7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Eviniz İçin En İyi Doğal Deterjanlar

Eviniz İçin En İyi Doğal Deterjanlar

Eviniz İçin En İyi Doğal Deterjanlar Temizlik denilince akla tozlardan ve kirlerden arındırılmış eşya ve yüzeyler gelir. Temizliğin amacı, kirlerin üst üste birikimini ve başka yerlere yayılmasını engellemektir. Bulunduğu alanın temiz ve hijyen olması insanları pozitif etkiler. Birey olarak ve toplum olarak, temizliğin hayatımızda önemli bir yeri vardır.

Temizlik yapılan ortam ve temizlik malzemeleri sağlık koşullarımıza uygun olmalıdır. Bu nedenle temizlik ürünlerini doğal deterjanlardan seçmek gerekir. İnsan sağlığı her şeyden daha önemlidir. Kaliteden ödün vermeyen firmamız, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen eviniz için en iyi doğal deterjanlar ile evinizi tertemiz eder.

Kimyasal Temizlik Malzemelerinin Doğaya Verdiği Zararlar Nelerdir?

İnsan ve canlıların yaşam ortamlarında kullanılan sentetik ve kimyasal ürünler ve bu ürünlerin atıkları çevreye ve insana zararlı bileşenler içermektedir. Doğaya verilen zarar, gelecek nesillere bırakacağımız en kötü mirastır. Hızlı bir şekilde üretilip ve tüketilen kimyasal deterjanların suları kirletmesiyle canlılar âleminde olumsuz yansımaları olmaktadır.

Kimyasal deterjan kullanımı, içerdikleri zararlı bileşenler (beyazlatıcı, fosfat, sles, klor vb.) sebebiyle yeraltı suyu depolarını olumsuz etkiler. Lavaboları temizlerken dahi kullanılan deterjan artıkları tahliye borularından geçer ve sulara ulaşır. Böylece birçok canlıya zarar verir. Kimyasal temizlik malzemeleri sadece suları kirletmekle kalmaz çevre kirliliğine de yol açar.

Soluduğumuz havayı kirletir. Havaya karışan az bir miktar klor bile insan hayatına tehdit oluşturur. Tuhaftır ki insanlar kendi elleriyle yaptıkları bu haller karşısında panikle çare arar ve olumsuz sonuçlarının faturasını en ağır şekilde öderler. Sizlerde evlerinizi temizlettirmek için sağlık bakanlığı onaylı kimyasallar ile eviniz için en iyi doğal deterjanlar kullanarak temizlik hizmeti sunan firmamızdan destek alabilirsiniz.

Eviniz İçin En İyi Doğal Deterjanlar

Kimyasal Temizlik Kullanımının İnsan Sağlığına Etkileri Nelerdir?

Kişisel bakım ürünleri, bulaşık ve çamaşır temizliğinde kullanılan kimyasal ürünlerin en büyük tehlikesi toksin zehirlenmeleridir. Malzemelerin birbirine karıştırılarak kullanımı halinde ortaya çıkan gazlar, hem insanı zehirler hem çevreyi kirletir. Bu sebeple kapalı alanlar daha çok riskli duruma gelir.

Günlük yaşamda sıklıkla kullanılan temizlik ürünleri sabun, şampuan, saç bakım ürünleri gibi maddeler fazla kullanımıyla veya gözle temas ettirildiğinde alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Beyazlatıcı içeren çamaşır deterjanlarının uzun zaman kullanımı veya direkt temas halinde ciltte ve gözde tahrişe yol açar. Mide bulantısı ve baş ağrısı gibi yan etkilere de sebep olur. Bulaşık deterjanları ise gözde sulanma yapar.

Otomatik bulaşık makineleri için üretilen deterjanlara çıplak elle dokunulması halinde cilde zarar verir. Bazı temizlik maddeleri solunum yolu ile akciğer, karaciğer ve böbrekleri tahrip eder. Özellikle mutfak ve banyoda kullanılan güçlü kimyasallar, cilt tahrişinin yani sıra ciltte yanıklara dahi yol açar. Yine mutfakta kullanılan kimyasal temizlik ürünleri göz ile temas halinde geçici körlüğe, akciğer ve böbrek rahatsızlıklarına sebep olur.

