Beylikdüzü Temizlik Şirketleri

Tuşba Temizlik

Son Yazılar

İnşaat Temizlik Malzemeleri

İnşaat temizlik malzemeleri Tabii ki inşaatı yeni bitmiş ev ya da iş yerine yeni taşınacak insanların ilk aşamada inşaat temizliği sırasında kullanılmak üzere bir temizlik malzeme listesi yapması gerekmektedir. Bununla beraber malzeme listesi hazırlarken ya da satın alırken gerekli malzemelerin unutulması aslında büyük bir sorun olarak da görülebilir.  İnşaat temizliği kolay ve zor olarak ayrılacak olursa, kolaylığı ve zorluğu inşaatı sonlandırmış ustalara ve inşaat aşamasında camcı mobilyacı gibi kişilere bağlıdır. İnşaat alanında bulunan tüm bu ustalar inşaatı sonlandırırken inşaat alanını ne halde bırakırsa inşaat temizliği de o kadar kolay ya da zor bir hal almaktadır. Böylelikle inşaat temizliği de kolay ve zorluğa göre süresi azalacak veya kısalacaktır.

Ustaların inşaat alanını yeteri kadar temiz bırakmadığı durumlar da sıkça görülmektedir. Bu tür durumlar hoş bir durum olarak görülemez. Bu tarz durumlarda inşaat temizliği süresi uzama gösterebilirken, kullanılan temizlik malzemesindeki artış miktarı da hayli fazlalık göstererek maddi açıdan da bir sorunu daha kullanıcı açısından peşinden getirmektedir. Her ne kadar bu tür problemler yaşansa da yeni bir ev ya da iş yeri hayali kuran kullanıcılar için inşaat temizliği geçici bir sorun olarak yorumlanabilir. Fakat malzeme listesi ve seçimi de oldukça önemlidir.

İnşaat Temizlik Malzemeleri Neden Tercih Edilmelidir?

İnşaat temizlik malzemeleri tercih edilme sebepleri arasında elbette temizlik aşamasını kolaylaştırması ve zamandan tasarruf edilmesini sağlaması en büyük etkenleri arasındadır. Temizlik malzemeleri denildiğinde akla ilk olarak genelde temizlikte kullanılan kimyasallar gelir. Bu kimyasallar temizliği kolaylaştırmasının yanı sıra lekelerin çıkarılmasında büyük pay sahipleridir. Temizlik malzemelerinin eşya olarak kullanılan malzemeleri arasında ise süpürge, fırça, paspas gibi eşyalar temizliğin olmazsa olmaz malzemelerindendir. Bu eşyalar ile kullanıcılar normal olarak ulaşamadıkları bölgeler ulaşarak etkili bir temizlik yapabilmektedir.

Tüm bunların yanında malzemeler arasın önemli bir yeri olanlarda tuvalet ve banyo temizliğinde kullanılacak malzemelerdir. Bu malzemeler kullanıcıların elle ulaşmak istemeyecekleri yerlere ulaşmasına olanak tanıdığı için kuşkusuz kullanıcıların temizlik malzemesi listelerinin olmazsa olmaz malzemeleri arasındadır. Bu bağlamda önemli malzemelere değinmişken, tüm bu aşamalarda kullanılması gerekli sağlığı koruyucu temizlik eşyalarını da unutmamak gerekir. Temizlik eldiveni, toz maskesi, temizlik tulumu gibi eşyalar insan sağlığı açısından temizlik esnasında oldukça öneme sahiptir.

İnşaat Temizliği Malzeme Listesi

İnşaat temizlik malzemeleri almadan önce ilk yapılması gerekenlerden biri kuşkusuz alınması gereken malzemelerin listesini yapmaktadır. Bu hem alışveriş aşamasını kolaylaştıracak hem de alınması gerekli olan malzemenin unutulmamasına olanak sağlayacaktır. İnşaat temizliğini inşaatın sahibi olan kullanıcının gerçekleştireceği hesaba katılırsa kullanıcılar için önemli bir bölüm olan malzeme listesi temizliği yapacağı mekânın ortam ve boyutuna göre bir liste hazırlamalıdır.

