7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Sıvı Mermer Cilası

Sıvı Mermer Cilası

Sıvı mermer cilası solvent bazlı bir maddedir. Yüzeyin parlatılması amacıyla kullanılır. Mermerin zarafetini ortaya çıkarmasını destekler, parlaklık verir, şık bir görüntü oluşmasını sağlar. Mermer kullanılan her alanda sıvı mermer cilası da kullanılabilir. Mermer asırlardır kullanılan bir maddedir. İnsanlık çeşitli amaçlarla kullanarak mermere hayatında her zaman yer vermiştir. Mermer şık ve zarif görüntüsü ile bugün bir çok işletmenin tercihidir ancak bakım gerektiren bir ürün olduğu da unutulmamalıdır. Mermer bakımında pratiklik ve çabukluk arayanlar tercihini sıvı mermer cilasından yana kullanabilir.

Sıvı Mermer Cilası Özellikleri

Sıvı mermer cilası çok kısa sürede mermer cilalama işlemin bitmesine olanak tanıyan bir maddedir. Özellikle cilalanacak mermer alanı fazla ise, sıvı cilanın sağladığı pratiklik çok işinize yarayacaktır. Bu şekilde mermer cilası yapmak kolaylaşacağı için profesyonel bir ustaya gerek kalmadan herkes tarafından yapılabilir. Mermer cilalama işlemi bu şekilde eziyet olmaktan çıkıp bir zevke dönüşür. Otel, iş yeri, alışveriş merkezi gibi yerlerde mermer yüzeylere sık rastlanır. Cilalanması için sıvı mermer cilası tercih edilirse, etkili bir sonuç alınabilir. Eğer cilalama işlemini sıvı cila ile yaparsanız parlaklık etkisini daha uzun süre gözlemleyebilirsiniz. Cila yapmayı hiç bilmeyen biri bile, sıvı mermer cilasının kullanım kılavuzunu okuyarak bu konuda bilgi sahibi olabilir ve mermer cilalama işlemini yapabilir.

Sıvı Mermer Cilası
Sıvı Mermer Cilası

Sıvı Mermer Cilası ile Cilalama Nasıl Yapılır?

Sıvı mermer cilası ile mermer cilalamak son derece kolay ve pratiktir. Sizi yormadığı için yaptığınız işten zevk almanızı sağlar. Sıvı mermer cilasını kullanmaya başlamadan önce yapacağınız ilk işlem cilalama yapacağınız mermeri temizleyip kurumasını beklemektir. Böylece mermer yüzeyi cilalama işlemine hazır hale getirmiş olursunuz. Sıvı mermer cilası ile cilalama yapılırken, yaklaşık olarak bir metrekarelik alanlar halinde yüzeyler ele alınır. Hedeflenen bir metrekarelik mermer yüzeye üç dört kez sıvı mermer cilasından püskürtmek gerekir. Bu cilayı mermere yedirmek için cila makinesi ya da cila teli gereklidir. Ortalama bir dakika beklerseniz cilalanan mermer yüzeyin kuruduğunu görürsünüz. Ardından bu bir metrekarelik alanı bitirmiş olup diğer bir metrekarelik alana geçebilirsiniz. Mermer cilalama işlemini bitirdiğiniz zaman bir parlaklık kontrolü yaparsınız. Eğer işlem yaptığınız mermer yüzeyde istediğiniz parlama düzeyine ulaşamadıysanız işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Sıvı Mermer Cilası Tekrarlanabilir mi?

Sıvı mermer cilası bir kez kullanıldığında, parlaklık düzeyi yeterli gelmeyebilir. Özellikle otel ve restoran gibi hizmet sektöründe faaliyet gösteren yerlerde mermer yüzlerin daha fazla parlaması istenebilir. Bu nedenle sıvı mermer cilası tekrar tekrar uygulanabilir. Yüzeyde ikinci kez cila yapma işine başlamadan önce yaklaşık on beş dakika kadar beklemeniz önerilir. Bu yönergeler doğrultusunda mermer yüzeyleri sıvı mermer cilası ile cilalayabilirsiniz ya da doğrudan satın aldığınız sıvı mermer cilasının kullanım kılavuzuna göre hareket edebilirsiniz.