Kimyasalsız Doğal Temizlik

Marketlerde kolayca ulaşabilecek onlarca temizlik malzemeleri varken ve en önemlisi bunları kullanmaya alışanlar için bu alışkanlığı biranda bırakmak kolay olmayacaktır. Kimyasal temizlik maddelerinin üreticileri reklamlarla bu ürünlerin kullanılmasıyla evlerin mikropsuz olduğu konusunda insanları yeterince inandırmış ve bu konuda başarılı olmuşlardır. Bu sebeple kimyasal kullanımdan doğal kullanıma geçmek zor olabilir.

Kimyasal ürünlerin temiz yaptığı konusunda insanları ikna etmişlerdir. Temizlik yapmayı oluşan yoğun köpükten ve kokudan olduğunu yıllarca yayınlanan reklamlarla adeta beyinlere kazımaktadırlar. Reklamını yaptıkları kimyasal ürünlerde kullandıkları asit, fenol ve klor gibi insan vücuduna ciddi zarar veren maddelerden bahsetmezler.

Bilinçlenen birey artık doğal temizlik maddeleri kullanmaya bir yerden başlamak ister. Firmamız insan sağlığına, çevreye, doğaya zarar vermeden en titiz şekilde çalışmaktadır. Eviniz için en iyi doğal deterjanları kullanarak evinizi temizleyen elemanlarımız gayretli şekilde çalışır.

Doğal Deterjanlar ile Ev Temizliği

Doğal deterjanlar ile ev temizliğine organik temizlikte diyebiliriz. Eviniz için en iyi doğal deterjanlar kullanmak sağlık için önemlidir. Konsantre olmaları sebebiyle bütçeye de daha uygundur. İç mekan temizliği konusunda firmamız, evin her köşesinde cam temizliği, koltuk temizliği, halıdaki zor lekeleri çıkarma, duvarları silme, ankastre mutfak temizliği, banyo ve WC olmak üzere kullanacağı doğal temizlik ürünleri ile derinlemesine hijyen sağlar.

Temizlik yaparken kullanılan doğal deterjanlar sayesinde yararlı bakterilere dahi zarar vermez. Bu anlamda ekolojiktir. Firmamız, kullandığı doğal deterjanlar evin her zemin ve standartlarına uygundur. Temizlik yapmak için çalışan elemanlarımız iyi bir eğitimden geçmiştir. İşlerini en iyi şekilde yapan elemanlarımız, evin görünümünü adeta yeni gibi hissettirmektedir.

Profesyonel çalışan firmamız, doğal deterjan kalitesini devamlı iyileştirerek müşteri memnuniyeti sağlar. Firmamızın amacı insan, çevre ve doğa dostu doğal deterjan sayesinde evinizi ışıl ışıl yapıp, en iyi şekilde sizlere sunmaktır.

Temizlik Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Temizlik hayatın her alanında yararları olmakla birlikte herkes için özen ve dikkat edilmesi gereken bir husustur. Hayatın yoğun temposu, çocuk bakımı, hastalık gibi birçok sebepten dolayı temizlik aksayabilmektedir. Bu sebeple temizlik konusunda endişe etmenize gerek kalmadan firmamız ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Tuşba Temizlik elemanları titiz ve temizlik konusunda gerekli ciddiyete sahip ve tecrübeli olduklarından ev temizliği alanında da en iyi hizmeti verir. Firmanın hizmet süresi dikkat edilmesi gereken hususlardandır. Çünkü yerleşmiş kadrosu ve tecrübesi ile daha iyi hizmet sunacaktır. Firmamız için çalışanlarımız ve çalışma süreci mühimdir. Temizlik firması seçerken temizlik işini, ne kadar zamanda ya da kaç saatte yapacakları önemlidir.

Günlük yaşantının verdiği yoğunluk yorucu olmakla birlikte evini temizlemek isteyen müşterilerimiz için zaman nakittir. Firma ile ilgili bilgileri firma sorumlusundan edinilmelidir. Sözleşme maddelerinden temizlik maddelerine kadar her bilgi, yetkiliden detaylı bir şekilde alınabilmelidir. Firma elemanlarının güvenilir olmasına dikkat edilmelidir. Firmamız, güvenilir elemanları ile % 100 müşteri memnuniyetini sağlamak için elinden gelen gayreti göstermektedir.

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.