Malzeme listesi sakin bir ruh hali ile düşünülerek temizlik esnasında ihtiyaç duyulacak olan malzemeleri detaylı bir şekilde yazarak sürekli malzeme almaya alışverişe gitmekten alıkoyacak ve yorgunluğun artmamasına olanak sağlayacaktır. Bir başka getirisi ise inşaat temizliği süresi boyunca temizlik yapmak yerine alışverişe birkaç kez gitmekle vakit harcamayacaktır.  Malzeme listesinde temizlik Eldiveni, toz maskesi, temizlik tulumu, temizlik kimyasalları, sünger, bez, süpürge, elektrikli süpürge, ince temizlik için fırça, çizme, kova ve işleri kolaylaştırmak için ufak bir merdiven de malzeme listesine eklenebilir. İnşaat temizliği denildiğinde ilk akla gelen bu malzemeler eklenerek liste oluşturulmaya başlanabilir. Elbette malzeme listesi hazırlanırken temizlenecek inşaatın ortamı ve kirliliğine göre malzemeler belirlenerek ihtiyaca uygun liste yapılmak işleri kolaylaştıracaktır.

İnşaat Temizliğinde Ben mi? Temizlik Şirketi mi?

İnşaat temizlik malzemeleri hesaba katılmadan önce tabii ki temizliği kullanıcın kendisinin mi yapacağı yoksa kullanıcı bir temizlik şirketi ile mi anlaşacak buna karar vermelidir. Eğer temizlik şirketi ile anlaşacak olursa, malzeme almasına ya da malzeme listesi hazırlamasına gerek kalmayacaktır. Kullanıcı bu kararı alırken inşaat temizliği aşamasında güç ve zaman kaybı yaşaması yanlış ve fazla malzeme seçimi ile maddi açıdan da bir yara alması, daha sonra üstüne yorulması da muhtemel olarak hesaba katılarak karar aşaması oldukça önemli bir hal almaktadır.

Kullanıcının maddi açıdan olaya bakıldığında bir temizlik firması ile anlaşmadığı durumda sonradan pişmanlık ve fazladan para kaybı yaşayabilmesi muhtemel sonuçlar arasında yer almaktadır. İnşaat temizliğinde eğer maddi durum bir firma ile anlaşma konusunda yeterli olacak ise tavsiye alınan ya da araştırılarak bulunan bir temizlik şirketi ile anlaşılarak işinde deneyimli bir ekibe inşaat temizliğini teslim etmek en doğru karar olacaktır. Böylece malzemede işinde deneyimli kişiler tarafından belirlenerek faydalı bir temizlik ve malzeme seçimi söz konusu olacaktır.  Kontrolü elinde tutmak isteyen kullanıcılar için inşaat temizliğini kendi gücü ile yapması muhtemel bir durumdur. Böylece bir soru işareti kalmamakla beraber inşaat temizliği için kendileri kolları sıvamalıdır.

İnşaat Temizlik Malzemeleri ve Sağlık

İnşaat temizlik malzemeleri için birden fazla seçenek ve yapılması gerekenler düşünüldüğünde temizlik malzemeleri seçimin göz ardı edilmemesi gereken önemli faktör kuşkusuz sağlık için gerekli olan malzemelerdir. Bu malzemelerin başında temizlik eldiveni, toz maskesi, temizlik tulumu gibi malzemeler gelse de kullanılacak diğer malzemeler de satın alınırken özelliği ve içindekilere bakılarak alınmalıdır. Çünkü temizlik malzemesi olarak bilinen kimyasallar sadece temas ile değil havaya karışarak da insan sağlığını olumsuz yönde etkileyen maddelerdir. Bu tür malzemeleri satın alırken oluşturabileceği sağlık sorunlarını araştırmalı ve korunma yöntemleri öğrenmekte fayda vardır. Sağlıklı bir ortam için temizlik yaparken bu tür malzemeler yüzünden sağlıktan olmak kimse için istenmeyecek bir durumdur. Diğer kullanılacak malzemeler için ise anti bakteriyel olarak satılan ürünlerden satın almakta fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir