Beylikdüzü Temizlik Şirketleri

Tuşba Temizlik

Son Yazılar

Evdeki Kötü Kokuları Yok Etmenin 5 Yolu

Evde Temizlik Nasıl Yapılır ?

 

Evde Temizlik Nasıl Yapılır? Özellikle çalışan hanımlar için bir külfet hâline gelen ev temizliği, teknoloji devi firmaların ev eşyaları üretiminde farklı bir rol üstlenmelerini sağladı. Her ev hanımının değişken bir program ve tarza bağlı olarak yaptıkları ev temizliği, söz konusu teknolojiyle birlikte daha pratik ve çözüm odaklı bir yapıya kavuştu.Evde Temizlik Nasıl Yapılır ? Otomatik süpürgeler, mutfak robotları, ev robotu ve yardımcı asistanlar gibi. Tabii bu gibi kolaylıklar ve yardımcı ürünler yalnızca ev hanımlarının değil, çalışan hanımların da imdadına yetişiyor. Ülkemizdeki ev hanımlarının temizlik seanslarında sıkça kullandığı araç ve gereçler, son yıllarda modern teknoloji ile bir araya gelerek bu gündelik uğraşın çok daha kolay ve çözülebilir bir yapıya kavuşmasını sağladı.

Beylikdüzü Ev ve Ofis Temizliği

Birçok ev hanımı, genellikle belirli bir gün ve işleyişe sadık kalarak yaptıkları ev temizliği işlerinde kullandıkları temizlik malzemeleri ve kimyasal ürünlerden vazgeçmez ve genelde mekanik bir işleyişle işlerini görürler. Fakat modern teknolojinin bu anlamda ortaya koyduğu yenilikçi ürünler, mekanik alışkanlıklara sahip ev hanımlarının dahi ilgisini çekmeyi başarıyor. Özellikle son dönemde birçok eve girmeyi başaran ve ev hanımlarının tercihi olan “ev robotları” isteğe göre ayarlanan program ve sürede evin gündelik toz alma işlemlerini halletmekte oldukça başarılı çözümler üretiyor. Peki, tüm farklı aşamaları düşündüğümüzde evde temizlik nasıl yapılır? İşte maddeler hâlinde ev temizliği için bazı aşamalar:

İlginizi çekebilir  Hastanede Temizlik Elemanı Ne Kadar Maaş Alır?

Evde Temizlik Nasıl Yapılır?Nelere Dikkat Edilmeli 

  • Yapacağınız ilk iş pencereleri açarak odaları havalandırmak olmalı.
  • Ev Temizliği  nde genellikle ilk aşama evin en sık kullanılan ortak kullanım alanı salondur. Bunun en yaygın nedeni salonun tüm ev hanesinin ortak dağınıklık alanı olmasıdır. Bu nedenle ev temizliğinde ilk aşamanız salon olmalıdır. Evin merkezinden başladığınız temizlik psikolojik olarak da sizi rahatlatacaktır.
  • Temizlikte kullanacağınız malzemelerin temiz ve mikrofiber kullanım kolaylığı sunan malzemelerden olmasına özen gösterin. Zira toz alırken kullandığınız sıradan bezler, yalnızca tozların yerini değiştirmenize ya da çamurlaştırmaya fayda sağlar.
  • Vileda kovasındaki su ile bütün evi temizlememeye özen gösterin. Bir ya da iki odanın yerlerini sildikten sonra kovadaki suyun çamurlaştığını görebilirsiniz. Kovadaki suyu değiştirmemek yüzeylerde bakteri üretimine neden olurken, varsa evde yaşayan bebek ve çocuklar için oldukça tehlikelidir.
  • Banyo, tuvalet ve mutfak gibi fayans olan bölümlerde mümkün olduğunca kullandığınız medikal ürünleri sağlığa zararlı bir etkisi olmayan markalardan seçin. Zira bu gibi ürünler, ortamın genelde havasız kalmasından dolayı solunum yolu rahatsızlıklarına yol açabilir.
  • Genel temizlik yapılırken yapılan en sık yanlış, temizlenmek istenen bölümün kabasını almadan, eşyaları düzenli bir istife sokmadan yapılan temizliktir. Bu nedenle bölüm bölüm temizlediğiniz evin her odasının eşyalarını temizleyerek bir köşeye istiflemek, hem çalışma alanınızı rahatlatmanızı hem de ortamı sağlıklı bir şekilde sterilize etmeni sağlar.
  • Beylikdüzü Temizlik Şirketleri
İlginizi çekebilir  Esenyurt Koltuk Yıkama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tıkla Ara