeminlerinin temizliği zemine uygun, fabrika ortamında kullanıma elverişli araçlarla ve etkin malzemelerle yapılmalıdır. Profesyonel bir temizlikle hem çalışanlar rahat eder hem de zeminlerin kullanım süresi uzar. Tuşba Temizlik Şirketi size bu hizmeti layıkıyla sunacaktır. Ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Fabrika Zemin Temizliği Yapımı

Fabrika ortamlarında maliyet açısından oldukça pahalı olan araçlar mevcuttur. Bu nedenle zemin temizliği yapılırken bu araç gereçlere zarar gelmemesi çok önemlidir. Bu da ancak hassas ve işinde uzman çalışanlar sayesine mümkün olur.

Aksi halde ucuz temizlik hizmeti alınması hedeflenirken daha büyük zararlarla karşılaşılabilir. Çalışanların bulunduğu alandaki zemin temizlikleri insan sağlığına ve fabrika ortamına uygun ekipmanlarla ve malzemelerle gerçekleştirilmelidir. Aynı zamanda fabrikanın iş akışına dikkat edilmeli ve planlı bir süreç işletilmelidir. Tüm bu kıstaslar profesyonel bir hizmetle elde edilebilir.

Fabrika Zemin Temizliği Var mı ?

Tuşba temizlik sizlere bir çok temizlik hizmeti vermiş olduğu gibi fabrika zemin temizliğinde de etkin bir hizmet sunar. Şirketimiz bu hizmeti de uzun süredir profesyonel ekibi ile yürütmektedir.

Fabrika Zemin Temizliği Yönetmeliği

Her yerde olduğu gibi fabrika temizliği konusunda da yönetmelikler bulunmakta. Sonuçta bu arz-talep dünyasında çalışan olsun, müşteri olsun sağlığa önem verilmelidir. Zamanla hijyenine önem verilmeyen kuruluşunuz hastalığa zemin hazırlayacaktır. Neden böyle bir sonuçla karşılaşmak isteyelim ki ?

Fabrika Zemin Temizliği Zorunlu mu ?

Fabrika temizliği zorunlu olmasa bile gerekli temizliğin sağlanmadığı, hastalık oluşturabilecek ve insan sağlığını tehdit edebilecek her yer için yaptırımlar söz konusudur.

Fabrika Zemin Temizliği Önerileri

Günümüzde zemin temizliği oldukça teknik bilgi ve özen gerektiren bir iş haline dönüşmüştür. İnşaat sektöründeki gelişmeler ve alternatif kullanımlar zemin temizliğinin de değişmesini sağlamıştır. Çok farklı zemin türleri mevcuttur.

Tüm bu türlerde kirlerden arındırma işlemi uzmanlıkla yapılabilmelidir. Bunun yanı sıra zemin üzerindeki lekelerin çıkarılması, fabrikalarda daha çok karşılaşılabilecek ağır kir, yağ ya da lekelerin zeminden uzaklaştırılması özenli bir çalışmanın sonucunda mümkün olur. Ayrıca isteyen kişiler için zemin cila gibi fazladan bakımlar da yapılabilmektedir.

Zemin temizliği sadece süpürme ve silme gibi basit işlerden oluşmaz. Yapılan temizlik hem kullanım hem de görünüm açısından hijyen sağlarken aynı zamanda zeminin korunmasına da yardımcı olur. Bu sayede fabrika gibi her giderin önemli olduğu bir alanda zeminlerin uzun süreli bir kullanıma sahip olması sağlanır. Tuşba Temizlik Şirketi ile ayrıcalığı yaşayın !

Fabrika Zemin Temizliği Ücretleri

Vermiş olduğumuz hizmetler gayet makul bir şekilde sizlere sunulmaktadır. Hizmetin verileceği yer ver alana göre değişiklik göstermektedir. Ayrıntılı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Fabrika Zemin Temizliği Zararlımı ?

Fabrika zemin temizliği bilinçli yapıldığı sürece her hangi bir zarar söz konusu değildir. Lakin yanlış yapılan işlemlerde sağlığı tehdit edici unsurlar doğmaktadır. Özellikle kullanılan temizlik malzemesi, kimyasalın türü hem zemine zarar verir hem de insan sağlığını etkiler.

Fabrika Temizliği Şirketi

Beylikdüzü Fabrika Temizliği Şirketi olan firmamız uzun yıllardır verdiği hizmetler ile adını duyurmaktadır. Tecrübeli kadro, güçlü referanslar ve uygun fiyatlar ile sizlerleyiz !

