7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Karbonat İle Temizlik Nasıl Yapılır?

Karbonat İle Temizlik Nasıl Yapılır?

Ev temizliğinde karbonat size yardımcı olabilir. Karbonat İle Temizlik Nasıl Yapılır?Her alan için kesinlikle işe yarayan bir malzeme olan karbonat kesinlikle temizlikte size yardımcı olacaktır. Karbonat temizliğin her alanında sizlere yardımcı olabilir. Bu açıdan son derece önemlidir. İnatçı lekeler için karbonat kullanımı uzunca süredir yapılıyor ve çok da işe yarıyor.

Mutfak, banyo ya da daha farklı alanlar için karbonat kullanılabilir. İnatçı lekelerle mücadele etmekte zorlananlar için karbonat tek çözüm olabilir. Lavabo ya da benzeri alanların daha temiz ve renkli görünmesi için karbonat kullanmakta yarar var. Karbonat sadece evlerin yüzeyini temizlemez. Karbonat İle Temizlik Nasıl Yapılır? Aklınıza gelen ya da gelmeyen pek çok şeyin tertemiz olmasını sağlar. Tarak ve fırçalar içinde karbonat temizliği son derece önemlidir. Çok daha temiz olması ve mikroplardan arınması için sıcak suyun içerisine bir çay kaşığı karbonat koyarak fırçalarınızı bu suyun içerisinde bir süre bekletebilirsiniz.

Karbonat İle Temizlik Nasıl Yapılır?
Karbonat İle Temizlik Nasıl Yapılır?

Beylikdüzü Temizlik

Karbonat parkeler içinde son derece önemlidir. Daha temiz parkeler için karbonat kullanarak temizlemesini yapabilirsiniz. Bir kova sıcak su ve yarım bardak karbonat ile temizleme işlemlerini yapabilirsiniz. Silme işlemi ile parkelerin parladığını hatta var olan çiziklerin bile ciddi oranda kalmadığını göreceksiniz. Bu temizleme işiniz ayda 2 kez yapmak iyi olacaktır. Fazlasının da parkelere zarar vereceğini söylemekte yarar var.  Bulaşıklarda bazen öyle lekeler olur ki ne bulaşık makinesi ne de elinizde yıkadığınız zaman çıkarmanız mümkün değildir. İnatçı ve çıkmayan lekeler içinde kesinlikle karbonat kullanabilirsiniz. Yağ lekelerinden kurtulmak istiyorsanız bir kepçe kadar karbonatı bulaşık deterjanınızın içine koyun.

Temizliğin Altın Kuralları

Mikrodalga fırınların iç kısmı kullanmaya bağlı olarak kirlenir. O lekeler gün geçtikçe o bölgelere yapışır ve çıkması çok daha zorludur. Bu nedenle kötü bir görüntü verebilir. Ayrıca uzunca süre temizlenmezse fırın içerisinde kötü bir koku da yapar. Belli aralıklarla fırınları temizlemek akıllıca olacaktır. Ancak temizlemekte sorun yaşıyorsanız yine karbonat sizin imdadınıza yetişecektir. Nemli bir süngerin üzerine çok az karbonat ekleyerek mikrodalga fırının içini ovmaya başlayın. Sadece birkaç dakika içerisinde fırın içerisinde bulunan lekelerin ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.

Beylikdüzü Temizlik Firması

Tıkanan lavabolar bazen ciddi sorunlar yaşatabiliyor. Tıkanan lavaboları açmak için bir miktar sirke üzerine karbonat dökerek lavaboların tıkanma sorununu çözebilirsiniz. Biraz bekleyip lavaboya sıcak su döktüğünüzde artık hiçbir sorunun kalmayacağını göreceksiniz. Küçük çocuğu olanlar bilir ki elleri kalem tutmaya başlayınca duvarlara bir şeyler çizmeye başlarlar. Kötü resimler ya da çizimleri ortadan kaldırmak için yeniden boya yapmanıza gerek yok. Karbonat size yardımcı olacaktır. Bir bez üzerine dökeceğiniz az miktar karbonat ile temizleme işlemini dakikalar içerisinde yapabilirsiniz.

Küvet temizliğinde de karbonat kullanabilirsiniz. Küvetiniz kuruyken bir miktar karbonat ile ovarak kesinlikle kalıcı bir beyazlık ve temizlik elde edebilirsiniz.

Beylikdüzü Temizlik Şirketleri

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.