7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Granit Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Granit Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Granit Zemin Temizliği Nasıl Yapılır? Hemen hemen her yerde karşılaşılan granit zeminler iç ve dış mekânda şık ve zengin bir görsellik oluşturur. Göze hitap eden bu zeminler ayrıca bulunduğu ortamda ferah ve aydınlık bir hava oluşturur. Bu zeminler göze hoş geldiği kadar temizlenmesi de zor olan zeminlerdir. Bizler Tuşba temizlikolarak granit zeminler başta olmak üzere bütün zemin yüzeylerini itina ile temizleriz. Granit zemin haftalık ve aylık temizliğinin yanında günlük temizlikte de dikkat edilmesi gereken Zemin grubundandır. Öncelikle Granit zemin nasıl temizlenir? Sorusunda ilk kullanılacak olan malzeme ılık sudur. Suyun soğuk olması yüzeyleri tam temizlemezken sıcak suda zeminin zarar görmesine neden olur. Bu yüzden ılık su ile temizlik yapılmalıdır.

Temizlerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Granit Zemin Temizliği Nasıl Yapılır? dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunur. Bunlardan ilki suyun ılıklığıdır. Suyun ılık olmasına dikkat edilmelidir. Diğer dikkat edilmesi gereken husus ise zemin keskin deterjan ürünleriyle silinmemelidir. Çünkü keskin olma yüzey temizleyiciler zeminin hasar görmesine neden olur. Genel temizliklerde sirke ve limon sıkça kullanılırken granit zeminlerde kesinlikle sirke ve limon kullanılmamalıdır. Asit oranı yüksek olan bu maddeler zeminin aşınmasına ve hasar görmesine denen olur. Bizler Beylikdüzü temizlik şirketi olarak özel üretim olan deterjanlarla ve profesyonel eğitim almış personellerle granit dahil bütün zeminleri temizler ve ortaya harika sonuçlar çıkarırız.

Granit Zemin Silme Teknikleri

Devlet dairelerinde, iş merkezlerinde sıkça karşılaşılan granit zeminler dayanıklı yapısından ve sık duruşundan dolayı tercih edilir. Fakat granit zemin zaman içerisinde düzenli temizlenmediği taktirde yüzeylerde yıpranma ve kirli bir görüntü ortaya çıkar.Granit Zemin Temizliği Nasıl Yapılır? Bu yüzden düzenli olarak temizlik şirketlerinden destek almak en doğrusu olacaktır. Bizler temizlik şirketi olarak üst teknolojiye sahip temizlik cihazları ile granit zeminlerin silme ve temizleme işlemini gerçekleştiriyoruz. Sizde granit zeminlerinizin daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız firmamızdan hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

Granit Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?
Granit Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Granit Zemin Temizliğinde Granit Nasıl Parlatılır?

Granit Zemin Temizliği Nasıl Yapılır? Granitler parlaklığı ile dikkatleri üstüne çekerken yanlış temizlenmesi durumunda da parlaklığını kaybedebilir. Günlük temizliklerde zeminin parlaklığını sağlamak için sıvı bulaşık deterjanı zeminin üzerine dökülür. Daha sonra zemin ıslak su ile temizlenir. Granit zemin nasıl temizlenir? sorusundaki diğer bir detay ise kullanılan bezdir. Gerek temizlikte gerek parlatma işleminde mutlaka kullanılan beze dikkat edilmelidir. Tercih edilen temizlik bezi fiber yumuşak dokulu bez olmalıdır. Parlatma aşamasında ovarak değil de dikey hareketlerle hafif bastırarak granitler silinmelidir. Bunun yanı sıra temizlik şirketlerinde özellikli granit temizleme ve Parlatma cihazları bulunur. Türkiye’nin en çok tercih edilen temizlik şirketleri arasında yer alan firmamız bünyesinde her türlü zemine uygun özel yapıp temizlik cihazları yer alır.

Granit Zemin Temizliğinde Hangi Ürünlerden Kaçınılmalı?