Sıvı Mermer Cilası Nasıl Saklanır?

Sıvı mermer cilası tek kullanımda bitmeyebilir. Bu durumda ikinci ya da üçüncü kereler kullanmak üzere bu cilayı saklamanız gerekir. Saklama koşullarında sıvı mermer cilasının içeriğinin solvent özellikte olduğu unutulmamalıdır. Uçucu özellikleri olan maddelerin sıvı mermer cilasından uçup gitmemesi için kabın kapağı sıkıca kapatılmalıdır. Kapağın tam kapandığından ve kabın ağız kısmını tam olarak örttüğünden emin olunmalıdır. Bu şekilde saklandığında solvent içeriği uçup gitmez ve tekrarlayan kullanımlarda aynı etki elde edilebilir. Sakladığınız şişeyi yeniden mermer cilalama işleminde kullanacağınızda şişeyi iyice çalkamanız gerekir. Bu şekilde içindeki formülün aktifleşmesini sağlamış olursunuz.

Sıvı Mermer Cilası Avantajları

  • Sıvı mermer cilası ile mermer yüzeylerin cilasını yapmak son derece kolay bir işlemdir. Bu işlem sizi yormaz. Aksine kolayca aldığınız sonuç sayesinde yaptığınız işi keyif alarak yapmanızı sağlar.
  • Sıvı mermer cilası, toz cilaya göre çok daha az vakit alır. Daha az iş gücü ile daha fazla mermer alanının cilasını yapmak mümkün hale gelir.
  • Mermer yüzeylerin cilalandıkça parlayacağını ve daha bakımlı görüneceğini unutmamalısınız. Mermer düzenli aralıklarla sıvı mermer cilası ile cilalanırsa, parlamaya ve şık durmaya devam eder.
  • Sıvı mermer cilasının avantajlarından biri de, tek seferde şişe bitmese bile ağzı kapalı bir şekilde saklanabilmesidir. Bu sayede ikinci bir mermer cilası işinizde hiç yeni cila almanıza gerek kalmadan, yarım kalmış mermer cilasını kullanabilirsiniz.
  • Sıvı mermer cilası kullanmak, toz cilaya göre son derece zahmetsizdir. Bu uygulama için öyle fazla bir performans göstermenize gerek kalmaz.
  • Eğer mermer yüzeydeki parlama yeterli gelmezse, cila işlemi tekrarlanarak mermerin daha fazla parlaması sağlanabilir.

Sıvı Mermer Cilası Uygulamasının Amacı

Sıvı mermer cilası yapılmadan önce bilinmesi gerekenlerden biride her mermerin bakım isteyen bir yapısı olmasıdır. Cilalama yapılmadığı takdirde donuk ve mat durur. Bu matlık onu eski ve cansız gösterir. Şıklık katılmak istenen mekanlarda mat bir mermerin işi yoktur. Bu bakımsız görüntü o iş yeri için kötü bir intiba oluşmasına sebep olacaktır. Parlak mermer ise, bakımlı ve hoş görünür. Ayrıca mermer yüzeylerde su lekesi de meydana gelir. Sıvı mermer cilasının yüzeylerde oluşacak su lekelerini de önleme gibi önemli bir özelliği vardır. Cila sayesinde lekesiz ve parlak bir mermer görünümü elde edilir. Mermerin yüzeyin bakımlı görünmesi o mekânı da bakımlı göstereceğinden önemli bir detaydır.

Tüm mermer yüzeyler sıvı mermer cilası kullanılarak kolayca parlatılır ve capcanlı görünmesi sağlanır. Mermerler bakımlı ve temiz görünür, bulunduğu mekanı da canlandırır. Mermer güzel göründüğü için özellikle hizmet sektöründe tercih edilir ancak bakım gerektiren bir ürün olması bazen işletmeleri zora sokabilir. Sıvı mermer cilasının kullanımı ile asla zora düşmeden, mermer cilalama işlemi kolaylıkla halledilir.

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.