7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Tavan Silmenin Kolay Yolu

Tavan Silmenin Kolay Yolu

Tavan silmenin kolay yolu kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak bir yol olarak görülmektedir. Tavan silmenin en kolay yolu uzun mop aparatı ve mop bezi le yapılan uygulamadır.Bu bağlamda tavan gibi yüksek bölgeler temizlenmesi zor ve hatta genellikle temizlenmenin unutulduğu bölgelerdir. Bu bölgeleri çok zaman geçtikten sonra temizlemekte eşyalarla dolu bir mekândaki çoğu eşyanın kirlenmesine neden olacak tozları barındırmaktadır. Fakat yüksek bölgelerin temizliği düşünüldüğü kadar kolay olmamaktadır. Tavan gibi bölgeleri silmenin yolu tavan tipine göre de değişkenlik göstermektedir. Bahsedildiği üzere tavan temizliği esnasında altında bulunan eşyaların kirlenmemesi için bazı önlemler alınabilir.

Bunlar biri elbette tavan temizliği sırasında aşağı doğru inen tozların eşyalara temas etmemesi için uzun bezler ya da naylonlar ile eşyaların üzeri örtülerek tozların eşyalara temas etmemesi sağlanabilir. Bir başka yöntem ise eşyaları korumakla çok bağlantısı bulunmamakla beraber tavanların rutin olarak zaman zaman temizlenmesi çok kir ve toz birikmemesi için etkili bir yöntem olacaktır. Tabii ki tüm bunları yaparken az zaman harcayarak ve tavanı iyice silerek temiz bir alan oluşturmanın kolay bir yolunu bulmak gerekir.

Ev Tavanı Temizlemenin Kolay Yolları

Tavan silmenin kolay yolu denilince kuşkusuz düşlerde canlanan olmazsa olmaz aletler uzun bir sopası bulunan süpürgelerdir. Süpürge üretici genel olarak normal zemin temizliği için süpürgeleri ürettikleri için bu tarz süpürgeler ile tavan temizlemek hayli zor olacaktır. Sırf tavan temizliği için yeni uzun saplı süpürge almak yerine tek bir süpürge ile süpürgenin özelliklerini arttıracak hamleler yapılabilir. Bu hamleler sayesinde kullanıcılar ekstra süpürge almaktan kurtularak süpürge için ayrı bir maddi boyut oluşturmayacak ve evler düşünüldüğün süpürgeyi işi bittiğinde bir yere koymak için alan doldurmak zorun kalmayacaktır. Süpürgeleri tavanları da süpürecek hale getirmek için yapacağımız hamle tabii ki süpürgeye uyumlu tavana rahatça yetişebilecek uzun sopalı bir aparat almak olacaktır. Bu aparat tavanı süpürme işlemini hayli kolaylaştıracaktır.

Elbette tek çözüm aparat olmamakla beraber bir başka çözüm yolu da merdiven almak olacaktır. Merdiven sayesinde hali hazırda evlerde olan süpürgeler merdiven ile yükseklik kazanılarak kullanılabilir. Eğer tavanlarda örümcek ağı ya da fazla derece de toz varsa seçilecek bu yöntemlerden biri ile kolayca örümcek ağı ve tozlardan kurtulmak olasıdır. Tavanın tozu alındıktan sonra ise su ve kimyasal karışımlar ile tavanı silme işlemi gelmektedir. Bu işlem ise uzun saplı sadece tavan temizliği için alınacak bir paspas ile kolayca tavanın ıslak olarak silme işlemi de gerçekleştirilebilir.

Tavan Neden Silinmeli?

Tavan silmenin kolay yolu düşünüldüğünde elbette bundan önce akıllara gelecek soru, “Tavanı neden silmeliyim” olacaktır. Akıllara gelen bu sorunun cevabı olarak ise birçok seçenek sunulabilir. Öncelikler tavan gibi yüksek bölgeler çok sık temizlenmemekle beraber temizlenmesi hem vakit alıcı hem zor bir işlem olmaktadır. Tüm bunlar düşünüldüğünde uzun zaman boyunca silinmeyen tavanlarda biriken toz zaman zaman yukarıdan aşağı doğru inerek evler düşünüldüğünde evdeki kişilerin oturma alanlarını toz içinde bırakmakla beraber bunun yanı sıra ev ortamında bulunan kişiler bu toza maruz kalarak sağlık sorunları ile karşı karşıya gelebileceklerdir.

