7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Dip Köşe Temizlik Nasıl Yapılır?

Dip Köşe Temizlik Nasıl Yapılır?

 

Dip Köşe Temizlik Nasıl Yapılır? Çalışan hanımlar için bir külfet, ev hanımları içinse rahatlatıcı bir etkiye sahip olan dip köşe ev temizliği, doğru metotlar ile yapıldığı takdirde hem psikolojik olarak rahatlatıcı bir etki yaratır hem de kendinizi çok yormadan temizlik yapmanızı sağlar. Özellikle son yıllarda gelişen teknolojiyle birlikte pratik bir işleyişe kavuşan temizlik alışkanlıkları, mekanik yardımcılarla temizlik yapmak zorunda kalan çalışan kadınlara da büyük kolaylık sağladı. Küçük ev aletleri, otomatik robotlar, “ev robotu” olarak tanımlanan mini temizleyiciler, günlük ev temizliği işlerinde olduğu kadar dip köşe ev temizlik işlemlerinde de büyük kolaylık sağlıyor.

Tuşba Temizlik

Gündelik ev temizliği seanslarının yanı sıra ev hanımlarının genellikle haftalık, aylık ve bahar temizliği gibi özel dönemlerde yaptıkları dip köşe temizlik, genellikle ortamın havalandırılması, ev ortamının arındırılması ve bazı durumlarda düzen değişikliğine bağlı olarak yapılır. Peki, standart bir ritüel olarak yapılan normal temizlikten farkı sadece belirli dönemlerde yapılması mıdır? Elbette hayır. Dip köşe temizlik daha detaylı olarak yapılan, çeşitli aparatlar ve çok daha kaliteli temizlik ürünleri ile yapılan detaylı bir temizliktir. Peki, dip köşe temizlik nasıl yapılır?

Dip Köşe Temizlik Nasıl Yapılır?Nelere Dikkat Edilmeli

Dip Köşe Temizlik Nasıl Yapılır?
Dip Köşe Temizlik Nasıl Yapılır?
  • Dip Köşe Temizlik Nasıl Yapılır? öncesi normal temizlikte olduğu gibi ilk olarak bulunduğunuz ortamı havalandırarak oksijen seviyesini ideal seviyeye getirmelisiniz. Bu sayede odalarda bulunan çeşitli kokular, bakteri oluşumunu tetikleyen kirli hava dışarı gidecektir.
  • Dip köşe temizlik yaparken genellikle temizlik yapılacak alanda bulunan eşyalar belirli bir alana istiflenir. Bunun nedeni odanın kenar köşesinde ya da dolap ve yatak altlarında, arkalarında kalan toz kabarcıklarının rahatça temizlenmesi ve bölgede oluşabilecek nemin bakteri üretimini tetiklememesidir. Bu nedenle eğer imkânınız varsa temizleyeceğiniz odayı tamamen boşaltarak ve eşyaları temizleyerek yerleştirmek, ortamın sterilize işleminin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını sağlar.
  • Beylikdüzü Halı Yıkama Firmaları
  • Kullandığınız malzemelerin sağlığa zararlı olmadıklarına ve mikrofiber gibi temizlikte başarılı sonuçlar verecek malzemeler olduğuna dikkat edin. Tüy ve iplik bırakan bezler, genellikle yüzeyde bulunan tozların yalnızca bir araya toplanmasına ve toz nedeniyle iz bırakmasına neden olur.
  • Vileda kovasıyla yüzey temizlerken kovadaki suyu çamurlaşmadan değiştirmeye özen gösterin. Çünkü kovada biriken çamurlu su, yüzeylere sürtündükçe bakteri oluşumunu tetikler ve hastalıkların oluşmasına davetiye çıkarır.
  • Pencere pervazı, perde kornişlerinin arası, dolap ve yatak gibi eşyalar nedeniyle her daim müdahale edilemeyen kenar köşelere kolayca girebilecek aparatlar, dip köşe temizlikte işinizi büyük oranda kolaylaştıracaktır. Bu gibi aparatlar, genellikle elektrikli süpürgelerin yanında verilen tabanca uçlarıdır. Bu aparatları mümkün olduğunca kullanmaya özen gösterin.
  • Kullanılan medikal ve temizlik ürünleri, özellikle alerjen bileşenlere sahip olmaları nedeniyle sağlığınızı tehdit edebilir. Bu nedenle dip köşe temizlik için geliştirilen bitkisel özlü ve sağlığa hiçbir zararı olmayan temizlik ürünlerini tercih edin.
Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.