7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Elektrik Süpürgesi Nasıl Seçilir?

Elektrik Süpürgesi Nasıl Seçilir?

Elektrik süpürgesi nasıl seçilir? Sorusu yeni evlenen çiftlerin ya da ev hanımlarının sıkılıkla sorabileceği sorular arasında yer almaktadır. Elektirik süpürge seçiminde ilk dikkat edilecek husus kw harcam tutarı ve vakum gücünün ne olduğu.Doğru seçimler yapıldıktan sonra hem ergonomik hem tasarruflu hem kullanışlı bir elektirikli süpürge makinasına sahip olursınız.Elektrik süpürgeleri her evde olmazsa olmaz ev işlerine yardımcı elektrikli eşyalarındandır. Elektrik süpürgesi ismi geçtiğinde ilk akla gelen kuşkusuz temiz bir hava ortamıdır. Toz oranının ev genelinde minimum seviyeye indirilmesinde, temiz bir hava sahası sağlanmasında, genel anlamda bir temizlikten bahsedildiğinde evin olabildiğince temiz olması için her eve elektrik süpürgesi gerekli hale gelmiştir.

Elektrik süpürgelerinin varlığı hayatımızı kolaylaştırmakla beraber steril bir ortam sağlanmasına olanak tanımaktadır. Elektrik süpürgesinin evlerde bu kadar büyük önemi olmasının yanında seçimi de oldukça temiz bir ortam oluşturması ve uzun ömürlü kullanımı açısından önemli bir noktadır.

Elektrik Süpürgesi ve Günlük Yaşam

Elektrik süpürgesi nasıl seçilir? Günlük hayatı ne yönde etkiler? Gibi sorular bu elektrikli yardımcıları alırken özellikleri göz önünde bulundurulabileceği gibi diğer ev ürünlerine uygun renk desen gibi faktörlere göre de seçim yapılabilmektedir. İhtiyaca uygun seçilirken evde yaşan bireylerin sağlık durumları göz önünde bulundurulmasına özen gösterilmelidir.

Elektrik Süpürgesi Nasıl Seçilir?
Elektrik Süpürgesi Nasıl Seçilir?

Bu nedenle elektrik süpürgeleri her ne kadar temizlik yardımcısı eşyalar olsa da iyi seçim yapılmadığı takdirde ev ortamını toz ile doldurabilecek eşyalardır. Tozu hafife almamak gerekir. Toza alerjisi, astım ya da solunum yolu rahatsızlıkları olan tüketiciler için önemli sağlık sorunları oluşturabileceğinden dolayı elektrik süpürgesi seçimi oldukça önemlidir.  Elektrik süpürgesi seçerken sağlığın yanında maddi boyutu da önemlidir.

Elektrik Süpürgesi Maddi Boyutu

Elektrik süpürgesi nasıl seçilir? Sorusunun yanında tabii ki maddi boyut ilk akla gelecek faktörlerden biridir.  Maddi boyut yanında kaliteden de söz etmek gerekir. Kalite sadece elektrik süpürgesinin iyi çekim gücü özelliği değil, aynı zamanda aparatların kalitesini de ayrıntılı incelemek gerekir. Birçok elektrik süpürgesi firması elektrik süpürgesinin motor performansını iyi yaparak, önemli derecede güçlü çekim gücü olan motorları üretmiş olsa da süpürgenin diğer yan aparatları fazla kaliteli üretmezken, elektrik süpürgelerinin genelinde garanti bulunurken bu yan aparatların garantisi bulunmamaktadır.

Bundan dolayı elektrik süpürgesi ilk kullanıma başlandığında kullanılan aparatlar ilk kullanımda bile deforme olma veya kırılma gibi eğilimler göstererek kullanılamaz hale gelmektedir. Bu nedenle elektrik süpürgesi alırken sadece süpürgenin değil aparatlarında garanti altında olması kullanıcıya çok büyük avantaj sağlayarak maddi açıdan da ekstra bir yan apart almaya gerek duyulmayacaktır. Maddi boyutta elektrik süpürgesinin ve yan aparatlarının garantisinin olması garanti süresi boyunca ekstra harcama yapmaya gerek duyulmamasını fayda sağlayacaktır.