Beylikdüzü Temizlik Malzemeleri

Beylikdüzü Temizlik ve Temizlik Malzemeleri

Beylikdüzü Temizlik ve Temizlik Malzemeleri

Beylikdüzü Temizlik Malzemeleri kullanılarak yapılan temizlik işlemlerinde Tuşba Temizlik Şirketi farkını ortaya koymaktadır. Genel Temizlik, Ev ve Ofis Temizliği, Villa Temizliği, Halı ve Koltuk Temizliği, Fabrika Zemin Temizliği, Dış Cephe Temizliği, Fuar ve Stand Alan Temizliği, Koltuk Yıkama, Zemin Cilalama ve Bakım Temizliği, Avm Temizliği, Site, Blok ve Lojman Temizliği için kullanılan temizlik malzemeleri son derece kalitelidir.

Temizlik malzemeleri, çevre temizliği amacıyla yüzeyleri temizlemek ve/veya dezenfekte etmek için kullanılan kimyasal maddeler olarak tanımlanmaktadırlar. Bu ürünler günlük yaşamda nerdeyse tüm evlerin ve işyerlerinin temizliğinde kullanıldıklarından modern yaşamın ayrılmaz parçası haline gelmişlerdir.

Temizlik için gerekli malzemeler temizlik aşamasının en önemli kısmıdır. Evi temizleme fikri çoğu insanı korkutur. Ev temizliği, özellikle yoğun programları olan insanlar için ağır bir yük gibi görünmektedir. Ancak mutfak ve banyo gibi temel hijyen noktalarının temizliğine özellikle dikkat edilmelidir. Eğer genel temizlik malzemeleri nelerdir? sorusunun cevabını biliyorsanız, temizlik daha kolay olacaktır. Bir evi verimli ve yaşanmaya değer kılan en önemli özelliklerden biri temizliktir.

Her evde belirli temel bileşenlerden oluşan bir temizlik seti olmalıdır. Birincisi, her temizlik adımı için gerekli olan temizlik kovalarıdır. Paspas ve kova, kullanıcının tercihlerine göre seçilmelidir. Aynı zamanda tüm yüzeyleri temizlemek için bir bez ve sünger de gereklidir. Bu ana bölümlerden biridir. Farklı uygulama alanlarına göre ultra ince bezler ve cam bezleri gibi detaylara dikkat edilmelidir. İnatçı kirler ve sert yüzeyler için küçük bir fırça ve büyük fırça unutulmamalıdır. Aynı zamanda satın alacağınız genel temizleyici size birçok açıdan kolaylık sağlar. Kısaca Ev, İnşaat sonrası temizlik, Dış cephe cam temizliği, Ofis temizliği, Villa temizliği, Halı ve Koltuk temizliği, Fabrika zemin temizliği, Fuar ve Stand temizliği ve avm temizliğinde temizlik malzemeleri çok önemlidir.

Evlerimizde kullandığımız ve kimyasal madde olarak değerlendirmediğimiz birçok ürün bulunmaktadır. Profesyonel temizlik içerisinde doğru kullanılan temizlik malzemeleri yapılan temizliği ön plana taşır. Tuşba Temizlik hangi bölgenin temizliğinde hangi temizlik malzemelerinin kullanılması gerektiğine son derece hakimdir. Ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Halı Yıkama

Halı Yıkama

Halı Yıkama

Halı Yıkama aşamaları olan, halı tozu alma, halı yıkama, halı sıkma, halı kurutma gibi profesyonellik isteyen bir hizmettir. Bu zorlu tüm işlemleri uzman kadromuz ile çözüme kavuşturuyoruz. Halı yıkama sektörü son yılların en çabuk gelişen iş alanı haline gelmektedir. Son derece kolay açılabilir bir işletme olması ve talebin artması nedeni ile bugün her köşe başında bir halı yıkama işletmesi görmek mümkündür. Senelerin deneyimiyle profesyonelleşen firmamız İstanbul da ki en büyük halı yıkama fabrikasına sahiptir. Sektörün hızla genişlemesi nedeni ile piyasada şuan birçok farklı halı yıkama deterjanı ve ürünü de yer almaktadır. Bu kullanılan ürünlerde de kaliteye önem vermekteyiz.