Granit doğal taşlardan biri olduğundan dolayı hassas yapıya sahiptir. Bu yüzden granit Zemin temizliğinde bazı ürünlerin kullanımından kaçınılmalıdır. Temizlik ürünleri kendi aralarında çeşitlere ayrılırlar. Temizlik malzemeleri temin edilirken granit zemine uygun olan özel deterjanlar tercih edilmelidir. Genellikle granit temizliğinde fayans temizleyici kullanılır. Bu kullanım yanlış bir kullanım olduğundan dolayı zeminleri aşındırır. Bu yüzden kesinlikle fayans temizleyici kullanılmamalıdır. Sirke asitli yapısından dolayı yine granit zeminlerde kullanılmaması gerek ürünlerden bir tanesidir. Bulaşık telleri gibi sert yapıya sahip olan bezler kesinlikle kullanılmamalı aksi takdirde granit zeminlerde çizilmeler yaşanabilir. Firmamız Tuşba temizlikbünyesinde bulunan personellerin her birine özel eğitimler vererek granit ve diğer hassas yapılı zeminlerin temizliği konusunda eğitmiştir.

Granit Zemin Temizliğinde Püf Noktalar

Sıkça karşılaşılan zeminlerin başında yer alan granitler için en merak edilen soruların başında granit zemin nasıl temizlenir? Sorusu yer alır. Her zemin gibi granit zeminlerde de püf noktalar yer alır. Bu püf noktaların başında ilk yer alan husus silme tekniğidir. Bütün işlemler doğru yapılsa bile silme tekniği yanlış olduğunda temizlik başarılı bir şekilde sağlanmaz. Temizlik yapılırken genellikle ovma tekniği ile yapıldığından dolayı granit Zemin temizliğinde en çok bu hataya düşülür. Granit zeminler ovarak değil dikey hareketlerle silinmeli ve temizlenmelidir. Diğer bir püf nokta ise granitler temizlenip parlatıldıktan sonra kesinlikle kurumaya bırakılmamalı işlemin ardından kurutma işlemi kuru yumuşak bir bezle yapılmalıdır. Firmamız Beylikdüzü temizlik şirketi bütün detaylara sahip ve profesyonel bir hizmetle çalışır.

Granit Zemin Temizliğinde Profesyonel Hizmet

Türkiye’nin en çok tercih ve tavsiye edilen temizlik şirketleri arasında yer alan firmamız size birbirinden ayrıcalıklı hizmetler sunar. Granit zeminler genellikle iş merkezlerinde sıkça karşılaşır. Gün içerisinde yoğun tempoda birçok insan zeminin üzerinde hareket halinde olduğundan dolayı profesyonel hizmet almak hem zaman kazandıracak hem de zeminlerin ömrünü uzatacaktır. Firmamız her türlü zeminin temizliğini başarılı bir şekilde gerçekleştirir. Firmamız bünyesinde yer alan uzman ekibimiz ve teknolojik hassas yapılı temizlik cihazlarımız ile size üstün hizmet sunarız. Sizde size sunduğumuz ayrıcalıklardan yararlanmak istiyorsanız iletişim numaralarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Granit Zemin Temizleme Fiyatları

Hassas yapılı zeminlerde özellikle granit taşından oluşan zeminlerde mutlaka profesyonel yardım alınmalıdır. Temizlik şirketleri bu konuda üst düzey cihazlarla çalışmakta ve zemin temizliğinde eğitim almış kadrodan oluşurlar. Firmamız granit zemin temizliğinde alanın büyüklüğüne ve lekelerin çeşitliliğine göre fiyatlandırmada yardımcı olmaya çalışır. Bünyemizde yer alan deterjanların her biri kimyasal maddeler yerine doğal maddelerden oluşur. Yine aynı şekilde ekipmanlarımız özellikli ve son teknolojik cihazlardandır. Sizde granit zeminlerinizi temizlemek için temizlik şirketi arıyorsanız o zaman doğru adrestesiniz. Hiçbir yerde bulamayacağınız uygun fiyatlarla size üstün temizlik hizmeti vererek tüm alanları pırıl pırıl yapıyoruz.Firmamızda çeşitli hizmetler mevcuttur bunlardan ilginizi çekebilecek makalelerimizden Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır? yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.