7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Detaylı Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Detaylı Ev Temizliği Nasıl Yapılır?

Detaylı Ev Temizliği Nasıl Yapılır? Tıp otoritelerince belirli kriterler kapsamında bir hastalık olarak da görülebilen temizlik alışkanlığı, belirli kurallar çerçevesinde uygulandığı vakit birçok hastalığın önüne geçebildiği gibi sağlıklı bir yaşamın altın kuralı olarak da tanımlanabilir. Özellikle okul öncesi süreçte çeşitli kurallar dâhilinde eğitimi verilen temizlik, ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilecek birçok hastalığın altyapısını da kurabiliyor. Doğru eğitim ile bu durumu olumlu anlamda lehinize çevirmek ise mümkün. Peki, kendi içinde oldukça fazla değişkenlik gösteren, ölçüsü kaçtığı vakit bir hastalık olarak kabul gören fakat temel bir alışkanlık olarak da edinilmesi gereken temizliğin gerçekte esasları nelerdir?

Beylikdüzü Ev Temizliği

Bu durum tıp otoriteleri ve bilirkişilerce ortaya konan bazı altın kurallar ile belirlenmiş durumda. Maddeler kendi içinde bazı değişiklikler gösterse de, ana kurallar belirleyici faktör niteliği taşıyor. Peki, nedir bu altın kurallar ve kalıplar?

 • Temizlik yaparken ortamı doğru kimyasallar ile arındırmak: Yanlış tercih edilen ve miktar olarak fazla kullanılan her kimyasal sağlığınızı doğrudan etkiler.
 • Doğru zaman ve sürede temizlik: Günün en zinde olduğunuz saatlerinde enerjinizi doğru kullanarak detaylı ev temizliği yapmak, hem yaptığınız temizlikten keyif almanızı sağlar, hem de doğru kriterlerle temizlik yapmanızı.
 • Mevsimsel geçişler: Özellikle bahar temizliği dönemlerinde kullanılan çeşitli losyonlar, aromalar ve esanslar, çoğu zaman alerjik reaksiyonlara mahal verebiliyor. Güzel ve aromatik kokular insan zihninde temizliği ve arınmayı çağrıştırdığı için genellikle aromatik kokulara sahip temizlik ürünleri tercih ediliyor. Fakat bu tercih bazı alerjik rahatsızlığa sahip bireylerde olumsuz reaksiyonların ortaya çıkmasını tetikliyor.

Beylikdüzü Temizlik Şirketleri

  Peki, doğru şekilde ve uygun kriterler ile detaylı ev temizliği nasıl yapılır?

 • Dinlenmek: Yaptığınız temizlik sırasında küçük molalar ile bedeninizi ve solunum yollarınızı dinlendirmek hem sağlıklı bir temizlik yapmanıza, hem de bulunduğunuz ortamı daha sağlıklı sterilize etmenize olanak sağlar.
 • Sağlıklı ürünler: Temizlik ürünleri içerisinde bulunan kimyasallar insan vücuduna zararlı olabilecek yapıya sahiptirler. Bu nedenle temizlik ürünlerini tercih ederken öncelikli kriteriniz fiyat değil, içerik ve kalitesi olmalıdır.
 • Doğru materyaller: Kullandığınız bez, fırça, vileda ve diğer aparatların hijyenik olmasına ve temizlik sonrası sterilize edilmiş olmasına özen göstermelisiniz. Aksi durumda yaptığınız detaylı temizlik sonrası ortamı bakterilerden arındıramazsınız.
 • Yüzey farkları: Her yüzey çeşitli kimyasallar ile tepkimelere girebilir. Özellikle porçöz olarak tanımlanan kimyasalın fayanslarda aşırı miktarda kullanılması uygulanan ortamda sorun yaratabileceği gibi sağlığınız açısından da çeşitli hastalıklara davetiye çıkarır.
 • Havalandırma: Detaylı temizliğin en önemli esası hava akımıdır. Temizlik yaptığınız ortamı havalandırmaya özen gösterin.
 • Temiz eşyalar: Detaylı temizliğin önemli kriterlerinden biri de temiz çarşaf ve nevresimlerdir. Bakterilerin kolaylıkla ürediği nevresimlerinizi mümkün mertebe sıklıkla değiştirmeye özen gösterin.
 • Dip-köşe: Nevresim ve çarşafların yanı sıra komodin ve şifonyer başta olmak üzere mutfak çekmeceleri de çeşitli haşere ve bakterilerin üremesi için en uygun alanlardır. Bu alanları detaylıca temizlemek sağlığınız için de fayda sağlar.

1 Comments

 • Ev ofis villa aklınıza ne gelirse Temizlik denince tabiki akla şüphesiz ki Tuşba Temizlik gelir çünkü işinde en iyisi????????????

Comments are closed.

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.