7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Evde kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

Evde kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

Evde Kuru temizleme nasıl yapılır? sorusu için elbiseleri evde kuru  temizleme işi oldukça etkili ve de pratik bir yöntemdir. Fakat bunun maddi olarak boyutunu düşündüğünüz vakit herkes de bunu tercih etmeyebilir. Bir de bunu gereksiz görüp hayatında bir defa bile uygulamayan insanlar dahi vardır. Sonuçta kuru temizleme firmaları bu işler için biraz yüksek miktarda ücret istemektedirler. Bunun için de yani eğer maddi olarak imkânınız biraz kısıtlı ise bu durumda kuru temizleme nasıl yapılır?

Evde Kuru Temizleme Yöntemi Aşamaları

Evde kuru temizleme nasıl yapılır? diye sorulduğunda birinci aşamada temizlenecek olan ürünün etmeyi kontrol edilmelidir. Çünkü birçok ürün etiketine bakıldığında da gireceksiniz ki kuru temizleme için uygun değildir ibaresi bulunmaktadır. Çünkü kumaşının türüne göre yıkama talimatı zaten üzerinde yazılıdır ve buna göre de hareket ederek bu ürünü nasıl temizlemeniz gerektiğini görebilirsiniz. Tekstil ürünleri genel olarak bakıldığında zaten çamaşır makinesinde yıkanmak için uygun ürünlerdir. Ancak deri, süet ve kürk türündeki kıyafetler ise ancak kuru temizleme ile temizlenmesi gereken ürünlerdir.

Ürünlerin Kirlilik Durumuna Göre Müdahale

Evde kuru temizleme nasıl yapılır? Sorusunun cevabına devam edecek olursak; daha sonrasında kıyafetlerin kirlilik durumuna bakılır ve ne kadar kirli olup olmadığı ile ilgili bir fikir sahibi olunur. Lekenin hangi türden bir leke olduğuna ve ne kadar derine işleyip işlemediğine bakılır. Kirlilik bir kaç tane ve çok fazla derine işlememiş ise bu durumda kuru temizleme işlemine geçebilirsiniz. Ancak kumaş türü olarak kuru temizlik işlemi gerekiyor ve kekeler oldukça fazla ve bir de derinlemesine işlemiş ise bu durumda bu iş sizi aşacaktır ve profesyonel bir yardım almanız gerekir.

Evde kuru Temizleme Nasıl Yapılır?
Evde kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

Lekeleri Hafifletme

Kuru temizleme nasıl yapılır?  Sorusu birçok kişinin merak ettiği bir konudur. Elbiselerde bulunan lekeleri ilk olarak biraz hafifletmek gerekecektir. Bunun için de buna en uygun olan çözücüyü bulup, bununla bu lekelere müdahale etmenizi önermekteyiz. Bu konuda hem lekenin türü, hem de kumaşı  türü önemli bir yere sahiptir. Bunlara dikkat etmeli ve buna en uygun leke hafifletici ürünü temin etmeniz en doğrusu olacaktır. Bunun yanında leke çıkarıcıyı yalnızca lekenin üzerine uygulamanız en doğrusu olacaktır. Bir de her kumaş türünde uygulama yapmamanız ürününüz adına daha sağlıklı bir sonuç ortaya çıkaracaktır.

 Kuru Temizleme Torbası Kullanın

Kullandığınız ve lekelerinden arındırmak istediğiniz ürünü eğer tekstil ürünü ise bunu temizleme torbası kullanmak şartı ile içine yerleştirip bundan sonraki aşamada ise kurutma makinesine yerleştirip yarım saatten fazla olmamak şartı ile kuruyabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu yarım saatten fazla kurutma makinesinde ürünü bırakmamanızdır. Bir de ürünleri temizleme torbasına yerleştirirken tıka basa değil de azar azar koymanız yine karışmasını da önleyecektir. Yani bu şekilde bir yığıntı oluşturmamanız gerekmektedir. Bir de tüm ürünlerin benzer renklerde olmasına da dikkat etmenizde fayda vardır.

Evde kuru Temizleme Nasıl Yapılır?
Evde kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

Kuru  Temizlemede Son Aşama

Evde kuru temizleme nasıl yapılır? Sorusu için son aşamada ise alınan sonuç büyük önem taşımaktadır. Çünkü sonuç iyi çıkarsa gerçekten büyük bir iş başarmış olursunuz. Eğer elbiseyi makineden çıkardığınızda sonuç iyi ise direk olarak romanınıza atabilirsiniz demektir.
Sonuç olarak Temizlik Nedir Sorusu ile ilgili bilgileri size sunduk. Bunlarla ilgili farklı merak ettiğiniz konuları bu işi daha önce yapmış birinden de edinebilirsiniz.

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.