7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır? Etrafımızda bulunan ve gözle görülmeyen küçük canlılar bir şekilde kendilerine yaşam alanı ararlar. Bunlar evimiz, işyerlerimiz hatta çevremizdeki her yerde bulunabilirler. Bu canlıları gözle görmek mümkün olmadığı için ara ara dezenfekte etmek gerekmektedir. Özellikle ev ve işyerlerinde bulunan eşyaların temizlenmesi son derece önemlidir. Peki, dezenfeksiyon nasıl yapılır desek kaç kişi bunun cevabını verebilir?

Bu konuya geçmeden önce yapmamız gereken şey, dezenfeksiyon nedir sorusunun cevabını aramaktır. Bu soruya vereceğiz yanıt ise şu şekilde karşımıza çıkar: insan sağlığı için zararlı olan mikroorganizmaların ortamlardan temizlenmesi ve yok edilmesidir. Bu işlem sırasında genellikle kimyasallar kullanılır. 2 farklı dezenfekte etme yöntemi bulunur. Bunlar:

 • Yüksek ısı kullanılarak zararlı mikroorganizmaların tamamen yok edilmesini sağlayan bir temizlik yapılmasıdır.
 • İkincisi ise son derece uzun süren ve yoğun bir temizlik işlemi yapılarak elde edilen hijyenik ortamlardır. Sık ve sürekli olarak temizlik yapılarak bu ortamlar elde edilebilir.

Dezenfeksiyon yöntemleri ile birlikte sizlerde firmalardan yukarıdaki işlemlerden bir tanesini tercih edebilirsiniz. Özellikle günümüzde Korona virüsü gibi bir hastalığın son derece yaygınlaşmasından dolayı bu işlemlerde özel bir hal almış bulunmaktadır. Korona son dakika bilgilerine baktığımız zaman karşımıza ilk olarak çıkan şey ise bu virüslerin dezenfekte ile önüne geçilebileceği olduğudur.

Dezenfeksiyon Önemi

Etrafımızda bizleri hasta eden virüsler bulunmaktadır. Günümüzde ise Kovid-19 ismi verilen virüs binlerce can almıştır. İşte burada etrafınızdaki herkes tarafından en önemli tedbir olarak temizlik ve hijyenik ortamlar gösterilmektedir. Bu nedenle sizlerde en kısa zamanda dezenfeksiyon işlemi yaptırmalısınız. Bu işlemlerin öneminden biraz bahsedecek olursak eğer şu maddeleri sıralayabiliriz.

 • Mikropların yayılmasının önüne geçilir.
 • Korona virüs belirtileri daha az kişide görülür.
 • Mikroplar hızlı bir şekilde yok edilir.

Tüm bu önlemleri profesyonel bir şekilde alabilirsiniz. Özellikle Korona korunma tedbirleri kapsamında profesyonel bir düzeyde hizmet veren temizlik şirketimiz ile sizlerde tüm önlemleri alabilirsiniz. Tuşba Temizlik şirketi, İstanbul’da istediğiniz her zaman sizlere yardımcı olmak için bulunmaktadır.

Dezenfeksiyon Yapımında Kullanılan Malzemelerin Özellikleri

Kendinizde dilerseniz dezenfeksiyon yapabilirsiniz. Bununla birlikte bunun nasıl yapıldığını bilmek sizlere pek çok konuda artı sağlamaktadır. Sizlere bu başlık altında bu maddelerin özelliklerinden biraz bahsetmek istiyorum.

 • Tüm zararlı bakterileri yok edebilen maddelerdir.
 • Son derece hızlı bir şekilde olaya müdahil olurlar.
 • İnsan sağlığına zararlı olan toksikleri barındırmazlar.
 • Suda çözülebilen maddelerdendir.
 • Rengi ve kokusu olmaz. O nedenle sizleri zehirlese bile fark etmeyebilirsiniz. Dikkatli kullanılmalıdır.
 • Çevreye ve doğaya asla zarar vermez. Bu nedenle yeşil sertifikalıdır.
 • Maddi olarak ise son derece ucuz olan maddelerden oluşmaktadır.