Bunun yanı sıra tavanlar çok uzun süreler boyunca silinmediğinde ise örümcek ağı görüntüsü ile karşılaşmak muhtemel olacaktır. Bu da ortamda bulunanlar için hem kirli bir ortam hem de huzursuz hissetmelerine olanak sağlayacaktır. Ayrıca o ortamda yaşamayan bir insan o ortama geldiğinde göreceği örümcek ağı ile hemen o ortamın uzun zamandır temizlenmediğini düşünecektir. Tüm bunların yanında sürekli akan bir toz yağmur olacağı için eşyalarda zamanla kirlilik gösterecek ve bu toz yağmuru ile beraber kirlenme süreleri kısalacaktır. Tüm bunlar düşüldüğünde tavan silmenin önemi ortam ve kişiler açısından oldukça önemlidir.

Bu Yazıda İlginizi Çekebilir: Yeni Evin İnşaat Temizliği

Gergi Tavan Silmenin Kolay Yolları

Tavan silmenin kolay yolu denildiğinde akıllara gelmesi gereken tavan tasarımlarının başında gergi tavanlar yer almaktadır. Gergi tavanların kullanıcılar için oluşturduğu harika tasarımların ve sağladığı avantajlarının yanında kullanıcıları düşündüren kısmı bu tavanların nasıl silineceği ve temizliğinin nasıl sağlanacağı sorusu kullanıcıları oldukça düşündüren faktörlerdir. Gergi tavan temizliği bu modelleri sağladığı avantajları bakımından üreticiler kullanıcılara çok zorlanmayacağı belirtmektedir. Bu bağlamda gerekli yöntemlere başvurulduğunda gergi tavan hem uzun ömürlü olmakla beraber hem de kolay silinerek temiz bir kullanım elde edilebilir.

Gergi tavanlar silinirken öncelikle aşırı ve sert kimyasal madde kullanmaktan kaçınmak gergi tavanların yapısı gereği önemlidir. Her temizlikte olduğu gibi temizliğe başlamadan temizlik eldiveni takmak gerekir. Gergi tavanı temizlemek için ılık bir su içine yumuşak bir temizlik maddesi koyarak yumuşak bir bez ya da temizlenecek yüzeyi çizmeyecek bir sünger yardımı ile silme işlemine başlanabilir. Bez düşünüldüğünde uzun bir sopa yardımı ya da merdiven ile bu işlem kolayca yapılabilir. Gergi tavanı silme işleminde kullanılacak bez ya da süngerler sert olmamakla birlikte ayrıca tavana ulaşmak için fırça kullanmaktan uzak durmak kaliteli bir gergi tavanın yapısını bozmamak için alınacak önlemlerdendir.

Tavan Silerken Kullanılacak Malzemeler

Tavan silmenin kolay yolu olarak elbette silme işlemi sırasında kullanılacak malzemeler de önemli bir faktördür. Çünkü tavanın silme işlemi sırasında kullanılacak kimyasal temizlik malzemeleri kirleri kolayca çıkartmakta etkili olmaktadır. Fakat tavan silme işlemi için seçilen kimyasal malzeme alınırken sadece güçlü kir çıkarması hesaba katılmamalı aynı zaman bu kimyasal temizlik malzemeleri sert olmamalıdır. Eğer sert bir kimyasal olursa tavanların yapısına zarar verebilmektedir. Bu nedenle hem kirleri iyi çıkaran hem de yumuşak bir kimyasal özellik gösteren temizlik malzemeleri kullanılabilir.  Tüm bunların yanında tavan yüzeyine uygun temizlik bezleri de seçilerek sorunsuz ve kolay bir silme işlemi gerçekleştirilebilir.Firmamız tuşba temizlik şirketi sizlere farklı bölgelerde hizmet vermeyi devam ettiriyor.Esenyurt temizlik şirketleri hizmetimizi inceleyebilirsiniz.

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.