Siz de kirlenen halılarınızı profesyonel bir elde yıkatmak ve memnun kalacağınız bir hizmet satın almak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. İstanbul’da profesyonel ve uzman ekibi ile koltuk, perde, yorgan ve halı yıkama hizmeti veren Tuşba Temizlik sayesinde kaliteyi fark edeceksiniz. Firma çalışanlarımız ile günün her saati iletişime geçebilir ve ayrıcalıklı hizmet içeriklerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Halı yıkamada çevre dostu ve toksik içermeyen temizleme solüsyonları kullanmaktayız. Servislerimiz tarafından halı yıkama merkezimize getirilen halılarınız, öncelikle cins ve özelliklerine göre ayrıştırılır ve hemen ardından temizliği sağlanır. Elbet ki halınızı teslim aldığınızda soracağınız ilk soru “halılarımız temizlik firmasından geldikten sonra iyice temizlendiğini nasıl anlarız ?” olacaktır. Bu hizmeti yerinde de verdiğimiz için yaptığımız işlemleri an ve an takip edebilirsiniz. Beraber iş ortaklığı yaptığımız her firma bizim için büyük bir referans. Onlardan da memnuniyetlerinin ne derece olduğunu öğrenebilirsiniz.

blank

Halı Yıkamada Önemli Adımlar Nelerdir ?

Her şey de olduğu gibi halı yıkamanın da bir plan programı var. Halılar evlerimizde her odamızda bulunan ister istemez her an temas ettiğimiz temel eşyalarımız arsında yer alır. Bunun içinde halı temizliği sağlımız için çok ama çok önemli bir durumdur. Halılarımızda yapısı gereği kirli olduğunu göstermeden kirini derin yapısında saklayabilir. Yalnızca kir, toz ve leke değil aynı zamanda vücudumuzdan dökülen ölü deri tozları da halılarımızın derin kısımlarında yer almaktadır. Halılarımız her daim ayak altında olduğu için, lekelenme durumu da çok fazladır. Bu lekeler her zaman kolay çıkan lekeler olmayabilir. Örneğin başımıza sıkça gelecek durumlardan en zorlu olanı kahve ve çay lekesidir. Tabi zengin Türk mutfağını da göz önünde bulundurursak yağlı yemek lekeleri de sıkça karşılaştığımız lekeler arasında yerini alır.

Halı yıkama işlemi yapılırken kesinlikle sıcak su kullanılmamalıdır. Sıcak su halılara zarar verebilir ve aynı zamanda halıların renklerini soldurabilir. Bunun için halı yıkamada kesinlikle soğuk su kullanılmalıdır. Suyun soğuk olmasının önemi kadar suyun tazyiğinin de önemi vardır. Tazyikli suyla yıkanan halılarda deformasyon oluşabilir. Sert yapıya sahip olarak görünen halı imlikleri dahi tazyikli su ile yıkama yapılınca deformasyona uğradığı görülmektedir.

Halı yıkama da dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de halının durulanmasıdır. Halıların çok iyi şekilde durulanması gerekir aksi takdirde iyi durulanmayan halılar çok daha hızlı kirlenir. Durulanması iyi yapılmayan halılar arasında kalan deterjan kalıntıları halıların yıpranmasına neden olur. Bu durum da halıların ömrünün kısalmasına da neden olur. Bunun için her yıkamadan sonra halıların iyice durulanıp durulanmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Dilediğinizde iletişim bilgilerimize ulaşabilirsiniz. Bizi sosyal medyadan da takip edebilirsiniz.

Ev temizliği nasıl yapılır nereden başlanır?

Ev temizliği nasıl yapılır nereden başlanır?

Ev temizliğine en az kullanılan odadan başlayınız yani çok fazla kirli olmayan oda temizlik kovasındaki suyunuzun hemen kirlenmemesine yardımcı olacaktır. Odada halı mevcutsa elektrik süpürgesi veya normal süpürge ile süpürebilirsiniz.

Yerler nasıl temizlenir?

Yumuşak paspas veya mop kullanarak ıslaklık bırakmadan silin. Islak kalırsa kuru bir havlu ile zeminin üzerinden tekrar geçin. Temizleyici ürün kullanmak istiyorsanız 5 litre kadar suya 1 kapak sıvı temizleyici katabilir veya beyaz sirke ile doğal temizlik yapabilirsiniz. Sirkenin kokusundan endişe etmeyin.

Dolap silme suyuna ne konur?

