7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Yeni Evin İnşaat Temizliği

Yeni Evin İnşaat Temizliği

Yeni evin inşaat temizliği oldukça zor ve zahmetli bir süreçtir. Özellikle yeni bir evin ya da tadilatı yeni bitmiş bir evin temizliği oldukça zor gözükebilir. Yeni bitmiş bir binadaki eve oturmak için öncelikli yapmanız gereken detaylı temizlik işlemini gerçekleştirmektir. İnşaat temizliği tamamlandıktan sonra eşya taşınması ve detaylı bir temizlik daha doğru bir hamle olacaktır.

Genel İnşaat Temizliği

Temizlik insan hayatında son derece önemli bir yer kaplar. Bu süreçte planlı bir şekilde çalışmanız sizin adınıza faydalı olacaktır. Ancak inşaat temizliği tek başınıza yapacağınız bir temizlik değildir. Eğer tek başınıza yapacaksınız bu günler sürebilir ve gereğinden fazla yorulabilirsiniz. Bunun için yakınlarınızdan, ailenizden veya arkadaşlarınızdan yardım isteyebilirsiniz. Bu konuda yardımcı olacak bir yakınınız yoksa bu işleri yapan bir temizlik firması ile anlaşabilirsiniz.

Yeni Evin İnşaat Temizliği İşleminde İnce Detayları

Yeni evin inşaat temizliği işlemine ilk olarak evin içinde birikmiş olan hafriyattan başlayabilirsiniz. Molozları, kumları, çakılları bir yere biriktirip, bantlar, kablolar, atık parçaları çöp poşetine doldurabilirsiniz. Böylece ilk aşamada kalabalıktan kurtulursunuz.

Kenarlara yapışmış, camlara bulaşmış sıva kalıntılarını kazımanız gerekmektedir. Bu sıva kalıntıları özellikle tuvalet ve banyoda daha fazla bulunabilir. Bu nedenle bu ıslak alanlarda daha da dikkatli olmanız gerekebilir.

Camlar üzerinde kalan bantlar ve harç kalıntıları özenle temizlenmelidir. Çünkü daha sonra kalıcı lekeler bırakabilir. Bu nedenle bu işlemler için temizlik maddelerinden ve kimyasallardan yarım alınabilir.

Yeni Evin İnşaat Temizliğinde Neler Yapılır?

Yeni evin inşaat temizliği oldukça zor ve zahmetli olmasının yanı sıra birazda pis bir iştir. Bu nedenle mutlaka sağlınız içi güvenlik tedbirleri almalısınız. Bunun için maske kullanabilirsiniz. Hem toz hem de kullanılan kimyasallar sağlınıza zarar verebilir.

Evin kaba pisliği alındıktan sonra duvarlar, camlar ve tavandaki sıva kalıntıları temizlendikten sonra gelelim zemine. Zemin dikkat edilmesi gereken yüzeylerden biridir. Zemini kazıma işleminde oldukça dikkatli olmalısınız aksi takdirde zemine zarar verebilirsiniz. Bunun için sıcak su ve kimyasallardan yardım alabilirsiniz. Ancak çok dikkatli olmanız birinci kuraldır.

Zemindeki kalıntıları yumuşatarak işe başlayabilirsiniz. Çünkü direkt kazıma işlemi zeminlere zarar verme olasılığınız oldukça yüksektir. Yapmanız gereken öncelikle zemindeki kalıntılar için yumuşatma yöntemidir. Daha sonra kazıma işlemine geçebilirsiniz. Tüm bunları yaptığınız zaman işin kaba kısmını büyük oranda halletmiş olacaksınız. Daha sonra ise mutfak dolapları, tuvalet ve banyo şeklinde devam edebilirsiniz.

 Genel Temizliğe Özen Gösterin

Yeni evin inşaat temizliği kısmında yapmanız gereken ilk işlem evin kaba temizliğini gerçekleştirmenizdir. Harçlar, sıvalar, kablolar, inşaat atıkları, bantlar gibi evde gereksiz kalabalık yapan şeyler temizlendikten sonra genel bir temizlik yapmanız gerekmektedir. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra evin tozunu toprağını süpürmenizde fayda olacaktır. Daha mutfakta ve balkonda bulunan atıklar temizlenir. Mutfak dolaplarında oluşan tozları almak için öncelikle detaylı bir temizlik yerine genel bir şekilde yapmanız daha doğru olacaktır. Böylelikle detaylı bir temizlikten önce işiniz daha da kolaylaşacaktır.

