7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Buharlı Temizlik Nasıl Yapılır

Buharlı Temizlik Nasıl Yapılır

Buharla Temizlik Nasıl Yapılır Zaman zaman yaşadığımız yeri ve kullandığımız eşyaları temizleme ihtiyacı duyuyoruz. Kimileri bu temizliği yapmadığı zaman büyük bir rahatsızlık duysa da kimileri için temizlik yapmak iş önceliği sıralamasının en sonlarında geliyor. Buharlı Temizlik Nasıl Yapılır Temizliği ön planda tutan kişiler ise yaşam alanlarını bazen haftada bir, bazen günde bir temizlemek istiyorlar. Bazıları bununla da yetinmeyip günde birkaç kere temizlik yapıyor. Fakat en kötüsü onca temizlik yapmasına rağmen ortaya çıkan üründen memnun olmayarak sinirleri bozulan kişilere oluyor. Çünkü bazen biz ne kadar bir malzemeyi temizlemek istesekte o malzeme gözümüze yine de pis gelir. Bunun en büyük sebebi o malzemenin artık bazı kirlerin içine işlemiş olmasıdır. Bu tür şeyleri temizlerken geleneksel toz alma da ya bez ile silme yöntemlerinin dışına çıkmak gerekir.

www.tusbatemizlik.com/hizmetlerimiz

Normalde bir ev ya da malzeme temizliğinde en çok kullanılan şey bir bez ve o beze sıkılacak sabundur. Bol su ile bu bez köpürtülüp yüzeylere uygulandığında oldukça iyi seviyede bir temizlik elde edilir. Bazı alanların temizliği için sadece bir ıslak mendil ile silinmesi bile yeterli olabilmektedir. Fakat uzun süre kullanılmış metal tarzı ürünlerin bu tarz silmeyle geçmeyecek lekeleri olabilmektedir. Bu gibi durumlarda ilk akla gelen buharla temizlik nasıl yapılır sorusunun cevabı olmalıdır. Çünkü bir alanı yoğun bir şekilde buhara maruz bırakırsanız ve sonrasında o bölgeyi temizlerseniz yıllanmış kirlerin bir anda parladığını hayretler içinde izleyeceksiniz.

Buharlı Temizlik Nasıl Yapılır
Buharlı Temizlik Nasıl Yapılır

Günümüzde buharın temizlikte kullanımı aslında oldukça yaygındır. Genellikle son model süpürgelerin çoğu buharlı temizleme sistemine sahiptir. Bu makineler alt kısmından yoğun bir şekilde buharı püskürtürken, aynı zamanda yerdeki kirleri de içine çekerler. Geleneksel süpürgelerde ise yalnızca içine çekme mekanizması mevcuttur. Bu sebeple bazı bölgelerin temizliğinde yetersiz kalmaktadırlar.

Esenyurt Temizlik Şirketleri

Buharla Temizlik Nasıl Yapılır Nelere Dikkat Edilmeli

Buharla temizlik yaptığımız alanların bir başkası da kuru temizleme mağazalarında gerçekleştirilmektedir. Takım elbise ve benzeri kıyafetlerimizi çamaşır makinesine atmaktansa kuru temizlemeye veririz ve buharla temizlenmesini sağlarız. Burada da buharın temizlik üzerindeki gücü tamamen kanıtlanmaktadır. Bu tür kıyafetler buhara maruz kaldığında üzerlerinde biriken bakteri ve diğer maddelerin bir anda sökülüp atılması sağlanmaktadır.

Buharlı temizliği evde kendi uygulamak isteyenler için de uygun yöntemler mevcuttur. İlk olarak buhar üreten bir makineye ihtiyacınız vardır. Bu makinenin hortumundan temizliğini yapacağınız metal yüzeylere bir süre buharı tutarak oradaki kirlerin yumuşamasını sağlayabilir, sonrasında ise o bölgeyi ıslak bir bezle silebilirsiniz. Buhar üretici bir cihazınız yoksa ütüye su koyarak sonuna kadar ısıtıp, sonrasında ütü tuşuna basarak buhar püskürtme işlemi yapabilirsiniz.

Buharlı temizliğin kullanıldığı bir başka alan da araç temizliğidir. Buhar makinesi ile aracın iç bölgelerine buhar püskürtüldüğü taktirde aracınızın içindeki mikrolar ve bakteriler yok olma seviyesine inecektir. Buharlar geçtikten sonra normal bir süpürge ile süpürülmesi yeterli olacaktır. Ayrıca aracınızın iç kokusu da buharla temizlik yaptıktan sonra büyük miktarda iyileşecektir.

Beylikdüzü Temizlik Şirketleri

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.