Mutfak dolaplarını temizlemek için: Küçük bir kovaya bulaşık deterjanı ve sirke dökün. Ardından yarısını biraz geçecek şekilde su koyun. Bu karışımı bezle ya da süngerle tüm dolaplara uygulayın. Islak bir bezi bol bol durulayarak tüm dolapların içini tekrar silin.

Temizlik hakkında ayrıntılı bilgi ve hizmet için bizi arayınız.

Profesyonel Ev Temizliği Nasıl Yapılır ?

Profesyonel Ev Temizliği Nasıl Yapılır ?

Temizlik bir evin nasıl göründüğünü etkileyen en önemli unsurdur. Dünyanın en güzel dekorasyonun bile temiz olmayan bir evde hiçbir cazibesi kalmayacaktır. Yaşadığınız evi düzene getirmek, evlerinizin güzel ve estetik görünmesini istiyorsanız her zaman temiz ve düzenli tutmaya özen göstermelisiniz. Bugünkü yazımızda ise mevsim geçişlerinde yapılan büyük ve kapsamlı temizlik aşamalarını ayrıntılarıyla ele alacağız. Tüm aşamaları okuduğunuzda eminim bunların hepsini teker teker nasıl yapacağım yada bunun için yeterli zamanım yok diyebilirsiniz. Tuşba Temizlik Şirketi olarak kapsamlı olarak ev temizliğinizi yapıyoruz.

Önce tüm evi havalandırın

Evinizde o gün temizlik yapıyor olsanız da olmasanız da, dört mevsim, havalar ne kadar soğuk olursa olsun, evinizin içindeki havanın tazeliğini korumak için mutlaka her gün evinizi havalandırmalısınız. Bir evin yerlerinin, mobilyalarının, duvarlarının temizliğinden daha önemli olan şey ve evin temizliğini en çok gösteren ve hissettiren şey evin havasının temiz olmasıdır. Yaşam alanlarınız pırıl pırıl bile olsa, düzenli havalandırılmayan evlerde boğucu ve nahoş bir hava hakim olur. Özellikle sigara içilen evlerde ve açık mutfaklı salonlarda sigara ve yemek kokuları havayı çok daha hızlı yoracağı ve kirleteceği için bu ihtiyaç daha da zorunlu hale gelir.

Duvarlardaki lekeleri silin

Duvarlar evlerin dekorasyonlarını en çok gösteren unsurlardan biridir bu yüzden de profesyonel dekoratörler duvarlara ekstra özen gösterir. Elbette haftalık temizliklerde bu işlemi yapmanıza gerek yok ama bu yazımızda kapsamlı ev temizliği nasıl yapılır sorusunu ele aldığımız için evi havalandırırken temizliğin ilk aşaması olarak duvarlardan başlayabilirsiniz. Elbette evin bütün duvarlarını baştan aşağıya silmekten söz etmiyoruz. Evin tüm odalarını tek tek gezin ve duvarlarda oluşan lekeleri tespit edin. Daha sonra bu lekeleri duvarların boyasına ya da dekorasyonuna zarar vermeyecek mikrofiber bir bez ve sıvı arap sabunu ile (ya da aşındırıcı olmayan bir deterjanla) temizleyebilirsiniz. Duvarlarınızdaki lekeleri boyaya zarar vermeden çıkarmanın bir başka doğal yöntemi de sirkeli su kullanmaktır.

Perdeler

Duvarları temizledikten sonra evin kokusunu ve havasını değiştiren perde ve camlara yönelebilirsiniz. Önce evin tüm odalarındaki tüm perdeleri çıkarın ve çamaşır makinesine atın. Perdeler yıkanırken cam temizliğine geçebilirsiniz.

Cam temizliği

Cam silme bezleri ve cam silme sularıyla camlarınızı pırıl pırıl yapmak çok kolay. Ancak cam silme bezi dışındaki bezler camlarda leke ve toz bırakacağı için işinizi çok daha zorlaştıracaktır. Cam silme sularınızın içine biraz tuz eklerseniz, camlarınız çok daha hızlı ve çok daha etkili temizlenecektir. Ayrıca sirke, cam silerken de yardımımıza koşan doğal bir ürün olma niteliği taşıyor. Camlarınızı hazır cam silme suları yerine sirkeli suyla da temizleyebilirsiniz. Üstelik sirkeli suyla silinen camlar çok daha uzun süre temiz kalırlar. Camları silerken özellikle yüksek katlarda oturuyorsanız lütfen önce can güvenliğinizi düşünün ve asla cama çıkmayın. Bunun yerine oldukça ucuza satın alabileceğiniz uzayan cam silme aparatlarından alabilirsiniz. Cam silme işleminiz bitince aynı yöntemle evdeki tüm aynaları da silerek ayna temizliğini de aradan çıkarabilirsiniz.