Temizliğe başlamadan önce mutlaka bir maske takın. İnşaat temizliğinde toz çok fazla olduğundan camları açmayı unutmayın Aksi takdirde sağlığınız olumsuz yönde etkilenir. Genel temizlik esnasında temizliğe yukarıdan aşağı doğru başlayın. Tavandaki tozlar kalıntılar daha camlar olacak şekilde yapmanız daha doğru olacaktır. Evi tozdan arındırmadan önce detaylı bir temizliğe geçmeyin. Daha sonra duvarlar, dolaplar olacak şekilde olması işinizi kolaylaştıracaktır. En son zeminleri, fayans ve parke temizliğini gerçekleştirin.  Zemin temizliğinde ise yerdeki kalıntıları yumuşatmadan önce kesinlikle yer kazıma işlemine geçmeyin.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir. İnşaat Sonrası Temizlik

Yeni Ev İnşaat Temizliğinde Detaylı Temizlik

Yeni evin inşaat temizliği kısmında kaba temizliği ve genel temizliği tamamladıktan sonra detaylı bir temizlik yapmanız daha doğru olacaktır. Aksi takdirde temizlediğiniz yerleri devamlı temizlemek zorunda kalırsınız. Detaylı temizliğe mutfak dolapları, camlar ve pencere kenarlarından başlayın. Sıcak su ile temizliğe başlamanız faydalı olacaktır. Hem kirle kolayca sökülecek hem de daha sağlıklı bir temizlik olacaktır. Kimyasal ürün seçiminde de dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü bazı kimyasallar eşyalarınıza ve evinize zarar verebilir. Dolapların içi ve dışı öncelikle deterjanla silinip daha sonra durulanır. Artık mutfak dolabınız tertemiz oldu. Durulama aşamasında oldukça titiz olmalısınız. Daha sonra camlar ve pencere kenarları güzel bir şekilde silinip, durulanır. En sonunda ise kurulanır. Tüm bunları yaptıktan sonra kapılarınızı silmeniz gerekecektir.

Yukarıdan aşağı gerçekleştireceğiniz temizlik planlamasında eğer yukarıları tamamladıysanız kendinize küçük bir mola hediye edin. Zaten zor olan Yeni evin inşaat temizliği sizi daha da yormadan biraz dinlemeniz sağlığınız açısından da iyi olacaktır. Molanızın ardından tuvalet ve banyoya geçebilirsiniz. Bu ıslak alanları hafriyattan arındırdıktan sonra genel olarak temizlersiniz. En son ise bu alanlar için uygun temizleyiciler ile temizlersiniz. Islak alanları da bitirdiyseniz odalara geçebilirsiniz. Güzelce yerler silindikten sonra detaylı temizliği de tamamlanmış olacaksınız.

Yeni Evin İnşaat Temizliği Sonrası Taşınma Zamanı

Yeni evin inşaat temizliği sonrası eviniz artık tertemiz. Taşınma işlemi başladı ise bunun içinde bir çaba göstermeniz gerekecektir. Çünkü eşyalarınız taşınırken eviniz yine batacaktır. Bunun için ise tüm eşyalarınızın taşınmasını bekleyip, oda oda yerleştirmeniz daha akıllıca olacaktır. Temizlenen odayı yerleştirip, detaylarını hallettikten sonra odanın kapısını kapatırsınız. Taşınma esnasında eve giril çıkışlar olacak ev yine kirlenecektir. Ancak siz işin büyük bir kısmını hallettiğiniz için inşaat temizliği gibi zor bir süreç olmayacaktır.

Taşınma işleminiz tamamlandıktan sonra evinizi yerleştirebilirsiniz. Yerleştirme aşaması da tamamlandıktan sonra evinizi güzelce silip halılarınızı serebilirsiniz. Görüldüğü üzere yeni bir eve taşınmak ve inşaat temizliği oldukça zor ve zahmetlidir. Bunun için son derece planlı ve programlı çalışmanız çok önemlidir. Gerçekleşen tüm bu aşamalar oldukça zor olduğundan mutlaka yardım almanız gerekecektir.

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.