7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Hızlı Temizlik Nasıl Yapılır?

Hızlı Temizlik Nasıl Yapılır?

 Hızlı Temizlik Nasıl Yapılır? Özellikle yaz ve kış aylarında ev hanımlarının günlük temizlik ritüellerinde sıklıkla başvurduğu hızlı temizlik yöntemleri, gelişen medikal ürünlerle birlikte çok daha kolay bir hâle geldi. Son dönem modern teknolojisiyle birlikte minimalist ev aletlerinin fonksiyonel işlevleri sayesinde birçok işi otomatik bir şekilde çözebilen ev hanımları, ani ziyaretler ya da çeşitli nedenlerden dolayı hızlı temizlik yöntemlerine başvuruyor. Toz alma, etrafı toparlama ve çeşitli esanslara sahip güzel kokulu temizleyiciler ise hızlı temizlikte kullanılan en yaygın işlem ve ürünler. Genellikle mutfak, salon ve misafir odasını kapsayan hızlı temizlik, detaylı temizliğin aksine toz alma ve süpürme işlemlerini kapsar.Hızlı Temizlik Nasıl Yapılır? Genellikle misafir ziyareti öncesinde yapılan bu tür temizlik işlemleri, son dönemin popüler “genel temizlik” ürünleri ile yapılırken, teknolojik donanıma sahip otomatik temizleyiciler de oldukça yardımcı olmaktadır.

  Hızlı temizlik yöntemleri genellikle kişisel temizlik alışkanlıklarına bağlı olarak değişse de, bazı temel kuralları mevcuttur. Günlük temizlik ritüellerinde uygulanan klasik yöntemler ile yapabileceğiniz hızlı temizlik, toparla-sil-süpür mantığı ile yapılmaktadır. Peki, hızlı temizlik nasıl yapılır? Dilerseniz detaylı temizliğin aksine günlük olarak pratik bir şekilde yapacağınız hızlı temizlik hakkında bazı teknik detayları maddeler hâlinde listeleyelim:

Hızlı Temizlik Tuşba Temizlikle Nasıl Yapılır? 

  • Hızlı temizlik, detaylı temizliğin aksine dip-köşe temizlik şeklinde yapılmaz. Genellikle günlük temizlik ritüellerine göre uygulanmaktadır. Mutfak bulunan dağınıklığın tertip edilmesi, bulaşıkların akıtılması, varsa atılacak, dolaba konulacak ya da önceki günden kalan yemeğin ayarlanması gibi işlemler yapılır.
  • Hızlı temizlikte cam silme, perde yıkama gibi işlemlere gerek görülmez. Önemli olan evin belirli bir tertibe oturtulmasıdır. Bu nedenle asıl önceliğiniz evin dağınıklığını çözmek, toz ve kir olan yerleri belirleyerek bir işlem sırasına koymaktır.
  • Esenyurt Temizlik
  • İlk olarak evin belirli bölümlerindeki dağınıklığı halletmeniz gerekiyor. Bu nedenle detaylı temizlikte olduğu gibi hızlı temizlik işlemlerinde de salondan başlamak en mantıklısı. Fakat hızlı temizlik yaparken bile evi havalandırmayı ihmal etmeyin. Her temizlik öncesi evi havalandırmak hem evin içerisinde biriken kötü koku ve havayı yok etmeye hem de sizin daha ferah bir ortamda temizlik yapmanıza fayda sağlar.
  • Belirli bölümlerdeki dağınıklığı tertip ettikten sonra kaba eşyaları bir düzene sokun.
  • Düzeni oturttuktan sonra televizyon ünitesi, vitrin, sehpa, masa gibi eşyaların güzelce tozunu alın. Toz alırken mikrofiber bez ve mümkünse bitki özü kokulu temizleyiciler kullanın. Bu sayede eviniz daha ferah kokacaktır.
  • Ardından elektrikli süpürge ile kaba toz ve pisliği temizleyin.
  • Toz alma ve elektrikli süpürge ile temizleme sonrası vileda kovasını hazırlayıp zemini güzelce silin.
  • Tüm bu işlemleri aynı işlem sırasına göre diğer odalara uygulayın.
  • Tuvalet ve banyo lavabolarınızı fırça yardımı ile elden geçirip güzelce ve bol su ile temizleyin.

Beylikdüzü Dış Cephe Cam Temizliği

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.