7 Gün 24 Saat Kesintisiz Temizlik Hizmeti !
 Mimaroba Dış Cephe Temizliği

Mimaroba Dış Cephe Temizliği

Mimaroba Dış Cephe Temizliği İnşaat işleri, günümüzde giderek gelişim gösteren önemli iş kollarından bir tanesidir. Çevremize baktığımız her yerde bu tür işler görebilirken, inşaat şirketleri arasında da ciddi bir rekabet bulunmaktadır. Bu rekabete dayalı hizmette firmalar nasıl daha iyi hizmet verebileceklerini tartışmaktadırlar. Günümüzün bilgisayar teknolojisinin de gelişmesi nedeniyle artık statik projelerle daha iyi ve net bir şekilde desteklenmiş binalar yapılabilmektedir. Yüksek katlı olarak tasarlanan ve birbirinden ilginç olarak yapılan bu binaların cepheleri de zaman içerisinde veya inşaat sırasında kirlenmektedir. Cephe temizliği gereken bu durumlarda temizlik firmaları, sektördeki boşluğu doldurmak için çalışmaktadırlar. Mimaroba dış cephe temizliği yapan şirketlerde bu durumda kesinlikle insanlara gereken ehemmiyeti göstermektedir.

Cephe temizliği 2-3 katlı veya daha yüksek gökdelen, rezidans gibi yerlerde yapılmaktadır. Bina yüksekliği ne kadar olursa olsun, kanunlara göre insanın ayağının yerden kesildiği her yükseklik, yüksekte çalışma olarak değerlendirilmekte ve yüksek riskli işler sınıfına girmektedir. Bu sınıfa giren işlerde ekstra iş güvenliği tedbirleri alınmalı ve gereken tüm eğitimler işçilere verilmelidir. Bu eğitim ve tedbirleri aşağıda maddeler halinde açıklayalım.

Mimaroba Dışcephe Cam Temizliği

Cephe Temizliği Sırasında Alınan Tedbirler

 • Cephe temizleme sırasında ilk tedbir işçilerin bilinçlendirilmesi ile başlamaktadır. Buna göre işçiler;
  • İş güvenliği eğitimi almalıdırlar.
  • Yüksekte çalışan kişiler, yüksekte çalışabilir raporu almalıdırlar.
  • Mimaroba dış cephe temizliği sırasında kullanılan makinelerin alet operatörlüğü belgesi ve kullanma eğitimi alınmalıdır.
  • Cephenin daha kaliteli bir şekilde temizlenebilmesi için insanlar mesleki yeterlilik belgesi almalıdır.
 • Diğer taraftan temizlik şirketi de kullanılan makinelerin aylık, 6 aylık veya yıllık bakımlarını yaptırmak zorundadır. Olası bir hata veya arıza durumunda insanlar yüksek yerlerden aşağıya düşmekte ve yaralanmaktadırlar. Bunun önüne geçilmelidir.
 • Bina da ek olarak güvenlik tedbiri alınabilecek yerler tespit edilmeli, genellikle yapılan oralardan halat sarkıtma ve halatı işçiye bağlama yöntemi kullanılmalıdır.
 • İşçilere kişisel güvenlik ekipmanları verilmelidir. Bunlar; baret, iş ayakkabısı, iş yeleği ve emniyet kemeridir.

İşin daha kaliteli bir şekilde yapılabilmesi için yukarıdaki iş güvenliği tedbirlerine ek olarak temizlik ürününün seçimine de özen gösterilmelidir. Kaliteli, insan sağlığına zararı olmayan ürünler seçilmeli ve onlarla temizlik işlemleri yapılmalıdır. Mimaroba dış cephe temizliği firması Tuşba Temizlik şirketi ile sizlerde güvenlikli ve kaliteli bir cephe temizlik işlemleri yaptırmak isterseniz firmayla iletişime geçip randevu almanız yeterlidir.

Tuşba, sektörde bulunduğu 20 yılı aşkın süredir müşterilerine her daim kaliteli hizmetler sunmuştur. Kaliteli hizmetlerin yanında %100 müşteri memnuniyetinin geleceğini bilen firmamız sürekli olarak tekrarlayan siparişlere sahiptir. Tekrar eden siparişler müşterinin memnuniyetini gösterdiği için bu konuda kendimizle gurur duymaktayız. Kaliteyi ucuza almak isterseniz sizlerde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Mimaroba Temizlik

Whatsapp
1
Sorularınız mı var ?
Merhabalar,
Tuşba temizlik olarak buradayız hemen whatsapp ile iletişime geçebilirsiniz.