7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Temizlik Şirketi Nasıl Açılır?

Temizlik Şirketi Nasıl Açılır?

Temizlik Şirketi Nasıl Açılır?Temizlik konusunda insanlara oldukça titiz davranıyor. Temizlik insan sağlığı için gerekli olan kavramlar arasında yer alır. Temizliğe vakti olmayan birçok insan temizlik şirketlerinden yardım ve destek alıyor. Temizlik şirketi maddi kazançlar elde etmek isteyen kişilerin başvurduğu iş sektörü arasında yer alır. Yatırım yapmak adına hem iş imkânı sunması açısından temizlik şirketleri oldukça fazla ilgi görüyor. Çünkü temizlik sektörü hiç bitmeyecek olan bir sektördür. Temizlik şirketi açmaya karar verdiniz hangi adımları incelemeniz gerekiyor? Bir şirket açmanın birçok prosedürü bulunuyor. Bu prosedürler doğrultusunda temizlik şirketi açmanız mümkündür. Temizlik konusunda işyeri açmak isteyen kişiler bireysel şirket veya sermaye şirketi kurabilir. Kurmuş oldukları şirket doğrultusunda ticari faaliyetlerde bulunmaları mümkündür.

Beylikdüzü Ev Temizliği

Temizlik Şirketi Kurum Süreci

Temizlik alanında kuracağınız şirketin anonim şirket ve Limited şirket olması daha akıllıcadır. Temizlik şirketi kuruluş süreci kuracağınız şirketin genel yapısı ile alakalı olarak farklılık gösteren yapılar içerir. Bireysel temizlik şirketleri bir günde kurulabilir. Temizlik Şirketi Nasıl Açılır? Fakat daha sermaye şirketlerinde durum daha da farklıdır. 1 haftalık süreçte sermaye temizlik şirketi kurabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz şirket türüne göre hazırlayacağınız birçok evrak ve yapacağınız birçok başvuru bulunuyor. Seçmiş olduğunuz şirket doğrultusunda yapacağınız başvuralar incelendiğinde şirket açma ya bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Temizlik şirketi açacağımız zaman başvurmamız gereken birçok resmi kurumlar bulunuyor. Resmi kurumlara başvurduğunu süreçten itibaren temizlik şirketi kurulum aşamasını başlatmış olursunuz.

Temizlik Şirketi Nasıl Açılır?
Temizlik Şirketi Nasıl Açılır?

Başvuru Yapılacak Kurumlar

Temizlik şirketi için kurum ve kuruluşlara başvuru yapmanız gerekiyor. Gerekli yerlerde başvuru yaparak temizlik şirketi kurma aşamasını başlatabilirsiniz. İlk olarak vergi dairesine başvurmalısınız. Ardından ticaret odalarına ve belediyelere başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru yaptığınız yerler sizi yönlendirmeye devam edecektir. Şirketimiz bünyesinde temizlik elemanları çalışacak ise kesinlikle Sosyal Sigortalar Kurumu’na başvurmanız gerekiyor. Temizlik şirketine çalışacak olan elemanların sigortaları ve diğer gerekli bütün işlemleri için Sosyal Sigortalar Kurumu’na yapacağınız başvurular önemlidir. İşyeri ruhsatı için belediyeye başvurmanız şarttır. Bağlı olduğumuz belediye işyeri açmak için başvuru yapabilirsiniz. Bütün başvuru işlemlerinizi resmi olarak yapmanız iş yeri açmanız için gereklidir. Kurum ve kuruluşlardan alacağınız belgeler doğrultusunda ruhsat sahibi olabilirsiniz. Personeller için SGK ve diğer bütün yerlere başvuru yaptığınızda temizlik şirketinizde eleman çalıştırabilirsiniz. Eğer tüm kurum ve kuruluşlar tarafından işyeri açma talebiniz onaylanırsa kısa bir sürede işlerinizi açarsınız.

Diğer Maddi Kaynaklar

Temizlik şirketi için başvurunuz onaylandı takdirde resmi prosedür başlamış olur ve iş yerini açmanız olasıdır. Temizlik şirketi için belirli bir bütçeye sahip olmanız gerekiyor. Temizlik ekipmanlarının kaliteli bir şekilde sağlanması için maddi kaynak gerekiyor. Temizlik şirketi açacağınız için maddi kaynak bulmanız gerekiyor. Belirli bir bütçeye sahip olduğunuz zaman işyeri açabilir ve gerekli ekipmanları alabilirsiniz.bu iş yerini açtıktan sonra  Ev Temizliği nasıl yapılır?  makalemizi inceleyebilirsiniz.

 

2 Comments

  • Temizlik şirketi nasıl kurulur sorusuna açıklık getirmişsiniz. Teşekkürler

    • bizteşekkür ederiz.

Comments are closed.

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.