Toz alın ve ortalığı toplayın

Camları sildikten sonra toz alma işlemine geçebilirsiniz. İtiraf edelim ki temizlikte çoğu kişi toz alma faslını pek sevmemekte. Toz alırken evdeki tüm mobilyaları dolanacağız için bir yandan da etrafı toplayabilirsiniz.

Malzemeye göre temizlik ürünü kullanın

Cam sehpaların tozunu cam silme sularıyla, ahşap sehpa ve mobilyaların tozunu ise ahşap mobilyalar için üretilmiş deterjanlı sularla alırsanız mobilyalarınızı yıpratmamış olursunuz. Unutmayın ki düzenli toz alınan bir ev her zaman daha temiz görünür. Mobilya ve sehpaların tozlarını aldıktan sonra kapı ve pencere kenarlarını da silmeyi unutmayın.

Çarşafları değiştirin

Sırada kumaşlı mobilya ve çarşafların temizliği var. Önce evdeki tüm yatak odalarını dolaşın ve bütün yastık kılıflarını, çarşafları ve nevresim takımlarını temizleriyle değiştirin. Bunu yapmadan önce yastıkları ellerinizle vurarak yumuşatırsanız ve hatta mümkünse balkonda bekleterek biraz havalandırın. Çarşafları değiştirdikten sonra oturma gruplarının ve döşemeli koltukların temizliğine geçebilirsiniz. Koltuklarınızı hangi deterjanla sileceğiniz, koltuk takımınızın kumaşının malzemesine göre değişkenlik gösterebilir.

Dolap ve çekmeceleri düzenleyin

Bütün ve ayrıntılı ev temizliğinden bahsettiğimiz için, temizliğin bir sonraki aşamasında dolap ve çekmecelere geçebilirsiniz. Evdeki büyün yaşam alanlarındaki dolapları ve çekmeceleri açıp düzenleyin. İçleri bir şekilde tozlanmış olan dolap ve çekmecelerin de içindekileri çıkarıp tozunu alıp yeniden yerleştirin. Evlerimizdeki dolap ve çekmeceler aslında yaşam alanlarımızın olmazsa olmazlarıdır. Tüm düzenimizi onlar sağlar ve dağınıklığımızı toplarlar. Bu yüzden çekmece ve dolapların içlerinin düzenli olması ve aradığımız şeyleri istediğimiz zaman bulabilmek yaşam kalitemizi bir hayli arttıran unsurlardan biridir.

Banyo ve tuvaletler

Banyo ve tuvaletler en çok düzenli vakit ayırmanızı gerektiren ve en çok enerji harcayacağınız yaşam alanlarının başında geliyor. Hem düzenli kullanıldıkları için, hem hijyenin maksimum düzeyde hakim olması gerektiği için, hem de sağlık açısından banyo ve tuvaletlerinizin her zaman temiz kalması çok ama çok önemli. Tuvaletlerde klozetleri temizlerken kanallara özellikle özen gösterin. Küvet ve duşa kabinlerde ise özellikle köşelere dikkat etmeniz şart.

Lavabolar

Klozet ve banyo alanlarını temizledikten sonra lavaboyu temizleyin ve sonra dolap ve tezgaha geçin. Banyonuzu temizledikten sonra mutlaka tekrar bütün alana iyice göz gezdirin ve gözden kaçırdığınız noktaları kontrol edin. Bu arada banyodaki el ve yüz havlularını temizleriyle değiştirmeyi de ihmal etmeyin.

Tüm evi süpürün

Ve ev temizliğinin en sıkıcı ama olmazsa olmaz işlemlerinden birine geldi sıra: Süpürme. Elektrik süpürgenizin çekiş gücüne ve evinizin büyüklüğüne göre bu işlemin süresi değişebilir. Evinizi en içerideki odadan başlayarak süpürmeye başlayın. Eğer yapabiliyorsanız mobilyaları yerinden oynatarak altlarında toz kalmasına olanak vermeyin. Köşelere de özellikle özen gösterin. Halılara daha fazla vakit ayırın. Eğer eviniz düzenli olarak süpürülmüyorsa ve yerlerde çok toz biriktiyse süpürme işlemi sırasında toz kalkacağı için bu işlemi toz almadan önce yapmanız gerekiyor.