Dezenfeksiyon dediğiniz anda karşınıza pek çok farklı madde çıkmaktadır. Bunlar arasında bulunan en önemli araçlardan bir tanesi de kesinlikle insan sağlığına zarar vermeyen özellik gösterenlerdir. Sizlerde bu maddeleri alırken ve karışım hazırlarken öncelikli olarak buna dikkat etmeniz gerekecektir. Dezenfeksiyon yapımı ile birlikte artık sizlerde pratik olarak evlerinizi ve işyerlerinizi korona virüsünden koruyabilirsiniz.

İstanbul Dezenfeksiyon Firması
Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon Arasındaki Farklar

Sterilize etmek bildiğiniz gibi hijyen ile eş anlamlıdır. Ancak burada dezenfeksiyon ve sterilizasyonu karıştırmamanız gerekmektedir. Çünkü ikisi de son derece birbirinden farklı tanımlardır. Sterilizasyon demek, bir ortamda bulunan ve canlı cansız her türlü nesnenin, maddenin ve mikroorganizmanın yok edilmesi, uzaklaştırılması demektir. Dezenfeksiyon ise bir ortamdaki mikroorganizmaların yok edilmesi anlamına gelir. Yani kısaca bir tanesi temizlik, bir tanesi ise mikroorganizmalara yönelik bir işlemden ibarettir.

Temizlik şirketimiz ise sizlere dezenfeksiyon makinesi ile hizmet vermektedir. Bu makine sayesinde son derece hızlı ve pratik bir şekilde dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilir. Bu makine, dezenfeksiyon olarak kullanılan ilacı püskürtme yolu ile gönderdiği için ortamdaki her yer ve her şey tamamen dezenfekte edilebilir. Böylelikle kısa zaman içerisinde %100 bir hijyen sağlanmış olunur.

Dezenfeksiyon Nasıl Yapılır?

Ev ve işyerlerinizi dezenfekte etmek ve virüsten korunmak istediğiniz zaman bize ulaşmanız yeterlidir. Koruna korunma yolları olarak sizlere en hızlı şekilde cevap veriyor ve her yeri bir güzel dezenfekte ediyoruz. Bu sırada süreç şu şekilde işlemektedir.

 1. Firmamızı arayarak öncelikle randevu almanız gerekir. Müşteri temsilcimiz sizlere en yakın zamana randevu verecektir. Mümkünse bu gün içerisinde olacaktır.
 2. Firmamız çalışma sürelerini insanlara yardımcı olabilmek için ayarlamakta ve gelen telefonlara gün içerisinde dönüş sağlamaya çalışmaktadır.
 3. Size verilen randevu saatinde ve gününde ekiplerimiz hemen işyerinize veya evinize gelir ve vakit kaybetmeden dezenfeksiyon çalışmalarına başlar.
 4. Beyazlar içerisinde ve son derece korunaklı olarak hizmet veren arkadaşlarımız ile birlikte kısa sürede işyerinizin büyüklüğüne göre değişiklik gösterse de birden fazla kişi ile bu hizmetleri vermeye çalışıyoruz.
 5. Tüm dezenfeksiyon işlemlerini kısa sürede tamamlayarak sizlere kaliteli ve temiz yerler bırakıyoruz.

Dezenfeksiyon nasıl yapılır sorusunun cevabını yukarıda sizlere vermeye çalıştık. Bu bağlamda yapılan en önemli işlemlerden bir tanesi de kaliteli ve düzenli bir şekilde tüm ihtiyaçlara cevap vermeye çalışmamızdır.

Dezenfeksiyon ne demek sorusunun cevabını bu yazımızda sizlere vermeye çalıştık. 25 yılı geçkin süredir temizlik alanında faaliyet gösteren firmamız, korona virüsüne karşı da her zaman halkının yanında olmuştur. Firmamız tarafından yapılan işlemlerin tamamında malzemeden kaçınma diye bir durum söz konusu olamaz. Dezenfekte etme işlemini profesyonel bir şekilde yapan firmamız, aynı zamanda ekonomikliği ile de ön plana çıkmaktadır. Sizlerde hemen bizi arayarak virüse karşı atacağınız ilk adımda başarıya ulaşabilirsiniz. Dezenfeksiyon firmaları  ile birlikte artık koronayı yenmek son derece mümkündür.

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.