• 26
  • Nis

Dış cephe Temizliği

Dış cephe Temizliği

Dış cephe Temizliği

Dış cephe Temizliği

 Dışcephe Cam Temizleme Hizmetleri

 

             Dış cephe Temizliği Firması, İstanbul Esenyurt’ta kurulmuş, İstanbul’un tamamında faaliyetlerini sürdüren bir  cephe temizliği firmasıdır. cephe temizliğinde gerekli olan tüm teçhizat ve ekipmana sahip olan  Dış cephe Temizliği Firması kadrosunda çalışan temizlik çalışanları da alanında en iyi performansa sahip tecrübeli ve bilgili kişilerden oluşmaktadır.

 

Yüksek ve ulaşılması zor yerlerde yapılması gereken cam temizliği işlerinde gösterdikleri üstün becerileri sayesinde en zor  cephe temizliği işlerinde bile üstün bir başarı göstermekte ve aldıkları işleri sorunsuz olarak tamamlayarak müşterilerine teslim etmektedirler tuşba  Dış cephe Cam Temizliği Firması çalışanları temizlik işlerini yaparken en ideal yöntemleri kullanmaktadırlar.

 

            Dış cephe Temizliği Firması çalışanları, bilinen ve en çok tercih edilen bu yöntemler sayesinde etkin, hızlı ve güvenilir bir işçilik çıkarmayı başarmaktadırlar. Tercih ettikleri  cephe temizliği yöntemleri sayesinde hem kendi can güvenliklerini hem de dış cephe temizliği yaptıkları yapıların güvenliğini en üst seviyede sağlamaktadırlar.  Cephe Temizliği Firması çalışanlarının cephe temizliği yaparken kullandıkları yöntemler şunlardır: Vinç ile  cephe temizliği, dağcı veya tırmanıcılar ile dış cephe temizliği, platform ile  cephe temizliği, sepet ile  cephe temizliği, portatif sepet ile cephe temizli.

 

Vinç İle Dış Cephe Temizliği

 

Cephe cam Temizleme firmasının dış cephe temizliğinde tercih ettiği yöntemlerin ilki vinç ile  cephe temizliği yöntemidir. Vinç ile cephe temizliğinin yapılması tercih edilmişse bu tercih yapının yüksek bir yapı olduğunu göstermektedir.

 

Plaza ve gökdelen türü yapıların dış yüzeylerinin cam ile veya cam benzeri yapılarla kaplanmış olması cephe cam temizliğini zorunlu kılmaktadır. Yüksek yapıların dış yüzeyinin cam olması kirlenmesini kolaylaştırmaktadır. Yüksek yapıların etrafındaki binalardan daha yüksek olması nedeniyle maruz kaldığı hava muhalefeti de daha fazla olmaktadır. Özellikle rüzgârı daha fazla alan yüksek yapılar rüzgârın taşıdığı toz ve kirle daha fazla temas ederek daha çok kirlenirler. Yüksek yapıların en çok kirlenen bölümlerinin en yüksek bölümleri olması bu bölümlerin temizlenmesini zorlaştırmaktadır. Bu nedenle yüksek yapılarda yapılacak cephe temizliğinde genellikle vinç kullanılmaktadır. Vinç kullanılarak kirlenen bölümlere rahatlıkla ulaşılmakta ve daha kolay temizlik yapılabilmektedir. Diğer yöntemlere göre maliyeti biraz daha fazla olan bir yöntemdir.

 

Dağcı veya Tırmanıcılarla Yapılan Dış Cephe Temizliği

 

Dağcı aletlerini kullanan personel ile yapılan bir dış cephe temizliği olduğundan dağcılarla yapılan dış temizliği olarak adlandırılmaktadır. Tırmanıcı aletleri kullanılarak binaların en üst katından sarkıtılan sağlam halatlar veya iplerle aşağıya sarkan çalışanlar bu sarkma sırasında denk geldikleri bölümleri temizleyerek aşağıya doğru inmektedirler. Aynı anda birkaç çalışan birlikte aynı işlemi yapmaktadır. Birkaç kez tekrarlanarak tamamlanabilmektedir. Maliyeti diğer yöntemlere göre daha uygundur.

 

Platform İle Dış Cephe Temizliği

 

cephe cam temizliğinde yerden yükselen çubuk demirlerle örülen platformların kullanılmasıdır. Bölümler halinde ve kısım kısım platformlar kurularak  cephe temizliği yapılabileceği gibi bütün yapının etrafı tek bir platformla çevrilerek tek seferde cephe temizliği yapılabilir. Malzeme taşıma ve kurulum nedeni ile zaman alıcı ve yapıların görselliğini bozmaktadır.

 

Sepet İle  Cephe Temizliği

 

Yapılardan halatlar ile sarkıtılan ve asansörlerdeki sisteme benzer bir yöntemle kurulan dış cephe temizleme yöntemidir. Bazı yapılarda bu sepetler sabittir. İhtiyaç olduğunda her an kullanıma hazırdırlar.

Portatif Sepet İle  Cephe TemizliğiPortatif sepet yöntemiyle yapılan dış cephe temizliğinde kullanılan sepetin hareket ettiği düzenek her seferinde yeniden kurulur. Bu nedenle portatif sepet yöntemi olarak tanımlanmıştır.

 

Tuşba Temizlik Temizlik Uzmanı
Temizlik hizmetine, ekipmanlarına ihtiyacınız var ancak bütçeniz veya ödeme koşullarının sizi zorlayacağını mı düşünüyorsunuz? Gelin size uygun koşulları birlikte belirleyelim. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız...
murat oner
tusba temizlik
istanbul , beylikdüzü türkiye

Yorum Yap