Mutfak temizliği

Düzenli bir mutfak tüm evin havasını değiştirmeye yeter. Çünkü hep dediğimiz gibi, mutfakların evlerin kalbidir. İşte bu yüzden de genel temizlik günlerinin dışında da düzenli olarak mutfağınızı derli toplu ve temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Özellikle birikmiş bulaşıklar mutfağınızı ve dolayısıyla tüm evinizi kirli ve nahoş gösterecektir. Tüm bulaşıkları yıkadıktan sonra eğer kapsamlı bir mutfak temizliğine girişecekseniz, zor da olsa tüm dolapları boşaltıp içlerini temizleyip tekrar yerleştirerek başlamanız gerekiyor. Daha sonra mutfak dolaplarının dış kısımlarını ve tezgahınızı silin. Erzak dolabınızı ve buzdolabınızı da boşaltıp raflarını temizleyip yeniden düzenlerseniz pırıl pırıl ve yepyeni bir mutfağa kavuşmuş olursunuz.

Ve son aşama: Yer silme

Ve artık nihayet son aşamaya geldik: Yer silme. Yerleri silerken her zaman önce süpürgeliklerden başlayın. Süpürgelikler düz olmadıkları için temizlemesi en zor yerlerdir. Daha sonra köşelerden başlayarak tüm evi silin. Paspasınızın yeterince nemli ama su damlatacak kadar ıslak olmamasına özen gösterin. Tıpkı yer süpürürken yaptığınız gibi, mobilyaların yerlerini değiştirerek altlarını silerseniz evinizin yerlerinin çok daha uzun süre temiz kalmasını sağlarsınız. Yerleri sildikten sonra paspasınızı da yıkayıp temiz bırakmayı ihmal etmeyin. Son olarak temizliğin başında yıkadığınız perdeleri asarak temizliği sonlandırabilirsiniz. Şimdi pırıl pırıl evinizin keyfini çıkarmaya bakın.

Beylikdüzü Temizlik Hizmetleri

Beylikdüzü Temizlik Hizmetleri

Beylikdüzü Temizlik Hizmetleri Beylikdüzü/Cumhuriyet Mahallesinde kurulmuş olan profesyonel bir temizlik şirketidir. Hizmet esnasında kullanılan kaliteli malzemeler ve tecrübeli personeller ile güçlü referanslar edinen Tuşba Temizlik tüm temizlik kategorilerinde yanınızda. Temizlikte kaliteli hizmet ilk hedefimizdir.

Yapılan araştırmalar, çalışılan yerlerin temiz ve hijyenik olması, çalışanların işlerinde gerekli motivasyonu sağlaması ve ayrıca daha verimli olmaları üzerinde etkili olduğunu kanıtlamıştır. Şöyle ki, temiz ve hijyenik bir ofis ortamın da çalışan bir personelin temiz bir ortamı daha düzenli kullandığı, fakat kirli ve hijyenik olmayan bir ortamı ise daha özensiz kullandığı tespit edilmiştir. Bundan çıkarılabilecek sonuçlar ise, Kirli olması nedeniyle özensiz kullanılan bir ortamın her sene yenileme maliyetleri oluşturacağı, özensiz kullanılan ortamlarda iş kalitesinin düşük olacağı ve bununda müşteri kaybına neden olacağı, ayrıca temizlik zafiyeti nedeniyle personelde oluşan bıkkınlık ve isteksizliğin devamlı olarak personel yenilenmesine neden olacağı ve bunların sürekli yenilenen eğitim harcamalarının da şirkete ek bir maliyet oluşturacağı sayılabilmektedir.

Vermiş olduğumuz hizmetler;

İnşaat Sonrası Temizlik

Dış Cephe Cam Temizliği

Ev ve Ofis Temizliği

Villa Temizliği

Halı ve Koltuk Temizliği

Fabrika Zemin Temizliği

Dış Cephe Temizliği

Fuar ve Stand Alan Temizliği

Koltuk Yıkama

Zemin Cilalama ve Bakım Temizliği

Avm Temizliği

Site,Blok ve Lojman Temizliği

 

Tıkla Ara