7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Cennet Dış Cephe Cam Temizleme

Cennet Dış Cephe Cam Temizleme

Cennet Dış Cephe Cam Temizleme İnşaat sektörünün iyiden iyiye kendisini hissettirmeye başladığı ülkemizde, ekonomimize de bu sektör yön vermektedir. Daha çok daire ve ofis satmak için kolları sıvayan inşaat şirketleri yüksek katlı binalar yaparak arsa üzerinden kar elde etme peşine düşmüşlerdir. Özellikle büyükşehirlerde yaygın olarak görülen yüksek katlı binaların birbirinden farklı olması ve satabilmesi için bir takım yeniliklerde yapılmaktadır. Günümüzde özellikle rezidans ve işyerleri için yapılan binaların dış cephesi komple cam olarak tasarlanmaktadır. Böylelikle binaya bir estetik duruş kazandırılmakta ve dışarıdan bakıldığında göze hoş bir şekilde hitap etmesi sağlanmaktadır. Bu binaların tek dezavantajı ise sürekli olarak camlarının kirlenmesidir. Bilindiği üzere camlar üzerindeki leke ve pisliği belli etmektedir. Cennet dış cephe cam temizleme firmaları da cam temizleme işlemleri konusunda son derece yetkin olarak hizmet vermektedir.

Cam temizleme için binanın en yüksek noktalarına çıkılması gerektiğinden insanlar öncelikle biraz kuşku ile yaklaşmaktadırlar bu hizmetlere. Çünkü bilinçli olan vatandaşlarımız bir kaza sonrasında kişinin bir kazaya kurban gitmesinden korkmaktadır. Bu konuda ne kadar haklı olduklarını ise şöyle bir bilgi ile pekiştirmek mümkündür. Türkiye’de her gün 1’den fazla kişi yüksekten düşme sonucunda sakatlanmakta veya canını yitirmektedir. Bu kadar korkutucu bir rakama göre alınacak tedbirlerinde bir hayli yüksek olması gerekmektedir. Cam temizleme konusunda Cennet dış cephe cam temizleme firmaları tarafından alınan tedbirler şu şekildedir.

Cennet Dış Cephe Cam Temizliği

Cennet Dış Cephe Cam Temizleme Tuşba Temizlik

 • Cephe temizlemesi esnasında çalışacak olan personellere 4 adet temel eğitim verilmektedir. Bunlar;
  • İş güvenliği eğitimleri
  • Mesleki yeterlilik belgesi alınabilmesi için gereken eğitim süreci
  • Yüksekte çalışabilir belgesinin alınabilmesi için gereken eğitimler
  • Cephe cam temizleme esnasında kullanılacak olan makinenin operatörlük eğitimi
 • Bu eğitimlerin ardından insanlar istenilen uzmanlığa ulaşabilmektedirler. Böylelikle yukarıda çalışırken olası bir hata sonrasında nasıl davranacaklarını bilmektedirler.
 • Cephe temizleme esnasında kullanılacak olan makinelerin düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bu makinelere 6 ayda 1 kere veya 12 ayda 1 kere (mevzuatına göre) makine mühendisleri odasından çalışabilir, uygundur raporu alınmalıdır.
 • Son olarak ise cephede çalışma esnasında sadece makinelere bağlı kalmamalı, onlarında arızalanabileceği bilinmelidir. Böyle durumlarda insanlar canlarını koruyabilmek adına kendilerini emniyet kemerleri vasıtasıyla binadan sarkıtılan yaşam halatlarına bağlamalıdırlar. Olası bir arıza durumunda bu şekilde yine yüksekten düşmekten kurtulurlar ve belirli bir süre yukarıda hayatta kalabilirler.

Cam temizleme işlemlerinde Cennet dış cephe cam temizleme firmaları arasında bulunan Tuşba Temizlik firmasına güvenebilirsiniz. Yukarıdaki saydığımız konulara dair tüm maddeleri henüz siz sormadan onlar size anlatmaktadır. İşin ne kadar riskli olduğunu bilen firmamız insanların canlarını korumak adına gereken tüm tedbirleri zaten almaktadır.

Cennet Temizlik Şirketleri

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.