Elektrik Süpürgesi Boyut ve Ağırlığı

Elektrik süpürgesi nasıl seçilir? Sorusunun farklı bir pencereden cevabı da elektrik süpürgesinin ağırlık ve büyüklüğüdür. Elektrik süpürgesi seçilirken evde kullanımı hayal edilerek pratik olanları seçmekte fayda vardır. Kullanıcı açısından pratiklik elektrik süpürgesi özelliklerinin içinde en önemli noktalardan biridir. Elektrik süpürgesinde pratiklik dendiğinde ilk önce kolay bir kullanıma sahip olması akla gelmelidir. Ev içerisinde farklı bölgelerde kullanmak için taşıdığımız elektrik süpürgelerini seçerken fazla ağır olmamasına, evlerin eşya yoğunluğu baz alınarak elektrik süpürgesinin başlığının zor noktalara ulaşabilen bir yapıya sahip olmasına dikkat ederek süpürmesi sorunlu bölgelerin rahatça temizlenmesi kolay hale gelmektedir.

Yeni nesil robotik sistemler düşünüldüğünde elektrik süpürgelerinin ağırlığı ve boyutu çok önemli bir nokta olarak görülmemektedir. Kendi kendine çalışan bu elektrik süpürgeleri pratiklik kelimesinden daha fazlasıdır. Teknoloji harikası olan bu süpürgeler programı ayarladığında belirli bir süre boyunca belirlenen bölgeyi kendi kendine temizlemekte ve tıpkı çamaşır makineleri gibi belirli süre sonunda durmaktadır. Böylece elektrik süpürgesi hem pratik hale hem de sürekli ayakta elektrik süpürgesini kullanmaktan oluşan yorgunluk ortadan kalkmaktadır.

Elektrik Süpürgesi Motor Gücü ve Elektrik Tüketimi

Elektrik süpürgesi nasıl seçilir? Sorusunun en önemli kısmı elektrik süpürgelerinin çalışmasını sağlayan motorlarıdır. Elektrik süpürgesi alırken dikkat edilen faktörlerden biri de motor gücüdür. Motor gücü watt gücü anlamına da gelmektedir. Üreticiler daha çok süpürgelerin özelliği kısmına watt gücü olarak belirtirler. Elektrik süpürgesi motorunun çalışmasını sağlayan ise adından da anlaşılabileceği gibi elektrik gücüdür. Elektrik süpürgesini çalıştıran motor ne kadar güçlü bir yapıya sahip ise süpürge o kadar yüksek performansa ve her açıdan kaliteli bir elektrik süpürgesi olarak düşünmek kullanıcıları yanlış bir seçime yöneltebilmektedir.

Watt gücü baz alındığında elektrik süpürgesinin motoru iyi bir performans sağlarken aynı zamanda tasarruflu bir elektrik tüketimine sahip olmalıdır ki üretici maddi yönden de elektrik faturasına az yansımalıdır. Elektrik süpürgesinde watt toz alma gücü anlamına gelmemekle beraber, motorun çalışma gücünü simgelediğini bilmek elektrik süpürgesi seçiminde olmazsa olmaz bilmemiz gerekenlerdendir. Bu sebeple motor güçlü bir şekilde çalışarak toz alma gücü artış gösterebilir diyebiliriz.

Her üründeki gibi yüksek güç beklenen elektrik süpürgesi motorları çalışırken sessiz çalışması da önemli bir faktör olarak görülmelidir. Üretici firmalar elektrik süpürgelerinin tam sessiz olmasını sağlayamasa da hemen hemen konuşma düzeyi olarak bilinen desibel aralığında bir yükseklikte ses düzeyini ayarlamayı başarmışlardır.

Elektrik Süpürgesi Seçerken Sessizlik

Elektrik süpürgesi seçiminde watt gücü, maddi boyut, elektrik tüketimi, elektrik süpürgesinin ağırlığı ve boyutu çok önemli noktalar olsa da evdeki diğer bireyler için ya da toplu konutlarda yaşan ailelere bakıldığında komşuları için elektrik süpürgesinin sessiz çalışması oldukça önemli bir faktördür. Bu cihazların oluşturduğu ses hem kullananı hem de çevresindeki insanları hatta evlerde beslenen evcil hayvanları bile rahatsız etmeyi başarmıştır.

Elektrik süpürgesi üretici firmaları araştırmaları sonucu sessiz çalışan elektrik süpürgelerini yapmayı başarmışlardır. Elektrik süpürgelerinin ses düzeyini azaltırken insanlar konuşma ses seviyesine kadar indirmeyi sağlamışlardır. Kullanıcılar açısından büyük sorun olan ses düzeyinin yüksek olması böylece bir sorun olmaktan ortadan kalkmıştır.Bunlara ek olarak İhlas temizlik robotu kullanımınıda tavsiye ediyoruz.

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.